Choroba nie złamała mojej cioci! Jednak potrzeba nam odrobiny Waszej pomocy...

Hanna Kowalska

Choroba nie złamała mojej cioci! Jednak potrzeba nam odrobiny Waszej pomocy...

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0309567
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Winda do przewożenia osoby niepełnosprawnej

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Hanna Kowalska, 60 lat
Grudziądz, kujawsko-pomorskie
Choroby neurologiczne
Rozpoczęcie: 15 Września 2023
Zakończenie: 15 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Pragnę pomóc mojej cioci, która niemal od zawsze zmaga się z poważną chorobą neurologiczną. Mimo wielu przeciwności ona się jednak nie poddaje i ma ogromną wolę życia! 

Choroba uaktywniła się, gdy miała tylko roczek. Ciocia nigdy nie doświadczyła sprawności i niezależności. Z czasem jej stan zaczął się pogarszać, a zanik mięśni postępować. 

Ciocia od zawsze porusza się na wózku inwalidzkim. Dziś ma 60 lat i nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Na co dzień opiekuje się nią jej wujek, który jest już w podeszłym wieku. 

Hanna Kowalska

Codzienność jest niezwykle trudna. Ciocia Hania cały czas uzależniona jest od pomocy innych m.in. podczas kąpieli i ubierania. Samodzielne ugotowanie obiadu jest dla niej tylko nieosiągalnym marzeniem...

Jednak mimo tylu problemów, trosk i poczucia bezsilności moja ciocia nie zamierza pozwolić, aby choroba przysłoniła jej wszystkie uroki życia. Jej palce zachowały sprawność, co bardzo dobrze wykorzystała – ciocia Hania maluje obrazy! To jej pasja i tlen, którego tak bardzo potrzebuje. 

Hanna Kowalska

W przebiegu tej choroby ważna jest rehabilitacja, ale nie ona jest teraz naszym głównym zmartwieniem. 

Nadszedł czas, kiedy trzeba wymienić windę dla osób niepełnosprawnych. Obecna nie spełnia swoich funkcji, a jej obsługa jest trudna i uporczywa. Nowy sprzęt znacznie ułatwi cioci wyjście z domu. 

Dlatego postanowiłam założyć zbiórkę na zakup nowej windy. Tu nie chodzi o komfort i wygodę, ale o to, aby moja ciocia miała cały czas chociaż tak małe okno na świat.

Karina

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0309567
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki