Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci
13 Stałych Pomagaczy
MrSkoobany
150 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Tychy, śląskie

Obejmujemy specjalistyczną opieką nieuleczalnie chore dzieci, w miejscu ich zamieszkania, gdy lekarz i rodzice podejmą decyzję o zakończeniu leczenia w szpitalu. Umożliwia to rodzicom prowadzenie opieki medycznej w domu.

Bardzo ważne jest dla nas wsparcie rodzin w ciężkich dla Nich chwilach. Celem prowadzonej opieki jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka jak i jego rodziny. Stawiamy czoła bólom, lękom i innym objawom choroby.

Zadania medyczne realizujemy poprzez NZOZ Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci – zespół domowej opieki, który skupia się na poprawie jakości życia dziecka i wspieraniu rodzin, leczeniu dotkliwych objawów, niesienia ulgi i wytchnienia rodzinie oraz opiece w czasie umierania i żałoby. 

W skład zespołu Hospicjum Domowego wchodzi - 2 lekarzy pediatrów, 4 pielęgniarki, pracownik socjalny, rehabilitant i psycholog.

Oprócz pomocy medycznej oferujemy możliwość wypożyczenia sprzętu (np. koncentratory tlenu, ssaki, inhalatory) oraz refundację zakupionych leków.

Przy hospicjum powstaje Centrum Wolontariatu Hospicyjnego, którego bazę tworzą zarówno młodzi ludzie, jak i bardziej doświadczeni, pragnący pomagać nieuleczalnie chorym dzieciom.

Tworzymy grupy wsparcia dla rodziców w żałobie, którzy po stracie swojego dziecka spotykają się ze sobą nawzajem oraz mogą liczyć na pomoc psychologiczną i duchową.

Opieka sprawowana przez Hospicjum jest bezpłatna.

13 Stałych Pomagaczy
MrSkoobany
150 zł miesięcznie