Wybuch wulkanu uniemożliwił pomoc ofiarom przemocy seksualnej

Fundacja Konga
organizator skarbonki

Na co dzień to oni wspierają ofiary przemocy seksualnej oraz bezdomne dzieci -ofiary wojny domowej związanej z wydobyciem minerałów- zapewniając im schronienia i pomoc psychologiczną. Misją The Sowers of New Hope jest stanie na straży podstawowych praw człowieka. Niestety intensywna erupcja wulkanu Nyiragongo spowodowała, że wszyscy podopieczni fundacji musieli zostać ewakuowani. W tym ciężkim dla nich czasie The Sowers of New Hope potrzebuje naszego wsparcia, żeby dalej mogli pomagać potrzebującym w Kongo.
Erucja jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie miała miejsce w ubiegłą sobotę 22 maja. Zmusiła ona tysiące Kongijczyków do ewakuacji do sąsiedniej Rwandy. Zniszczenia są bardzo duże. Już dziś wiadomo, że setki, a może i nawet tysiące osób zostało bez dachu nad głową na kolejne miesiące. A życie toczy się dalej...
Alain, czyli prawnik z Gomy, który na co dzień walczy o sprawidliwość dla kobiet i ich dzieci, które przeżyły masowe gwałty dokonywane przez bezlitosne rebelianckie grupy i nie tylko we wschodniej częsci DRK, to człowiek o wielkim sercu, który z dużym zaangażowaniem pomaga poszkodowanym na wielu obszarach. Niedawno wypowiadał się na panelu zorganizowanym przez warszawskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w rozmowie z Sarą Alexandre i Wiolettą Rebecką- terapeutką z ponad 20 letnim doświadczeniem klinicznym z ofiarami gwałtu podczas trwania konfliktów zbrojnych, która poznała Alaina oraz jego podopiecznych osobiście. Całą rozmowę znajdziecie odsłuchacie i obejrzycie klikając tutaj. 
Sowers of New Hope, którą powołał do życia Alain jest organizacją lokalą, która doskonale zna potrzeby mieszkańców regionu i od lat działa tak by skutecznie pomagać poszkodowanym kobietom, które wymagają leczenia. Kobiety te bardzo często zostają niepełnosprwne i bezpowrotnie wykluczone wraz z ich dziećmi z życia społecznego. Nie zapominajmy, że w Kongo sytacja gospodarcza od lat jest bardzo ciężka.

Pieniądze zebrane podczas zbiórki trafią bezpośrednio do Alaina i jego podopiecznych na takie działania jak:
- opłacenie tymczasowego schronienia do czasu powrotu do Konga i unormowaniu sytuacji z wulkanem
-wyżywienie
-pomoc psychologiczna dla dzieci i ich matek

Więcej o sytacji w Kongo i potrzebach społeczeństwa znajdziesz klikając tutaj. 
W imieniu Alaina i jego podopiecznych z góry bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie :)
Fundacja Konga

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Julia Ślifirska

Nie mam dużo, mam nadzieję że ktoś przynajmniej coś zje za moje 10 zł
10 zł

Anonimowy Pomagacz

❤❤❤
50 zł

Beata

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
30%
1 525 zł Wsparło 19 osób CEL: 5 000 ZŁ