Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci

12 Stałych Pomagaczy
m4wg4n
1 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Tychy, śląskie

Obejmujemy specjalistyczną opieką nieuleczalnie chore dzieci, w miejscu ich zamieszkania, gdy lekarz i rodzice podejmą decyzję o zakończeniu leczenia w szpitalu. Umożliwia to rodzicom prowadzenie opieki medycznej w domu.

Bardzo ważne jest dla nas wsparcie rodzin w ciężkich dla Nich chwilach. Celem prowadzonej opieki jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka jak i jego rodziny. Stawiamy czoła bólom, lękom i innym objawom choroby.

Zadania medyczne realizujemy poprzez NZOZ Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci – zespół domowej opieki, który skupia się na poprawie jakości życia dziecka i wspieraniu rodzin, leczeniu dotkliwych objawów, niesienia ulgi i wytchnienia rodzinie oraz opiece w czasie umierania i żałoby. 

W skład zespołu Hospicjum Domowego wchodzi - 2 lekarzy pediatrów, 4 pielęgniarki, pracownik socjalny, rehabilitant i psycholog.

Oprócz pomocy medycznej oferujemy możliwość wypożyczenia sprzętu (np. koncentratory tlenu, ssaki, inhalatory) oraz refundację zakupionych leków.

Przy hospicjum powstaje Centrum Wolontariatu Hospicyjnego, którego bazę tworzą zarówno młodzi ludzie, jak i bardziej doświadczeni, pragnący pomagać nieuleczalnie chorym dzieciom.

Tworzymy grupy wsparcia dla rodziców w żałobie, którzy po stracie swojego dziecka spotykają się ze sobą nawzajem oraz mogą liczyć na pomoc psychologiczną i duchową.

Opieka sprawowana przez Hospicjum jest bezpłatna.

12 Stałych Pomagaczy
m4wg4n
1 zł miesięcznie