Human Lex Instytut

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Ełk, warmińsko-mazurskie

Centrum Młodego Człowieka w Olecku prowadzone przez Fundację Human lex Instytut od roku 2020 jest miejscem przeznaczonym dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Miejsce to powstało ponieważ podczas wieloletniej pracy w środowisku otwartym zmieniliśmy nasze standardy pracy w kierunku bardziej profesjonalnego o wyższych wymaganiach od nas samych i naszej pracy.

Opieka na dziećmi i młodzieżą w szczególności w porach zimowych zmusiła nas do poszukiwania rozwiązań w jaki sposób sprawić aby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie spędzać czas poza domem. Z tego powodu poprosiliśmy Burmistrza Miasta Olecka o pomoc w znalezieniu lokalu. Była to kiedyś apteka, następnie przez kilka lat lokal był pusty, nieogrzewany i zaniedbany. Przez wiele miesięcy własnym sumptem przy pomocy swojej pracy, swoich środków i wsparciem sponsorów, stworzyliśmy miejsce jak z marzeń, duże przestrzenie, przyjazny wystrój i co najważniejsze fantastyczna ekipa przyjaciół oraz opiekunów.

Niestety w roku 2021 również nas dotknął kryzys związany z podwyżkami gazu, którym jest ogrzewane Centrum. Nasze własne prywatne środki, którymi zasilamy co miesiąc konto fundacji przestały wystarczać. Z tego powodu zwracamy się do Was o wsparcie. Potrzebujemy Waszej pomocy abyśmy mogli przetrwać ten najbardziej wymagający finansowo okres zimy.