Hospicjum domowe w Pabianicach oraz Łasku

Hospicjum domowe w Pabianicach oraz Łasku

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Pabianice, łódzkie

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Powiatu Pabianickiego zostało zarejestrowane 28.05.1999 roku w Sądzie Wojewódzkim w Łodzi jako organizacja pozarządowa.

Celem Stowarzyszenia jest sprawowanie wszechstronnej opieki nad chorymi z zaawansowaną chorobą nowotworową i ich rodzinami w domu chorego. Stowarzyszenie, jako organizacja pozarządowa utrzymuje się z kwest, imprez charytatywnych, z dobrowolnych dotacji zakładów pracy i darowizn.

Od Stycznia 2006 roku Stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego, dzięki temu może pozyskiwać fundusze z odpisu 1,5% od podatku. Pozyskane w ten sposób środki finansowe Stowarzyszenie przeznacza na zakup sprzętu medycznego niosącego ulgę chorym w cierpieniu oraz na wszelką niezbędną pomoc dla chorych i ich rodzin. Będący własnością Stowarzyszenia sprzęt medyczny wypożyczany jest chorym bezpłatnie i są to: materace p/odleżynowe, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, wózki toaletowe, koncentratory tlenu, ssaki medyczne, inhalatory, balkoniki, pompy infuzyjne.

Każdego roku hospicjum domowe ma pod opieką około 350 pacjentów. Zapewniamy opiekę lekarską, pielęgniarską, fizjoterapeutyczną, psychologiczną, socjalną oraz duszpasterską. Swoją działalność prowadzimy na terenie powiatu pabianickiego oraz powiatu łaskiego.

Świadczenia realizowane w ramach Hospicjum domowego wykonywane są bezpłanie, w ramach kontraktu podpisanego do 2027 roku z Narodowy Fundusz Zdrowia. Świadczenia w opiece paliatywnej niestety są od dawna wyceniane są poniżej potrzeb prawidłowego funkcjonowania Hospicjum domowego. Dzięki Państwa hojności w ubiegłych latach dzięki 1% podatku oraz przekazywanymi darowiznami byliśmy w stanie wspierać socjalnie naszych pacjentów oraz osoby, które zgłaszają się do naszego Stowarzyszenia.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie
w zakupie samochodu, który jest nam niezbędny do bezproblemowego dotarcia do naszych Pacjentów na terenie powiatu pabianickiego i łaskiego.

Serdecznie dziękujemy za każdy gest wsparcia!

Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Powiatu Pabianickiego.

Wpłaty

Ładuję...