Odmienić los osób uzależnionych - razem zbudujmy hostel!

Hostel dla osób uzależnionych w Suwałkach

Odmienić los osób uzależnionych - razem zbudujmy hostel!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0124800
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Budowa hostelu dla osób uzależnionych

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja We Własnym Odbiciu
Hostel dla osób uzależnionych w Suwałkach
Suwalki, podlaskie
Rozpoczęcie: 30 Marca 2021

Opis zbiórki

Miejsce, w którym można poczuć się bezpiecznie, miejsce, w którym mimo trudnej przeszłości otrzymujesz wsparcie i zrozumienie, miejsce, w którym możesz jeszcze raz zacząć żyć od początku, z czystą kartą, na której od tego momentu będą zapisane już tylko dobre chwile. Właśnie takim miejscem ma być hostel dla osób uzależnionych. Prosimy, pomóż nam go stworzyć i sprawić, że los tak wielu osób będzie można odmienić. 

Często po odbyciu leczenia osoby opuszczające placówkę nie mają się gdzie udać lub nie chcą wracać do starego miejsca zamieszkania z różnych powodów, ale przede wszystkim dlatego, że boją się, że dopadnie ich życie, do którego już nie chcą wracać. W hostelu będzie miejsce dla dziesięciu osób. Osobne pokoje, łazienki, sala terapeutyczno-szkoleniowa, stołówka, sala rekreacyjna, pomieszczenie terapeutyczne, a także wiele innych - to wszystko, by pomóc znów stanąć na nogi. 

Niewielka liczba pacjentów ma stworzyć warunki domowe, rodzinne, przyjazne, ciepłe. Wielu naszym podopiecznym brakowało ciepła rodzinnego, przyjaznego miejsca. Nasz hostel i ludzie w nim funkcjonujący mieliby za zadanie im to zapewnić. Wierzymy, że właśnie w takim miejscu osoby, które naprawdę potrzebują wsparcia, na pewno je otrzymają, otrzymają szansę powrotu do społeczeństwa, życia w nim, radzenia sobie tak, jak każdy człowiek, który nigdy nie zetknął się w poważnym uzależnieniem. 

Przez cały czas przebywania w hostelu podopieczni będą mieli zapewnioną pomoc społeczności terapeutycznej, terapeutów oraz prawników. Każda z pracujących tam osób będzie po to, by wesprzeć zawsze wtedy, kiedy będzie to potrzebne. Warunkiem dostania się i pozostania w placówce jest zachowanie abstynencji od wszelkich substancji psychoaktywnych. 

Walka z uzależnieniem jest niezwykle trudna, ale to nie znaczy, że jest niemożliwa do wygrania. Wymaga bardzo silnej woli, samozaparcia, a przede wszystkim chęci, by raz na zawsze zakończyć niechciany rozdział w życiu. Niestety, by stworzyć miejsce, w którym będzie to możliwe, potrzebne są ogromne pieniądze. Zwracamy się z prośbą o pomoc, by móc dalej nieść dobro w świat!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0124800
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki