Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci

Big 1d1a528d 439e 4223 84b4 4ec0c6b25b08

Reprezentant Natasza Godlewska

E-mail fundacja@hospicjumdladzieci-slask.org.pl

Telefon (032)4473684

Lokalizacja Tychy, śląskie

Obejmujemy specjalistyczną opieką nieuleczalnie chore dzieci, w miejscu ich zamieszkania, gdy lekarz i rodzice podejmą decyzję o zakończeniu leczenia w szpitalu. Umożliwia to rodzicom prowadzenie opieki medycznej w domu.

 

Bardzo ważne jest dla nas wsparcie rodzin w ciężkich dla Nich chwilach. Celem prowadzonej opieki jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka jak i jego rodziny. Stawiamy czoła bólom, lękom i innym objawom choroby.

 

Zadania medyczne realizujemy poprzez NZOZ Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci – zespół domowej opieki, który skupia się na poprawie jakości życia dziecka i wspieraniu rodzin, leczeniu dotkliwych objawów, niesienia ulgi i wytchnienia rodzinie oraz opiece w czasie umierania i żałoby. 

 

W skład zespołu Hospicjum Domowego wchodzi - 2 lekarzy pediatrów, 4 pielęgniarki, pracownik socjalny, rehabilitant i psycholog.

 

Oprócz pomocy medycznej oferujemy możliwość wypożyczenia sprzętu (np. koncentratory tlenu, ssaki, inhalatory) oraz refundację zakupionych leków.

 

Przy hospicjum powstaje Centrum Wolontariatu Hospicyjnego, którego bazę tworzą zarówno młodzi ludzie, jak i bardziej doświadczeni, pragnący pomagać nieuleczalnie chorym dzieciom.

 

Tworzymy grupy wsparcia dla rodziców w żałobie, którzy po stracie swojego dziecka spotykają się ze sobą nawzajem oraz mogą liczyć na pomoc psychologiczną i duchową.

 

Opieka sprawowana przez Hospicjum jest bezpłatna.

 

 

Wsparli

50 zł

Marcin G.

200 zł

Molo poza kontrolo

będzie dobrze dzieciak uwierz w to a tak będzie
50 zł

Anonimowy Pomagacz

150 zł

Anonimowa Pomagaczka

500 zł

Marek

Niech Pan Nasz ma Was w Swojej Opiece
50 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość