Czy istnieje limit nieszczęść? Proszę o pomoc dla Gabrysi...

Gabrysia Nawrocka

Czy istnieje limit nieszczęść? Proszę o pomoc dla Gabrysi...

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0052209
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Roczny zapas środków medycznych: worków stomijnych, odżywek oraz pampersów

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Dziecięca Fantazja
Gabrysia Nawrocka, 16 lat
Ciechanów, mazowieckie
Choroba Hirschsprunga - rzadkie, wrodzone schorzenie unerwienia jelita
Rozpoczęcie: 5 Czerwca 2019
Zakończenie: 18 Lutego 2024

Opis zbiórki

Życie dziecka nie powinno toczyć się w szpitalach. Niestety dzieciństwo mojej Gabrysi tak właśnie wygląda. Jej stan, zamiast poprawiać, pogarsza się. Choroba wyniszcza jej organizm, skazuje na ból, czasem przykuwa do łóżka. Ile jeszcze zniesiemy? Jak daleko posunie się jeszcze choroba? Nie znam odpowiedzi na te pytania, ale zrobię wszystko, co mogę, aby w życiu Gabrysi było jak najmniej bólu. Pomożesz mi w tym?

Gabrysia Nawrocka

Moja córeczka urodziła się z niedrożnością smółkową, co spowodowało całkowite zatkanie jelita. Życie Gabrysi było zagrożone. W drugiej dobie życia przeszła pierwszą poważną operację jelit. Pękało mi serce, kiedy inne mamy trzymały w rękach swoje dzieci, a ja musiałam czekać, aż moje wróci z bloku operacyjnego.

Niestety – w trakcie operacji doszło do komplikacji. Po trzech tygodniach trzeba było ją powtórzyć, ponieważ dalej dochodziło do zaburzeń drożności. Gabrysia nie przybierała na wadze, nie rosła, była malutka i słabiutka. Pierwsze miesiące spędziła w szpitalu. Lekarze cały czas zabierali ją na kolejne badania,żeby w końcu ustalić przyczynę tego, co dzieje się z Gabrysią.

W końcu stwierdzono u Gabrysi chorobę Hirschsprunga – rzadkie, wrodzone schorzenie unerwienia jelita, uwarunkowane genetycznie. Moja córeczka cierpi na wyjątkowo ostrą i ciężką postać tej choroby… Z tego względu podjęto decyzję o radykalnej operacji usunięcia jelita grubego oraz kawałka jelita cienkiego. Następnie lekarze założyli cewnik do żywienia pozajelitowego. Próbowano jeszcze „skłonić” układ pokarmowy Gabrysi do samodzielnej pracy, ale bez rezultatu. Jej stan ciągle był zły. Gabrysia praktycznie nie zna smaku potraw, je tylko przez rurkę. Praktycznie zawsze towarzyszy jej ból...

Tak minęły kolejne miesiące i lata. Wierzyłam, że może z czasem się polepszy, ale niestety... Moje dziecko w dalszym ciągu ma stomię i musi być żywione pozajelitowo. Jej organizm jest bardzo osłabiony, dlatego codziennością są częste infekcje i długotrwałe pobyty w szpitalu.

Gabrysia Nawrocka

Od 12 lat czekamy na poprawę stanu Gabrysi, na lepsze dni, ale te ciągle nie nadchodzą… Sytuacja jest dramatyczna. Koszty życia z chorobą Hirschsprunga w tak zaawansowanej postaci są bardzo wysokie. Na pierwszy rzut oka Gabrysia wygląda na normalną, zdrową, pogodną dziewczynkę, ale to tylko pozory. Nikt nie wie, nie wyobraża sobie nawet, ile cierpienia musiała znieść w swoim krótkim życiu. Jako mama muszę zrobić wszystko, by tego cierpienia było w jej życiu jak najmniej. Proszę Cię, pomóż mi…


Mama

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0052209
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki