Fundacja Społeczno-Charytatywna "Pomoc Rodzinie i Ziemi" w Toruniu

5 Stałych Pomagaczy
Nina Górka
200 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Toruń, kujawsko-pomorskie

W ramach działalności Fundacji prowadzone są 3 podmioty: od 2003 roku Hospicjum domowe dla dzieci chorych onkologiczne, z chorobami genetycznymi i wielowodziem, od 2008 roku Oddział Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla Dzieci i Młodzieży, a od lutego 2017 r. Oddział Dzieci Wentylowanych Mechanicznie. Trafiają do niego pacjenci ze skierowaniem lekarskim, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają całodobowych świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych i rehabilitacyjnych.

Wśród naszych Podopiecznych są dzieci ze skierowaniem sądowym – porzucone przy porodzie bądź później i zapomniane przez rodziców i Państwo, sieroty i półsieroty. Ze względu na Ich stan zdrowia wielu pacjentów jest podłączonych pod respiratory.

Jesteśmy jedynym Oddziałem Pielęgnacyjno-Opiekuńczym dla Dzieci i Młodzieży w naszym województwie. Pod opieką mamy łącznie ok. 60 podopiecznych na Pododdziale Wentylacji Mechanicznej (respiratory), w hospicjum domowym oraz stacjonarnym. 

Koszty ponoszone wyłącznie w związku z zakupem leków to już ok. 12 tys. złotych. 60% pieniędzy, które są niezbędne dla utrzymania naszego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego to dary ludzi dobrego serca. Ludzi takich jak Wy. Obawiamy się, że gdy ich zabraknie, nie będzie nas stać na to, by dalej móc stwarzać niezbędne warunki dla funkcjonowania naszych podopiecznych.

W hospicjum domowym, jak i na oddziale, zdarzają się przypadki, gdy nasze dzieci umierają w łóżeczkach. My zawsze jesteśmy przy Nich.

Nasz Oddział stacjonarny przygotowany jest dla 13 dzieci. Wyżywienie, lekarstwa, środki pielęgnacyjno-higieniczne, wymiana PEG-ów i rurek tracheostomijnych, wyjazdy na konsultacje specjalistyczne i bieżące opłaty eksploatacyjne stanowią ogromny wydatek dla naszej Fundacji, a to
tylko część tego, co znajduje się na liście potrzeb.

Rok 2018 jest dla naszej fundacji rokiem przełomowym. Rozpoczęliśmy budowę drugiego budynku naszego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, który jest zlokalizowany przy ul. Włocławskiej 169b.

W nowym budynku utworzymy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy dla Dzieci i Dorosłych z 20 miejscami dla dorosłych i 12 dziecięcymi.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Podopiecznych, powzięliśmy decyzję budowy Domu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, mając na uwadze szczególnie osoby, które z powodu różnych sytuacji życiowych potrzebują zapewnić opiekę swoim bliskim, które opiekują się osobami niepełnosprawnymi, żeby mogły odpocząć, wrócić do życia, ponieważ nad chorymi będziemy sprawować pieczę my. W hospicjum domowym obejmujemy opieką dokładnie 50 Rodzin. Na liście oczekujących na przyjęcie na oddział jest ich o wiele więcej, ale nie dysponujemy dodatkowymi łóżkami.

Staramy się, by nasze dzieci miały jak najlepsze i najbarwniejsze dzieciństwo, bo nikt z nas nie wie, ile jeszcze im tego życia zostało. Organizujemy urodzinki, ferie zimowe, wakacje, Dzień Dziecka, dogoterapię, hipoterapię… dostarczamy wielu atrakcji (współpracując z instytucjami kultury, fundacjami i stowarzyszeniami), wykorzystując do tego m.in. nasz ogród.

Zapewniamy im nie tylko profesjonalną opiekę – neurologopedyczną, fizjoterapeutyczną, oligofrenopedagogiczną, terapeutyczną (terapeuci integracji sensorycznej), medyczną itd., ale przede wszystkim dajemy im tutaj miłość, bo tej najbardziej im brakuje. Tworzymy jedną wielką rodzinę.

Rozbudowa naszej placówki będzie stanowiła kamień milowy w historii działalności toruńskiego Hospicjum „Nadzieja”. Pozwoli nam na zwiększenie ilości świadczonych usług medycznych, wpłynie na ich jakość, zapewni naszym podopiecznym jeszcze lepsze warunki do egzystencji.

Pozwoli również na przyjęcie nowych pacjentów, dla których nasza placówka jest nie tylko miejscem zajęć terapeutyczno-rehabilitacyjnych, ale przede wszystkim jest ich prawdziwym domem. Pełnym miłości, ciepła i zrozumienia.

26 lipca po godz. 13 pracownicy firmy MaxBud wylali beton na placu budowy. Nie ma odwrotu. Firma MaxBud rozpoczęła prace, z pieniędzy pozyskanych  przez nas od ludzi dobrego serca. Obiecali za darmo wybudować ściany. Musimy jednak zebrać pieniądze na okna i dach oraz prace wykończeniowe. To koszt 4 mln zł. To suma, którą mamy nadzieję uzbierać z Waszą pomocą, by zapewnić naszym dzieciom możliwość kontynuacji terapii i pobytu w prowadzonym przez naszą fundację zakładzie po ukończeniu przez nich 18 roku życia. Dzięki tej kwocie będziemy mogli też przyjąć kolejne potrzebujące, nieuleczalnie chore dzieci, pomóc ich rodzinom.

Nasza Fundacja jest po to, by pokazywać chorym dzieciom świat, pozwolić im doświadczyć prawdziwego życia i prawdziwego domu. Nadzieja to ich Dom - kochamy ich, w pełni akceptujemy i wspieramy. 

Ocal naszą nadzieję na jutro dla nich - pomóż dokończyć nam budowę Oddziału Pielęgnacyjno-Opiekuńczego dla Młodzieży i Dorosłych w Toruniu.  

5 Stałych Pomagaczy
Nina Górka
200 zł miesięcznie