Fundacja Glioma-Center im. Hani Magiery

Fundacja Glioma-Center im. Hani Magiery
8 Stałych Pomagaczy
Anna Szymańska
20 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Wola Filipowska, małopolskie

W 2017 roku, rodzice Hani, na stronach Siepomaga prowadzili zbiórkę środków niezbędnych do podjęcia eksperymentalnego leczenia ukochanej Córeczki. Na drodze radosnego i beztroskiego życia Hani stanął najgorszy z możliwych nowotworów - nieoperacyjny glejak o najwyższym stopniu złośliwości, zlokalizowany w najbardziej newralgicznej części mózgu,  jego pniu. Bardzo dzielna Hania pokonała ponure statystyki, które dawały jej średnio 9 miesięcy życia, ale po niespełna 1,5 roku przegrała tę niesprawiedliwą walkę.

Okrutne doświadczenie choroby najdroższego dziecka uzmysłowiło rodzicom Hani, jak wiele można i trzeba zrobić w terapii glejaka i w opiece nad pacjentem. Nie sposób zwyczajnie zaakceptować  faktu, że człowiek, który  dawno już poleciał na księżyc i dokonuje mnóstwa technologicznych cudów, jest tak totalnie bezradny wobec rozpoznania jakim jest glejak wielopostaciowy. Dzieci i dorośli z tym rozpoznaniem są pozostawiani praktycznie bez nadziei. 

Fundacja Glioma-Center powstała z potrzeby serca, z chęci bezinteresownego niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym. Fundacja stworzyła stronę internetową, która każdego miesiąca odwiedzana jest przez setki osób i służy jako kompedium wiedzy o glejaku. Pomaga chorym i ich bliskim usystematyzować chaos informacyjny, porządkuje i tłumaczy, nie zastępując lekarza.

Fundacja wspomaga swoich Podopiecznych oraz działa  aktywnie na rzecz przybliżenia polskim pacjentom możliwości, jakie sukcesywnie odkrywa światowa onkologia. Stała współpraca z międzynarodowymi stowarzyszeniami zapewnia dostęp do  niezbędnej wiedzy, którą, jako głos polskich pacjentów, przekazujemy dalej, zabiegając o to co dla nich istotne.

Fundacja realizuje również projekty, które dążą do poprawy losu chorych. Program "Poznać Lepiej Guza" ma na celu wpływać pozytywnie na wykorzystanie możliwości leczenia spersonalizowanego w terapii glejaka. Fundacja podejmuje w tym obszarze szereg działań, wśród których podnoszenie świadomości i edukacja znajdują kluczowe znaczenie.

I choć złośliwy glejak nie przestaje być okrutną diagnozą, w Fundacji Glioma-Center wierzymy, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.

8 Stałych Pomagaczy
Anna Szymańska
20 zł miesięcznie