Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci
15 Stałych Pomagaczy
Piotr i Kasia
100 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Tychy, śląskie

·        Od 14 lat każdego dnia opiekujemy się nieuleczalnie chorymi dziećmi

·        Hospicjum Domowe wspiera pacjentów z całego województwa śląskiego w ich domach. Pomagamy 24 godziny na dobę/7 dni w tygodniu. Do hospicjum trafiają dzieci wówczas, gdy lekarze wykorzystali już wszystkie możliwości a rodzice i dziecko chcą wrócić do domu, do swojego łóżeczka, zabawek i bliskich im osób. Z dala od szpitalnego hałasu dzieci mniej się boją….. Staramy się aby nasze maluchy odchodziły bez bólu i lęku….

·        Centrum Opieki Dziennej jest to „drugi dom”, miejsce w którym nieuleczalnie chore dzieci mogą pod opieką specjalistów – pielęgniarki, fizjoterapeuty, spędzić dzień. Jest również czas na zabawę z rówieśnikami i pomimo tego iż każdy nasz maluch posiada inną, nieuleczalną chorobę – potrafią wspólnie spędzać czas pełen zabaw i uśmiechu. Korzystają także rodzice, którzy dzięki nam zyskują kilka chwil na życie i złapanie oddechu od codziennej opieki nad chorym dzieckiem.

·        Hospicjum Perinatalne – opiekujemy się rodzinami oczekującymi narodzin dziecka, u którego stwierdzono nieuleczalną chorobę lub wadę rozwojową. Otulamy płaszczem rodziców oraz nienarodzone dziecko wspierając opieką lekarską, psychologiczną a nierzadko podczas porodu i w dalszej opiece.

·        Wypożyczalnia sprzętu – bezpłatnie pomagamy wszystkim potrzebującym oferując wypożyczenie niezbędnego sprzętu medycznego

Opieka sprawowana przez Hospicjum jest bezpłatna.

15 Stałych Pomagaczy
Piotr i Kasia
100 zł miesięcznie