HEART TO HEART WORLD FOUNDATION

HEART TO HEART WORLD FOUNDATION

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja RZESZÓW, podkarpackie

Wojna to najgorsze zło, jakie może spotkać człowieka. Niewyobrażalny ogrom cierpienia bólu i strachu, który odbiera ludziom nadzieje, marzenia i poczucie bezpieczeństwa. Doświadczamy tego, choć nie bezpośrednio, w tysiącach ukraińskich rodzin, które w Polsce szukają schronienia.

Nasz punkt powstał w pierwszym dniu wojny  (24/02/2022) z inicjatywy grupy polsko-ukraińskich znajomych. Dzięki wspólnym siłom udało nam się otworzyć punkt zbiórki i pomocy w samym centrum Rzeszowa (Galeria Europa II Al.J. Piłsudskiego 34), blisko dworca PKP.


Nasz punkt pomocy polega na zbiórce najbardziej potrzebnych rzeczy: żywności, lekarstw, odzieży, środków czystości, pościeli itp. Naszą zbiórką wspieramy, także wojsko ukraińskie. Do tej pory wysłaliśmy: latarki, powerbanki, leki, karimaty, koce, termosy, termo-koce, apteczki, kaski, bieliznę termoaktywną, siatki ochronne itd.

Dzięki dużym znajomościom wśród ukraińskiej społeczności organizujemy efektywnie transporty z pomocą humanitarną do Ukrainy.

Nasz punkt pełni również funkcję pierwszej pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Dziennie przyjmujemy około 100 rodzin, którym po wypełnieniu specjalnego wniosku, przygotowujemy paczki z najbardziej potrzebnymi rzeczami (żywność, ubrania, pościel, koce, jedzenie dla dzieci, pampersy, itd.) Takie dary pakujemy w ciągu jednego dnia w związku z dużym zapotrzebowaniem. Dbamy o wszystkie rodziny; oprócz tzw. wyprawki wspieramy również rozmową, dodajemy otuchy.

W punkcie dziennie odwiedza nas około 100 rodzin, do tej pory wysłaliśmy do Ukrainy 6 tirów i około 50 busów z pomocą humanitarną. Ponad 400 ton pomocy humanitarnej wysłaliśmy od 24-02-2022 do 12-05- 2022.

Jednak często napotykamy na ścianę jeśli chodzi o niektóre formy pomocy. Wasze portfele też nie są z gumy i robienie ciągle zakupów dla rodzin i zbiórek za 100-200 czy więcej zł też nadwyręża budżet....

Ale w grupie siła! ❤️ Wystarczy wpłacić 1-2-5 zł czy ile tylko możecie i chcecie, a uzbierana kwota pozwoli nam pomóc w miejscach, które najbardziej będą tego potrzebować.

Na co jeszcze przeznaczymy pieniądze?

Zakup produktów żywności, środków higieny, paliwo, transport do Ukrainy, wynajem, magazynu/lokalu


Jeśli zebrana kwota na to pozwoli, zatrudnimy chociaż ze skromnym wynagrodzeniem 2-3 wolontariuszy w miejscu zbiórki, którzy pomagają na pełny etat za darmo od początku wojny.