❗️Zanim SMA zabierze Ingę na zawsze. Dramatyczna walka o zdrowie

PILNE!
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 48 525 osób
2 274 518,07 zł (24,44%)
Brakuje jeszcze 7 029 916,93 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0100610 Inga
Zbiórka na cel
Terapia genowa w walce z SMA i rehabilitacja

Inga Niedźwiecka , 6 miesięcy

Przęsocin, zachodniopomorskie

SMA - rdzeniowy zanik mięśni

Rozpoczęcie: 4 Grudnia 2020
Zakończenie: 31 Marca 2021

03 Lutego 2021, 11:44
❗️Błagam, pomóż powstrzymać cierpienie Ingi. SMA to bezlitosny przeciwnik

Zbliżam się do niej powoli… Patrzę na ten uśmiech pełen zaufania, na małe iskierki w oczkach. Serce mi pęka na myśl, że po raz kolejny oczy zapełnią się łzami, a dom wypełni się przerażającym krzykiem. Ból związany z rehabilitacją i trudnymi ćwiczeniami zdaje się być dla Ingi nie do zniesienia. Przez potworną chorobę, cierpienie wpisane jest na stałe w życie mojego dziecka.

Każdy dzień mija dokładnie tak samo. Fizjoterapia, ćwiczenia, masaże - wszystko powtarzane kilka razy w ciągu doby. Na beztroskie dzieciństwo i zabawy brakuje czasu… Mam wrażenie, że choroba uwięziła naszą rodzinę w pułapce.

Inga Niedźwiecka

Ze ściśniętym sercem zabieram Ingę na matę do ćwiczeń. Ze strachem sprawdzam w nocy, czy oddycha. Z przerażeniem o poranku upewniam się, że Inga może ruszyć rączką czy nóżką, że ma możliwość przełykania. W naszym przypadku żadna z tych rzeczy nie jest pewna, bo choroba jest nieobliczalna.

Jestem zdruzgotana, a wiem, że to dopiero początek naszej trudnej drogi. Muszę prosić o pomoc, bo tej walce sami nie mamy szans. Im szybciej Inga zostanie poddana terapii genowej, tym większe szanse na zatrzymanie choroby w odpowiednim momencie. Musimy działać tu i teraz! Liczy się każdy dzień! Udostępnij nasz apel, prześlij go dalej, by dotarł do tych, którzy mogą ratować moją córeczkę...

Codziennie patrzę w oczy Ingi i powtarzam, że nie poddam się bez walki. Pomożesz mi?

Mama 

Chciałam podarować jej gwiazdkę z nieba. Okazało się, że to tak samo nieosiągalne jak zdrowie. Kiedy każdy dzień staje się walką, możesz mieć tylko nadzieję, że bajki o szczęśliwym zakończeniu czasem się spełniają…

_____

Grudzień to dla mnie wyjątkowy miesiąc - to wtedy dowiedziałam się, że pod sercem noszę maleństwo. Ta data zawsze będzie dla mnie szczególna - 6 grudnia - te dwie kreski na teście były dla mnie najlepszym prezentem. Wiedziałam, że wszystko się zmieni. Nie spodziewałam się tylko jak bardzo…

Zmieniła mój świat nie do poznania. Byłam gotowa na wszystko: nocne pobudki, trudne ząbkowanie, skoki rozwojowe. Nie byłam gotowa tylko na jedno: wyrok wydany na moje dziecko przez potworną chorobę. Na ten strach, przerażenie, oglądanie cierpienia mojej córeczki. Na potworną bezradność wobec niezwykle brutalnego przeciwnika.

Inga Niedźwiecka

Na diagnozę czekaliśmy długo. Zbyt długo. W poszukiwaniu odpowiedzi na to, co się dzieje z naszym dzieckiem, pukaliśmy do różnych drzwi - od kolejnych specjalistów dostawaliśmy sprzeczne komunikaty. Początkowe napięcie mięśniowe, określane przez lekarzy jako "książkowe", w krótkim czasie zaczęło słabnąć. Obawy rosły z dnia na dzień… Rehabilitacja miała pomóc w rozwiązaniu naszych problemów. Rezultaty pierwszych spotkań były obiecujące - widzieliśmy malutkie postępy. Niestety, radość trwała tylko chwilę, krótko później zastąpiona rozpaczą. 

Słowa, informujące o wynikach testów zwaliły mnie z nóg. Bo choć podejrzewaliśmy chorobę to jednak z całej siły próbowaliśmy wyprzeć tę myśl. Po 7 tygodniach gorączkowego oczekiwania odebrano nam nadzieję. Ta wiadomość zrujnowała świat, na który od dawna staraliśmy się przygotować. Teraz, naszą rzeczywistością jest rehabilitacja. Dla Ingi bolesna i ciężka - dźwięk jej płaczu powoduje, że moje serce pęka na miliony. Nigdy go nie zapomnę… Czuję się jakbym ją krzywdziła, a robię to dla jej dobra. To boli.

Inga Niedźwiecka

Kiedy biorę ją w ramiona wciąż powtarzam: “córeczko, tak bardzo chciałabym cię obronić. Znaleźć bezpieczną przystań, pokazać piękno świata z daleka od szpitala i sali rehabilitacyjnej”. Jako mama chciałabym patrzeć na to, jak robi pierwszy krok, jak beztrosko się bawi, jak wypowiada pierwsze słowo. Nie wiem, czy kiedykolwiek uda się choć jedno…

SMA 1 odbiera siły osłabiając kolejne układy. Nie jestem w stanie przewidzieć, co nas czeka. Wciąż mam wrażenie, że ponosimy konsekwencje zbyt późnej diagnozy… Inga mimo rehabilitacji, przez osłabione mięśnie, nienaturalnie wygina rączki, a jej plecki są wykrzywione. Mogą się już nigdy nie wyprostować, a to spowoduje wiele problemów - początkowo z rozwojem ruchowym, ale może też wpłynąć na oddychanie. Boję się myśleć, co nas czeka, przestałam planować przyszłość - od kilku miesięcy nasze życie to ciągła walka - najpierw o diagnozę, teraz o ratunek dla naszej kruszynki. 

Inga Niedźwiecka

W walce z potężnym przeciwnikiem jest tylko jeden ratunek - terapia genowa. Warty miliony złotych lek, który powstrzyma postęp choroby i pozwoli nam zacząć nowy etap. Bez strachu o przyszłość, ze spokojem o to, że jednego dnia nasza córeczka nagle przestanie oddychać, jeść, poruszać się samodzielnie. O to, że jej życie będzie pasmem cierpienia i barier nie do pokonania.

Pomocy! Ratunku! Nie wiem, jakich słów użyć, by prosić cię o wsparcie. O to, byś pomógł nam zawalczyć o przyszłość naszego dziecka. Wiem jedno: bez wsparcia nie mamy szans. Bez tej pomocy, przegramy najważniejszą walkę. Błagam! Daj mojej córeczce szansę na życie, bo drugiej nie dostanie. 

Z twoją pomocą możemy wszystko - zmienić bieg wydarzeń i pokonać przeciwnika, jakim jest  bezlitosna choroba. W tej walce liczy się każdy dzień, dlatego błagam, nie odkładaj jej na później. Tylko tu, teraz i razem, możemy sprawić, że stanie się cud. 

_____

Zbiórkę można wspierać biorąc udział w licytacjach prowadzonych w grupie: Licytacje dla Ingi
 

____

O walce Ingi mówi się w mediach: 

4-miesięczna wojowniczka. Mimo wyroku SMA Inga może wygrać z chorobą

Lewandowski posprząta twój dom, jeśli wesprzesz małą Ingę

Świąteczny Kiermasz Charytatywny na rzecz Ingi Niedźwieckiej

INFO Szczecin 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 48 525 osób
2 274 518,07 zł (24,44%)
Brakuje jeszcze 7 029 916,93 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0100610 Inga