Hospicjum Sióstr Felicjanek im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Warszawie

32 Stałych Pomagaczy
Anna Bobrowska
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

Typ Hospicjum

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

"Jesteśmy, by towarzyszyć cierpiącemu
człowiekowi."

W czasie pandemii, gdy szpitale przyjmują głównie osoby z COVID-19, szczególnie potrzebne są miejsca opieki dla tych z innymi schorzeniami. Siostry Felicjanki tworzą w Warszawie hospicjum dla umierających na raka. Brakuje im jednak środków. Każdy z nas może je wspomóc.– Liczymy na ludzi o otwartych sercach.

W nowo powstającym hospicjum w sercu Stolicy pragniemy realizować to SPOTKANIE – głębokie spotkanie z osobą chorą, niosące ulgę w cierpieniu, nadzieję i światło. Zdajemy sobie sprawę, że mimo miłości i przywiązania najbliższych, nie zawsze są oni w stanie zapewnić choremu odpowiednią, całodobową opiekę. Dlatego wspólnie z chorymi i ich rodzinami chcemy budować Dom, w którym stworzymy atmosferę troskliwości, bezpieczeństwa i gościnności. Hospicjum prowadzi Zgromadzenie Sióstr Felicjanek, którego charyzmatem zawsze była opieka nad ludźmi chorymi.

Pragniemy sięgnąć do początków idei hospicyjnej, którą zapoczątkowała w Londynie Cicely Saunders, a w Polsce bł. Hanna Chrzanowska. Chcemy stworzyć miejsce, w którym panuje wzajemna życzliwość, gdzie wspólnie walczymy o jakość przeżytych chwil. Pragniemy, aby każdy chory mógł tu odetchnąć z ulgą, znaleźć ukojenie w bólu, by zamiast lęku w sercu mogła zagościć nadzieja. Uważnie podchodzimy do każdego człowieka, zawsze mając na uwadze jego dobro i niezbywalną godność. Naszym pacjentom zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną, ale również otaczamy ich opieką duchową. Głęboko wierzymy, że ostatnia droga na tym świecie nie musi być wypełniona
samotnością i rozpaczą, ale może być jasna, pełna miłości i nadziei...

Opieka ma być bezpłatna dla pacjenta i jego rodziny

MISJA
1. Misją Hospicjum jest promocja godności człowieka i jego nienaruszalnego prawa do życia od poczęcia
do naturalnej śmierci.
2. Hospicjum w swoim działaniu przestrzega nauki doktrynalnej, moralnej i społecznej Kościoła
katolickiego.
3. Hospicjum realizuje charyzmat zakonny Zgromadzenia Sióstr Felicjanek.

Fot. ks. Rafał Pastwa /Foto Gość oraz s. Wiktoria/Dyrektor Hospicjum

32 Stałych Pomagaczy
Anna Bobrowska
50 zł miesięcznie