Pomóż opolskij Betanii

Łukasz Kraka-Ćwikliński
organizator skarbonki

Hospicjum stacjonarne ma 16 łóżek. Niemal każdy chory dysponuje własnym, słonecznym pokojem z WC, za oknem jest ogród, a w pobliżu jezioro. Celem hospicjum jest zapewnienie jak najlepszej jakości opieki osobom przewlekle chorym,  umierającym. To co możemy uczynić to poprawić jakość ich życia. Troszczymy się  aby nie cierpieli z powodu bólu fizycznego, staramy się łagodzić  ich cierpienia psychiczne i duchowe. Czasem najważniejsze co czynimy to „Bycie” - trwanie obok w gotowości aby służyć przyjaźnią.  Wspomagamy również bliskich tak w czasie trwania choroby, jak i w okresie osierocenia.

Nasze motto to „…dla nas każda chwila jest najcenniejsza.”

bal

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie funkcjonuje od 2000 roku. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pracy Zarządu oraz wielu Opolan 30.03.2012 r. otwarto Centrum Opieki Paliatywnej "Betania". Mieści się ono przy Pl. Kościelnym 2 w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej.

hosp

Centrum Opieki Hospicyjnej posiada kontrakt z NFZ. Świadczona pomoc jest bezpłatna. Przyjmujemy wszystkich chorych, posiadających skierowanie od lekarza. Jednak pobyt podopiecznych w hospicjum jest tylko w około 60% pokrywany ze środków NFZ. Resztę, z brakującej sumy, czyli około 40% musimy pozyskać od darczyńców i sponsorów.

Aby promować ideę ruchu hospicyjnego jak i skupiać wkoło siebie przyjaciół i sieć wsparcia realizujemy wiele projektów takich jak pikniki rodzinne, warsztaty, koncerty, akcje charytatywne i zbiórki pieniężne. Jesteśmy też organizacją pożytku publicznego. Każdego dnia mogą się Państwo przyłączyć do grona naszych sponsorów. Chociażby przekazując 1% podatku na nasze działania statutowe czy wspierając nas rzeczowo.

Państwa pomoc  przyczyni się do podniesienia jakości  życia mieszkańców „Betanii” i będzie gestem solidarności, z tymi, którzy oczekują szczególnej ochrony. 

Stale poszukujemy tez nowych wolontariuszy.

Samotne przejechanie rowerem drugiej co do wielkości pustyni świata ma także na celu zwrócenie uwagi na problemy z jakimi na co dzień borykają się placówki takie jak opolska Betania.

To wyjątkowa forma wolontariatu. Ma zapach przygody ale i głęboki sens.

Pomóżmy mieszkańcom hospicjum spokojnie, ze stałą, fachową opieką i w godnych warunkach przeżyć pozostały im czas.

Wiecej o hospicjum  -www.hospicjumopolskie.pl/

Więcej o wyprawie - www.gobiexpedition.com/  oraz  www.facebook.com/GobiExpedition2014

Wsparli

5 zł

Anonimowy Pomagacz

828 zł

Anonimowy Pomagacz

PvJ
414 zł

Anonimowy Pomagacz

Jeff ( rkivv) keep up the great work
82,8 zł

Anonimowy Pomagacz

Giel and Gerda (rkivv)
41,4 zł

Anonimowy Pomagacz

Dennis (rkivv)
30 zł

Anonimowy Pomagacz

Wędrówką życie jest człowieka...

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
83%
2 503,58 zł Wsparły 24 osoby CEL: 3 000 ZŁ