Walka o zdrowie z nierównym przeciwnikiem - Gabrysia nas potrzebuje❗️

Gabrysia Klama

Walka o zdrowie z nierównym przeciwnikiem - Gabrysia nas potrzebuje❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0270181
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Wieloletnie leczenie i rehabilitacja, zakup leków, transport, dieta specjalna

Gabrysia Klama, 16 lat
Węgrzynowo, mazowieckie
Nowotwór złośliwy tarczycy - stan po leczeniu operacyjnym,
Rozpoczęcie: 11 Kwietnia 2023
Zakończenie: 14 Kwietnia 2024

Opis zbiórki

Gabrysia to dopiero nastolatka. Dziewczyna z wieloma marzeniami, talentami i planami na przyszłość. Przyszłość, którą w tej chwili przysłania poważna choroba. Zróbmy wszystko, by znów mogła marzyć! 

Wszystko zaczęło się tak niewinnie. Córka znalazła się u lekarza rodzinnego z powodu infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. Lekarz zlecił rozszerzone badania z krwi oraz badanie na poziomie hormonów. Okazało się, że poziom TSH jest trzykrotnie podwyższony!

W związku z tym lekarz rodzinny skierował nas na USG szyi. Po wykonanym USG okazało się, że w miąższu płata prawego jest zmiana o wymiarach 10x11x21mm. Co spowodowało również pilne skierowanie nas na biopsję.
Od przeziębienia po biopsję — to był koszmar.

Wynik próbki był jednoznaczny — guz płata prawego tarczycy. Następnie Gabi dostała pilne skierowanie do lekarza endokrynologa, który powtórzył badania i skierował Gabrysię do Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, gdzie zostały powtórzone wszystkie badania. Diagnoza została potwierdzona „Rak brodawkowaty tarczycy”.

W sierpniu 2022 roku Gabrysia przeszła zabieg usunięcia tarczycy z węzłami chłonnymi. Po operacji dostaliśmy szereg skierowań do wielu poradni specjalistycznych oraz silne leki.

Gabriela Klama

Kilka tygodni po operacji wynik biopsji wykazał przerzut do prawej strony szyi węzłów chłonnych. Lekarze zaproponowali leczenie jodem promieniotwórczym. 

Gabrysia będzie miała indywidualne nauczanie w Liceum o profilu kosmetycznym. W momencie przejścia na nauczanie domowe jej kontakt z rówieśnikami będzie prawie niemożliwy. Ponadto po jodowaniu musi przejść na kwarantannę, to kolejna izolacja... Córka stara się funkcjonować normalnie, ale nie jest to proste, ponieważ towarzyszą jej bóle głowy, brak siły i chęci do życia.

Od blisko 4 lat samotnie wychowuję troje dzieci. Nasza sytuacja materialna jest wyjątkowo trudna. Teraz dodatkowo mnóstwo środków finansowych pochłaniają dojazdy do szpitali, które są oddalone od nas o ponad 400 km od miejsca zamieszkania.

Dlatego na bieżącą rehabilitację Gabrysi oraz wiele kosztowych badań, które musimy wykonać prywatnie, potrzebujemy wsparcia finansowego.

Prosimy Cię o wsparcie!

Mama

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0270181
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki