Fundacja Glioma-Center im. Hani Magiery

Fundacja Glioma-Center im. Hani Magiery
14 Stałych Pomagaczy
Jerzy Magiera
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Reprezentant Magdalena Magiera

E-mail info@glioma-center.com

Telefon +48604936929

Lokalizacja Wola Filipowska, małopolskie

W 2017 roku, rodzice Hani, na stronach Siepomaga prowadzili zbiórkę środków niezbędnych do podjęcia eksperymentalnego leczenia ukochanej Córeczki. Na drodze radosnego i beztroskiego życia Hani stanął najgorszy z możliwych nowotworów - nieoperacyjny glejak o najwyższym stopniu złośliwości, zlokalizowany w najbardziej newralgicznej części mózgu,  jego pniu. Bardzo dzielna Hania pokonała ponure statystyki, które dawały jej średnio 9 miesięcy życia, ale po niespełna 1,5 roku przegrała tę niesprawiedliwą walkę.

Okrutne doświadczenie choroby najdroższego dziecka uzmysłowiło rodzicom Hani, jak wiele można i trzeba zrobić w terapii glejaka i w opiece nad pacjentem. Nie sposób zwyczajnie zaakceptować  faktu, że człowiek, który  dawno już poleciał na księżyc i dokonuje mnóstwa technologicznych cudów, jest tak totalnie bezradny wobec rozpoznania jakim jest glejak wielopostaciowy. Dzieci i dorośli z tym rozpoznaniem są pozostawiani praktycznie bez nadziei. 

Fundacja Glioma-Center powstała z potrzeby serca, z chęci bezinteresownego niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym. Fundacja stworzyła stronę internetową, która każdego miesiąca odwiedzana jest przez setki osób i służy jako kompedium wiedzy o glejaku. Pomaga chorym i ich bliskim usystematyzować chaos informacyjny, porządkuje i tłumaczy, nie zastępując lekarza.

Fundacja wspomaga swoich Podopiecznych oraz działa  aktywnie na rzecz przybliżenia polskim pacjentom możliwości, jakie sukcesywnie odkrywa światowa onkologia. Stała współpraca z międzynarodowymi stowarzyszeniami zapewnia dostęp do  niezbędnej wiedzy, którą, jako głos polskich pacjentów, przekazujemy dalej, zabiegając o to co dla nich istotne.

Fundacja realizuje również projekty, które dążą do poprawy losu chorych. Program "Poznać Lepiej Guza" ma na celu wpływać pozytywnie na wykorzystanie możliwości leczenia spersonalizowanego w terapii glejaka. Fundacja podejmuje w tym obszarze szereg działań, wśród których podnoszenie świadomości i edukacja znajdują kluczowe znaczenie.

I choć złośliwy glejak nie przestaje być okrutną diagnozą, w Fundacji Glioma-Center wierzymy, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

Monika

50 zł

Jerzy Magiera

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

14 Stałych Pomagaczy
Jerzy Magiera
50 zł miesięcznie