Choroba w czapce niewidce - pomoc dla Huberta

kalicinscy
organizator skarbonki

Kochani!

Potrzebujemy Waszego wsparcia. Bardzo chcemy pomóc Hubertowi, naszemu małemu przyjacielowi, w opłaceniu turnusu rehabilitacyjnego. Kwota takiego turnusu to 4.500 zł.

Jeśli przelejesz chociaż przysłowiowego grosza, to jesteśmy w stanie uzbierać całkiem konkretną sumę pieniędzy.

Parę słów o Hubercie:

" Hubert urodził się z Asocjacją VACTERL, czyli zespołem wad wrodzonych. Aby je zobaczyć, trzeba sięgnąć po grubą teczkę badań, które przeszedł Hubert. Każda litera oznacza inną wadę, więc łatwo policzyć, że jest ich co najmniej 7:

V – wady kręgów

A – atrezja odbytu

C – wrodzone wady serca

T – przetoka tchawiczo-przełykowa

E – atrezja przełyku

R – wady nerek

L – wady kończyn

Hubert  do tej pory przeszedł 10 operacji, w tym 2 ratujące życie. Pierwszą miał zaraz po urodzeniu. Do tego jego serduszko też szwankuje. Do tej pory wystarczyła jedna operacja, ale lekarze mówią, że stan serduszka Huberta jest coraz bardziej niepokojący.

Życie Huberta to ciągłe pobyty w szpitalach, konsultacje i badania. Nie może jeść tego, co inne dzieci, a zamiast grać w piłkę, musi wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjne. 8-latek dużo rozumie, na tyle dużo, że przychodzi mu do głowy pytanie: czy będę tak musiał całe życie walczyć o sprawność?

Będzie musiał. Wrodzona deformacja kręgosłupa i innych kości wymaga żmudnych ćwiczeń: Bobatha, biofeedbacku EMG, elektrostymulacji. Większość ćwiczeń Hubert wykonuje sam w domu, ale są takie ćwiczenia, których nie jest w stanie samodzielnie wykonać, nawet z pomocą mamy. Dlatego potrzebna jest rehabilitacja, wyjazdy na turnusy.

Lekarze są zdumieni, że przy takich wadach Hubert sam wyćwiczył taką sprawność. 8 lat ciężkich ćwiczeń za nim. A przed nim całe życie. Aby utrzymać sprawność na co najmniej takim samym poziomie, musi ćwiczyć coraz więcej. Dzięki temu mięśnie miednicy i brzucha są ciągle wzmacniane, a kręgosłup utrzymuje postawę.

Hubert to twardy „facet”. Bierze przykład ze swojego taty, który pracuje w firmie inżynieryjno-budowlanej. Aby utrzymać rodzinie, cały tydzień jest poza domem. Wraca tylko na weekendy – nic dziwnego, że Hubert najbardziej czeka na te 2 dni w tygodniu.

Mimo ciężkiej pracy tata Huberta nie jest w stanie zarobić na wyjazd synka na turnus."

Pomożecie? ;-)

Wsparli

10 zł

kalicinscy

Dużo słonka Hubercik ! :)
40 zł

Anonimowy Pomagacz

Zdrowia i błogosławieństwa dla Ciebie, żołnierzu oraz dla organizatorów akcji. Pan Was strzeże, wojownicy!
5 zł

Anonimowy Pomagacz

Życzę dużo sił i tego abyś wyzdrowiał :) Wierzę,że masz swego Anioła Stróża, który jest zawsze obok Ciebie :)
X zł

lidia k.

Kochany Hubercie!:) Chcę Ci życzyć wszystkiego dobrego:) Jesteś wspaniałą, wyjątkową i dzielną osobą:) WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE:) DUŻO ZDRÓWKA I UŚMIECHU:-))
30 zł

kalicinscy

Dla Ciebie Hubercik :*
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
21%
105 zł Wsparło 5 osób CEL: 500 ZŁ