Niech sport nadal będzie naszą PASJĄ-pomóż nam to osiągnąć

IKS DSS jest organizacją charytatywną, która zrzesza 70 osób z różnym rodzajem niepełnosprawności.

Celem naszego Stowarzyszenia jest pokazanie wszystkim, że w życiu nie ma granic, których nie da się przekroczyć nawet będąc osobą niepełnosprawną. Każdy z naszych podopiecznych swoją „smutną” historię, której owocem jest dysfunkcja ruchowa bądź intelektualna jednak to nas w żaden sposób nie ogranicza. Nie przeszkadza nam w dążeniu do wymarzonych celu, celu którym są np. medal Mistrzostw Polski w pływaniu, którym może pochwalić się nasza Tosia, ma zaledwie 6 lat, urodziła się z przepukliną oponowo rdzeniową i chorobami współistniejącymi. Porusza się na wózku inwalidzki, ponieważ jej nóżki są niewładne za to rączki, silne i pełne energii, która pozwala pływać i osiągać niesamowite wyniki.
Róża równie młodziutka nasza podopieczna urodziła się z wytrzewieniem jelit i nieuleczalną artrogrypozą. U Różyczki choroba ta charakteryzuje się sztywnością wszystkich stawów i zbliznowaceniem mięśni, przede wszystkim w rączkach, które pozostają niewładne. Niewładne rączki, nie ograniczają jej, pływa jak rybka a siła która winna być w rączkach wskoczyła do nóżek, które stają się w wodzie wspaniałą siłą napędową.
Ola to już nastolatka, która wszystkich potrafi zarazić swoim uśmiechem, urodziła się w 6 m-cu ciąży z wadą wrodzoną lewej strony ciała (Zespół Polanda). W wyniku powikłań wcześniaczych cierpi na wodogłowie pokrwotoczne wielokomorowe. W okresie niemowlęcym przeszła szereg operacji ratujących jej życie i zdrowie. Dwukrotnie wygrała walkę z zapaleniem opon m-r i sepsą. Dzięki naszym zajęciom Ola może usprawniać deficyty swojego ciała, aktywnie poznawać dyscypliny sportowe, które dostosowane są do jej możliwości a które w „zwykłych” warunkach, byłyby dla niej nieosiągalne.
W naszym Stowarzyszeniu nie tylko są śliczne, wspaniałe i silne dziewczynki oczywiście są również chłopcy, którzy mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami sportowymi, jednym z nich jest Daniel, który urodził się z tym samy schorzeniem co Tosią jedna u każdego z nich, mięśnie w dolnej części ciała pracują inaczej lub nie pracują w ogóle. Tak samo jak u Tosi siła tkwi w rękach, to bardzo dużo. Daniel jak większość z naszych „młodych” podopiecznych może pochwalić się medalami w zawodach ogólnopolskich jak również medalowym miejscem w Mistrzostwach Polski.
Jurek jest naszym nowym członkiem zespołu jednam odnalazł się u nas bardzo szybko i równie szybko pokochał pływanie. Jurek to młody chłopak z porażeniem nerwu twarzowego po lewej stronie i osłabieniem lewej części ciała. Pływanie daje mu nie tylko satysfakcję ze startów w zawodach, daje mu również możliwość rehabilitacji i wzmacniania mięśnie.

Nasza działalność nie skupia się tylko i wyłącznie na dzieciach niepełnosprawnych ruchowo są w naszym gronie również dzieci potrzebującej innej pomocy aby przez sport mogły wyrazić siebie, aby mogły doznać przyjemności, którą tak ciężko im zaspokoić – tak, to dzieci z autyzmem, Julka, urodziła się jako zdrowe dziecko. W wieku 2 lat pojawiły się u niej zaburzenia rozwojowe w wyniku których zdiagnozowano autyzm dziecięcy.  Przestała mówić, straciła kontakt z rodzicami, otoczeniem, pojawiły się trudności w funkcjonowaniu społecznym i liczne zaburzenia emocjonalne i sensoryczne. Dzieci takie jak Julka potrzebują cały czas naszej obecności, pływanie stanowi formę rehabilitacji społecznej i psychicznej. Wszelakie formy sportu daje jej radość życia i utrzymuje w kontakcie ze "światem".

Nasze Stowarzyszenie zrzesza również osoby starsze, których pomimo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu czyli wypadkowi i straciły jakąś cześć siebie, jak Waldek, który w wyniku wypadku przy pracy stracił prawą rękę i prawą nogę. Jednak odnalazł w sobie chęć do walki o siebie i swoje życie, fenomenalnie pływa, będąc czasem szybszym od nie jednego pełnosprawnego.

Każda z osób będących w naszym Stowarzyszeniu to indywidualna jednostka, nie jesteśmy w stanie opisać każdej z nich ale zapewniamy Was, że każda z nich dąży do swojego celu sportowego z godnym podziwu zaangażowaniem. Determinacja, która im przyświeca jest tylko i wyłącznie do pozazdroszczenia.

Ich sukcesy są potwierdzeniem na to, że warto trwać w swoich postanowieniach.

Aby sprostać potrzebom naszym podopiecznym co rocznie organizujemy obozy sportowe zimowe jak i letnie, których koszt jest bardzo wysoki. Na takich obozach są prowadzone zintensyfikowane zajęcia pływackie, pod okiem wykfalifikowanej kadry. Niestety nie każdy z naszych podopiecznych może sobie na nie pozwolić. Chcąc robić to skutecznie potrzebujemy każdej formy pomocy w postaci dobrowolnych wpłat, darowizn lub pomocy rzeczowej. Bez wsparcia ludzi dobrej woli oraz darczyńców nie zdołamy pomóc naszym czekającym na wsparcie podopiecznym.

Bariery są w naszej głowie, pomóż nam je przezwyciężyć.

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Ula

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Swimmer mom

5 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Beata

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
4%
475 zł Wsparło 14 osób CEL: 10 000 ZŁ