Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie

Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Łódź, łódzkie

Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie to organizacja, która powstała w trosce o pacjentów z nieuleczalną chorobą nowotworową. Oferujemy pomoc medyczną, duchową i materialną. Prowadzimy działalność edukacyjną w zakresie opieki hospicyjnej i medycyny paliatywnej.

Przy Stowarzyszeniu działa Hospicjum Domowe oraz Poradnia Medycyny Paliatywnej. Nasza kadra to zespół doświadczonych specjalistów, którzy z olbrzymią troską niosą pomoc chorym i udzielają wsparcia ich bliskim.

Jesteśmy w trakcie budowy pierwszego w Łodzi Hospicjum Stacjonarnego dla osób dorosłych. W placówce będzie można zagwarantować całodobową specjalistyczną opiekę medyczną 49 pacjentom. Planujemy zakończyć inwestycję w drugiej połowie 2020 roku. Całkowita wartość projektu to ponad 18 mln złotych.

Zebrane środki finansowe niezbędnę są do wspierania potrzeb naszych pacjentów: zakup środków opatrunkowych, leków, sprzętu medycznego, który ratuje życie, podnosi jego jakość i wspomaga leczenie w warunkach domowych ( koncentratory tlenu, ssaki medyczne, łóżka rehabilitacyjne, materace przciwodleżynowe, wózki inwalidzkie, chodziki, toalety przenośne) i wiele innych.  

W związku z realizowanym projektem utworzenia w Łodzi pierwszego Hospicjum Stacjonarnego dla dorosłych nasze potrzeby finansowe to nie tylko zapenienie najlepszej opieki medycznej pacjentom hospicjum domowego ale również zgromadzenie środków na realizację budowy.

Naszym celem jest zagwarantowanie nieuleczalnie chorym na raka najlepszej opieki medycznej, wsparcie w walce z bólem i cierpieniem. 
 

Wpłaty

Ładuję...