Fundacja "Gdy Liczy się Czas"

Fundacja "Gdy Liczy się Czas"

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Lubin, lubelskie

Fundacja "Gdy Liczy się Czas" powstała w 2016 roku z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziałach onkologii. 

Celem fundacji jest niesienie pomocy onkodzieciom i ich bliskim w trakcie leczenia. Rehabilitacja po zakończonym leczeniu i profilaktyka chorób nowotworowych dzieci i młodzieży. 

"Piękna Mama” to wyjątkowy dzień, w którym mamy dzieci z oddziałów onkologii, rehabilitacji, a także mamy i dzieci po leczeniu onkologicznym, mają czas, by poczuć się piękne, zadbane i po prostu szczęśliwe. W tym dniu grupa fantastycznych usługodawców- ochotników, złożona z fryzjerów, wizażystek, stylistek paznokci,  stylisty, kolorysty, masażysty i fizjoterapeuty przywróci błysk w smutnych na co dzień matczynych oczach. To chwila wytchnienia, ukojenia i relaksu dla mam, ale, co pokazały nam poprzednie edycje, również przywrócenie uśmiechu na dziecięcych twarzach. Nie raz mieliśmy przykłady realizacji w praktyce powiedzenia „Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko”.

Wylosuj Anioła

Akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.
Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.

Ogólnopolska Akcja “Wylosuj Anioła” polega na społecznym wspieraniu dzieci na oddziałach onkologii w Lublinie, Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Poznaniu, poprzez pisanie listów, kartek wsparcia, a także spełnianie marzeń dzieci przebywających na leczeniu przeciwnowotworowym.
Projekt został uznany za jedną z najlepszych inicjatyw w obszarze onkologii w 2016 roku według ogólnopolskiego
portalu „Zwrotnik raka”.

Nowa akcja fundacji
#OnkoOkno
dla dzieci, przebywających na leczeniu na Oddziale Onkologii, Hematologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Jak ważna jest akcja, mówią za siebie zdjęcia. Co dwa tygodnie organizujemy mini pokazy przed oknami dzieci z oddziału onkologicznego. Byli już z nami sztukmistrze i strażacy, ale nie zabrakło również księżniczki, renifera i tygrysa! Więcej informacji o akcji znajdziesz na naszym Facebooku pod #OnkoOkno.

Bieg i Dzień w Piżamie

Dlaczego w piżamach?
Dla wielu naszych podopiecznych piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Chcemy okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę sportowych ciuchów w piżamy.

Celem jest zbieranie środków na profilaktykę i rehabilitację dzieci po leczeniu nowotworowym 

W akcję zaangażowały się  miasta i ponad 1300 szkół i przedszkoli z całej Polski! Serdecznie dziękujemy!!!


Pomóż nam pomagać! 

Pomaganie - Uskrzydla!

Wpłaty

Ładuję...