Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów

1 Stały Pomagacz
Dorota i Jerzy Ajziuk
20 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Tanowo, zachodniopomorskie

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Tanowie jest społeczną organizacją pożytku publicznego i działa wolontaryjnie. Niesiemy bezpłatną pomoc osobom w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Wspieramy rodziny w czasie odejścia najbliższej osoby i w okresie żałoby.

Od kilkunastu lat hospicjum świadczymy fachową pomoc w domu chorego, a od trzech lat opiekujemy się chorymi w hospicjum stacjonarnym , wybudowanym dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia. Do dyspozycji chorych i ich rodzin są lekarze, pielęgniarki, psychologowie, rehabilitanci, duszpasterz i pracownik socjalny. W uzasadnionych przypadkach służymy pomocą socjalną. Użyczamy naszym podopiecznym specjalistycznego sprzętu medycznego takiego jak łóżka elektryczne , materace przeciwodleżynowe, koncentratory tlenu itd.

Rocznie pod naszą opieką jest około 300 osób. Kontrakt z NFZ pokrywa niespełna 50-60% kosztów prowadzenia działalności, dlatego tak ważne jest wsparcie społeczne bez którego hospicjom grozi zamknięcie. Potrzebujących wciąż przybywa.

Więcej o naszej działalności na naszej stronie www.hospicjum-tanowo.pl 

Wpłaty

Ładuję...

1 Stały Pomagacz
Dorota i Jerzy Ajziuk
20 zł miesięcznie