Fundacja HAPPY SENIOR

Fundacja HAPPY SENIOR

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja HAPPY SENIOR powstała z potrzeby serca oraz buntu i głębokiego pragnienia zmiany smutnej rzeczywistości. Przy zestawieniu dwóch światów, ludzi młodych oraz ludzi starszych, widzimy jak bardzo różnią się one od siebie. Jeden jest pełen energii, radości, nadziei, planów i marzeń, a drugi pełen smutku, cierpienia, odrzucenia, niemocy i tęsknoty. Nie możemy temu biernie się przyglądać. Musimy działać.

W tych ciężkich czasach, pomimo dużych trudności, wspomagamy osoby starsze. Fundacja prowadzi przede wszystkim działania poprawiające zdrowie seniorów w Polsce tj. działania związane z prawidłowym żywieniem, sprawnością fizyczną oraz podwyższaniem komfortu życia. Ponadto edukujemy oraz zapewniamy wsparcie emocjonalne, rzeczowe i finansowe.

Zorganizowaliśmy ekologiczne śniadanie dla Klubu Seniora oraz biopoczęstunek podczas zakończenia wczasów na działkach, wzbogacone o wykłady dotyczące zdrowej diety. Zorganizowaliśmy również przekazanie wartościowego sprzętu medycznego oraz środków higieny do ośrodków opiekuńczych dla seniorów.

Obecnie realizujemy programy "Pewnym krokiem do sprawności", który jest odpowiedzią na istniejący problem braku aktywności fizycznej, nasilającej się niepełnosprawności oraz występującego bólu u osób starszych, szczególnie teraz podczas pandemii COVID-19. Są to zajęcia fizjoterapeutyczne na innowacyjnych urządzeniach systemu David do rehabilitacji kręgosłupa oraz na platformie statyczno-dynamicznej Huber360 do rehabilitacji funkcjonalnej (poprawa równowagi, koordynacji, chodu). To również wsparcie behawioralne oraz szkolenie z zakresu zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Głównym celem jest przemiana nieaktywnego niepewnego seniora w pewną i samodzielną osobę starszą gotową na wymagania codziennych aktywności. Osobom potrzebującym zapewniamy bezpłatny transport do i z miejsca rehabilitacji.

W rehabilitacji uczestniczą również chorzy na stwardnienie rozsiane. Badania dr Benoit'a Martens wykazały, że oprócz przyrostu tkanki mięśniowej, ćwiczenia na platformie HUBER360 w specyficzny sposób wykorzystują propriocepcję i zmysł równowagi oraz silnie pobudzają i poprawiają funkcje psychometryczne. Następuje znaczna poprawa chodu chorych na SM.

Takie działania są szczególnie ważne w czasie pandemii COVID-19, kiedy w konsekwencji siedzenia w domu i bezczynności pojawiają się duże problemy u osób starszych (nie tylko fizyczne takie jak znaczne osłabienie mięśni, niesprawność i ból, ale i psychiczne). Rehabilitacja seniorów nie tylko poprawi ich sprawność, ale także znacznie zwiększy ich odporność, a edukacja uświadomi jak dbać o zdrowie i wzmocnić organizm poprzez właściwe odżywianie. To wszystko pozwoli zmniejszyć lub uniknąć ryzyka związanego z możliwością zarażenia przez osoby, które są w grupie najwyższego ryzyka.

Osób starszych potrzebujących wsparcia jest tak wiele. Nie pozwólmy im czekać. Afrykańskie przysłowie mówi: „Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz iść daleko, idźmy razem”. Dlatego wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu będziemy zmieniać rzeczywistość, a happy senior na stałe zagości w naszym polskim społeczeństwie.

Pomagając, poczujesz spełnienie i radość i naładujesz swój
emocjonalny akumulator, a pozytywne emocje wydłużają życie i redukują stres :-) Każde wsparcie jest dla naszych podopiecznych olbrzymią pomocą. Z góry bardzo dziękujemy!