Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza

23 Stałych Pomagaczy
Zbigniew Zylicz
100 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Michałowo, podlaskie

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza prowadzi Hospicjum Domowe działające na wiejskich obszarach wschodniego Podlasia od 12 lat. Niesiemy pomoc osobom starszym i nieuleczalnie chorym w miejscach, z których daleko do większych ośrodków hospicyjnych. Przynosimy ulgę w cierpieniu naszym podopiecznym i pomagamy ich rodzinom w opiece nad bliskimi. Dzięki wsparciu darczyńców pomogliśmy już ponad 750 pacjetom oraz ich rodzinom. W naszej działalności przyświeca nam motto: "Z szacunku dla życia", ponieważ wierzymy, że życie do ostatniej chwili, szczególnie to w chorobie i starości, jest ciągle wartościowe, a naszym celem jest dbanie o to, by nasi podopieczni przeżywali je godnie do ostatniej chwili.

W 2018 roku rozpoczęliśmy budowę pierwszego wiejskiego hospicjum we wsi Makówka. W lipcu 2022 roku dzięki wsparciu darczynców indywidualnych oraz firm otworzyliśmy pierwsze skrzydło dla pacjentów. W dlaszym ciągu trwają prace wykończeniowe oraz wyposażeniowe w drugim skrzydle hospicjum. 
Od momentu uruchomienia obiektu zostało przyjętych blisko 200 pacjentów, którym zapewniliśmy całodobową opiekę nie tylko medyczną, ale również, tak istotną w ostatnich chwilach obecność, empatię i miłość do drugiego człowieka.  To nasz główny cel – stworzenie miejsca, w którym będą czuli się bezpieczni i zaopiekowani, stworzenie warunków jak w domu.


Naszą misją jest nie tylko opieka nad chorymi, ale także edukacja szerokich kręgów społecznych na temat poszanowania osób starszych, idei hospicyjnej i godnego umierania.  Jeśli te idee są także bliskie Tobie, wspomóż nas i pomóż pomagać innym.

23 Stałych Pomagaczy
Zbigniew Zylicz
100 zł miesięcznie