Twoje ustawienia przeglądarki są nietypowe i niektóre funkcje strony mogą działać nieprawidłowo.

Zalecamy sprawdzenie ustawień i włączenie plików cookie.

Pilne!
Iga Opała - zdjęcie główne

Okrutna choroba odbiera nam córeczkę❗️Prosimy o pomoc w walce z zespołem Retta❗️

Cel zbiórki: Dwuletnie leczenie, rehabilitacja, przelot

Organizator zbiórki:
Iga Opała, 2 latka
Nowy Tomyśl, wielkopolskie
Zespół Retta
Rozpoczęcie: 17 września 2025
Zakończenie: 20 września 2026
638 873 zł(13,92%)
Brakuje 3 951 335 zł
WesprzyjWsparło 8566 osób
Wpłać, wysyłając SMS
Numer telefonu
75365
Treść SMS
0841239
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
HeyahOrangePlayPlusT-mobile

Przekaż 1,5% podatku

Numer KRS0000396361 Fundacja Siepomaga
Cel szczegółowy 1,5%0841239 Iga

Stała pomoc

16 wspierających co miesiąc
Regularne wsparcie daje Idze poczucie bezpieczeństwa i pomoc w trudnej sytuacji, także po zakończeniu zbiórki.
Dowiedz się więcej o Stałej Pomocy
Wspieraj wygodnie przez:
BLIK - logo
Apple Pay - logo
Google Pay - logo
Mastercard - logo
Visa - logo

Tu może pojawić się Twoja Stała Pomoc.

Wspieraj co miesiąc
  • Anonimowy Pomagacz
    Anonimowy Pomagaczwspiera już 9 miesięcy
  • EB
    EBwspiera już 9 miesięcy
  • Anonimowy Pomagacz
    Anonimowy Pomagaczwspiera już 9 miesięcy

Cel zbiórki: Dwuletnie leczenie, rehabilitacja, przelot

Organizator zbiórki:
Iga Opała, 2 latka
Nowy Tomyśl, wielkopolskie
Zespół Retta
Rozpoczęcie: 17 września 2025
Zakończenie: 20 września 2026

Aktualizacje

  • Czas ucieka, a my stoimy w miejscu... 💔

    Kochani, zwracamy się do Was z sercem na dłoni i ogromnym niepokojem, który każdego dnia paraliżuje naszą rodzinę. Nasza córeczka Iga, toczy nierówną walkę z Zespołem Retta - okrutną chorobą, która próbuje odebrać jej sprawność i przyszłość.

    Zbiórka stanęła - a nasza nadzieja gaśnie. Mamy wrażenie, że świat o nas zapomniał, a licznik zbiórki niemal przestał się poruszać. Dla zdrowego człowieka czas to po prostu kalendarz. Dla Igi to szansa, która bezpowrotnie ucieka nam przez palce. Bez Waszego wsparcia nie ruszymy z miejsca. Koszty leczenia i specjalistycznej rehabilitacji są barierą, której jako rodzice nie jesteśmy w stanie przeskoczyć sami.

    Iga Opała

    Kwiecień, zamiast cieszyć nas wiosennym słońcem, minął pod znakiem ogromnego stresu i niepewności. Spędziliśmy go na kolejnych, wyczerpujących kontrolach w szpitalu. Każde badanie, każda wizyta u specjalisty przypominają, jak bardzo organizm Igi potrzebuje wsparcia już teraz. Zespół Retta nie bierze wolnego – on atakuje każdego dnia bez żadnej litości...

    Iga bardzo potrzebuje pomocy. Leczenie to jej jedyna szansa na sprawność i lepszą przyszłości. Dziękujemy za każdy gest dobrej woli i błagamy o dalsze wsparcie...

    Rodzice Igi

  • Prosimy o cud na Wielkanoc! Pomóż naszej Igusi!

    Błagamy o pomoc, zanim choroba odbierze Igusi kolejną umiejętność... Zanim zupełnie zamknie ją w świecie, do którego nie będziemy mieli dostępu....

    Zbiórka została ponownie przedłużona. Mieliśmy nadzieję, że ten etap będzie już za nami. Że będziemy mogli skupić się wyłącznie na walce o sprawność Igi. Niestety, rzeczywistość okazała się brutalna – pasek zbiórki wciąż nie jest zielony i przed nami jeszcze długa droga, a my zmuszeni jesteśmy po raz kolejny prosić o cud.

    Widok własnego dziecka, które każdego dnia toczy nierówną walkę z Zespołem Retta, jest nie do opisania. To choroba, która krok po kroku odbiera Idze wszystko: możliwość ruchu, mowę, a nawet kontrolę nad własnym ciałem.

    Jesteśmy załamani. Patrzymy w oczy naszej córeczki i widzimy w nich lęk. Choroba sieje spustoszenie w jej malutkim organizmie, a my czujemy się bezsilni, bo jedyną barierą, która dzieli Igę od lepszego życia, są pieniądze.

    Iga Opała

    Przed nami czas Wielkiej Nocy – czas nadziei, odrodzenia i triumfu życia nad cierpieniem. To idealny moment, by otworzyć serca i podzielić się dobrem. Każda złotówka to dla Igi szansa na specjalistyczną rehabilitację i walkę o to, by zespół Retta nie odebrał jej ostatniego uśmiechu.

    Nie pozwólmy, by choroba wygrała tę walkę. Tak bardzo prosimy o pomoc!

    Rodzice Igi

  • Iga znów trafiła do szpitala... Prosimy o pomoc 💔

    Życie Igi to nieustanna walka o samodzielność. Ostatnie tygodnie były bardzo trudne... Po wyczerpującym turnusie rehabilitacyjnym, na którym pracowała nad balansowaniem ciała i większą stabilizacją, organizm Igusi zaatakowała grypa typu A. Zamiast cieszyć się powrotem do domu i doskonalić to, co wypracowała na turnusie, znów trafiliśmy do szpitala.

    Niedawno córeczka zakończyła bardzo wymagający turnus w Centrum Terapii Dynamicznej w Pile. To miejsce, gdzie z ogromnym zaangażowaniem pracowała nad każdym ruchem, nad każdą nową umiejętnością. Walczymy o to, by jej ciało było sprawniejsze, a strach wywołany brakiem kontroli nad ciałem – mniejszy.

    Iga Opała

    Niestety, po powrocie do domu odporność Igi była osłabiona. Zachorowała na grypę typu A. Jako rodzice dziecka, które cierpi na tę straszną chorobę, jaką jest Zespół Retta, jesteśmy przerażeni każdym najmniejszym przeziębieniem, ponieważ każdy wirus może być dla niej bardzo niebezpieczny. 

    Koszty leczenia za granicą przekraczają nasze możliwości, a każda złotówka to dla Igi szansa na lepsze jutro. Prosimy więc, otwórzcie swoje serca. Iga potrzebuje Waszej pomocy, by wygrać tę walkę. Każda wpłata, każde udostępnienie mają dla nas ogromne znaczenie...

    Dziękujemy, że jesteście z nami!

    Rodzice Igi

Opis zbiórki

Diagnoza spadła na nas zupełnie niespodziewanie. Wywróciła całe nasze dotychczasowe życie do góry nogami. Igusia urodziła się zdrowa. Tak przynajmniej wtedy myśleliśmy. Niestety los wystawił nas na dramatyczną próbę. Walczymy z okrutną, postępującą chorobą genetyczną, która dzień po dniu odbiera nam córeczkę.

Wszystko zaczęło się od tego, że nasza Igusia w pewnym momencie przestała się prawidłowo rozwijać. Do ósmego miesiąca jej życia wszystko było w porządku, ale potem zauważyliśmy, że córeczka nie czworakuje, nie raczkuje, nie próbuje wstawać i chodzić.

Iga Opała

Rozpoczęliśmy szczegółową diagnostykę, żeby dowiedzieć się, co dolega naszej Idze. Wykonaliśmy wiele badań, jednak wszystkie wyniki były prawidłowe. Dopiero badanie genetyczne, na które nas skierowano, wykazało, że Iga choruje na zespół Retta.

To bardzo poważna choroba genetyczna, która dotyczy tylko dziewczynek. Zamyka je w świecie, do którego ich rodzice nie mają żadnego dostępu. Sprawia, że chora dziewczynka nie mówi, nie chodzi, nie jest w stanie samodzielnie wykonać żadnej czynności. Może tylko patrzeć i swoim wzrokiem błagać o pomoc.

Iga Opała

Igusia, tak, jak inne dziewczynki z tą diagnozą, bardzo potrzebuje intensywnej rehabilitacji i koszmarnie drogiego leczenia, które ma zatrzymać postęp choroby i pozwolić na dotrwanie do terapii genowej w jak najlepszej kondycji. Niestety koszty tego leczenia zwalają z nóg. To więcej, niż mógłby udźwignąć ktokolwiek z nas… Dziś już wiemy, że sami nie damy rady.

Jesteśmy załamani i bardzo się boimy, ale nie możemy odpuścić. Będziemy walczyć o naszą córeczkę. Przeraża nas jedynie myśl, że ratunek istnieje, ale nas na niego nie stać. To najgorszy koszmar, jaki może spotkać rodzica.

Prosimy o jakąkolwiek pomoc. Boimy się, że z każdym dniem będziemy zaważać coraz więcej skutków choroby. Nie chcemy stracić naszego dziecka, dlatego prosimy o wsparcie. Każda złotówka, każde dobre słowo są dla nas niezwykle cenne...

Rodzice Igusi – Ewa i Norbert

Iga Opała

➡️ Iga w świecie Retta 💪🏻 (otwiera nową kartę)

➡️ Licytacje 💪🏻 (otwiera nową kartę)

Iga Opała

🎥 Iga w Telekurierze (otwiera nową kartę)

🎥 Iga w Teleskopie (otwiera nową kartę)

Wybierz zakładkę
Sortuj według