Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Elbląg, warmińsko-mazurskie

Szanowni Państwo. Misją Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak jest zapewnienie jak najlepszej opieki medycznej, psychologicznej i duchowej osobom nieuleczalnie chorym, dorosłym i dzieciom, będącym pod opieką hospicjum. Obejmuje ona także rodziny pacjentów w czasie choroby i okresie osierocenia. W ciągu roku obejmujemy opieką ponad 800 chorych osób, a także ich bliskich - w czasie trwania choroby i okresie osierocenia, od ponad 30 lat. Każdy kolejny rok, to rok wyzwań i ciężkiej pracy, która dzięki Państwa przychylności i pomocy, przynosi wiele dobrego.

Wszyscy z łezką w oku wspominamy czas sprzed koronawirusa, jednocześnie z pewnym niepokojem patrzymy w przyszłość. Akcje charytatywne, które miały przynieść spory zastrzyk finansowy dla naszego Hospicjum, musieliśmy odwołać. Z drugiej strony koszty ponoszone w związku z zapewnieniem ochrony drastycznie wzrosły. Dziura w budżecie już daje znać o sobie.

Sytuację jeszcze bardziej komplikuje fakt, iż jesteśmy w trakcie rozbudowywania i remontowania naszego Hospicjum. Prace te lada moment mogą zostać wstrzymane, gdyż w aktualnej sytuacji zmieniły się priorytety. My tu chronimy życie przecież, więc to bezpieczeństwo całej społeczności hospicyjnej jest teraz najbardziej istotne.

Dziękujemy, Drodzy, że jesteście z nami, dziękujemy za każdy dar. Każdy z nich jest cenny, tym bardziej w obecnej sytuacji! Przesyłamy serdeczności.

Zespół Hospicjum Elbląskiego