Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym

1 Stały Pomagacz
Anonimowy Pomagacz
200 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Hospicjum

lokalizacja Licheń Stary, wielkopolskie

Misją Fundacji Spem Donare (łac. „dawać nadzieję”) jest niesienie pomocy ludziom oczekującym miłosiernej postawy bliźniego.

Pomoc tę spełniamy w Fundacji na wiele sposób, m.in. przez uczynienie godnym ostatniego okresu życia osób zmagających się z chorobą, głównie nowotworową.  W prowadzonym od 2009 r. Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego opiekujemy się osobami terminalnie chorymi. Niesiemy ulgę pacjentom w ich cierpieniu, poprzez łagodzenie bólu, innych objawów choroby oraz wsparcie psychologiczne i duchowe.  

Od początku działalności otoczyliśmy opieką ponad 1700 chorych.

Zespół Hospicjum składa się z lekarzy, pielęgniarek, opiekunów medycznych, psychologa, fizjoterapeuty, pracownika socjalnego i wspomagany jest przez kapelana oraz wolontariuszy.

Rok 2024 jest dla nas rokiem Jubileuszowym, w którym obchodzimy 15-lecie działalności. To lata podczas których zdobywaliśmy doświadczenie, budowaliśmy relacje, tworzyliśmy wspólnotę by jak najlepiej towarzyszyć chorym na ostatnim etapie ich życia. To również dzięki wsparciu finansowemu wielu dobrych serc nasza posługa jest możliwa.
Dołącz do nas i TY.

Bieżące informacje znajdziesz na:

http://www.fundacja.lichen.pl/

https://www.facebook.com/hospicjumlichen

RAZEM ZATROSZCZMY SIĘ O CHORYCH

Cele statutowe Fundacji realizujemy dzięki Waszej pomocy. Otrzymywane wsparcie pozwala nam utrzymywać opiekę nad pacjentami na wysokim poziomie.

Możesz także wziąć udział i złożyć datek do puszki podczas organizowanych przez nas kwest, akcji charytatywnych czy też przekazać 1,5% podatku wpisując KRS: 0000300810 w rocznym rozliczeniu PIT.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM STAŁYM POMAGACZOM.

1 Stały Pomagacz
Anonimowy Pomagacz
200 zł miesięcznie