Koronawirus odebrał Irenie dawne życie! Pomóż jej wrócić do zdrowia!

Irena Strzębała

Koronawirus odebrał Irenie dawne życie! Pomóż jej wrócić do zdrowia!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0164418
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Roczna rehabilitacja

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Irena Strzębała, 58 lat
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie
Stan po przejściu wirusa COVID-19, stan po udarze niedokrwiennym lewej półkuli mózgu
Rozpoczęcie: 30 Listopada 2021
Zakończenie: 8 Kwietnia 2024

Opis zbiórki

Gdy w naszym kraju zaczęła się pandemia, wielu z nas nie spodziewało się, że będzie ona trwała tak długo i spowoduje takie spustoszenie. Na własnej skórze doświadczyłem dramatu covidowego, który dopadł moją ukochaną żonę Irenę.

W lutym tego roku Irenka zachorowała na Covid-19. Zapalenie płuc wywołane wirusem zmusiło ją do leczenia szpitalnego. Długi czas była pod tlenem, pod opieką specjalistów, lecz ludzki organizm potrafi być nieprzewidywalny – Irena doznała udaru niedokrwiennego lewej półkuli mózgu. Miałem ogromną nadzieję, że żona wyjdzie z covida cała i zdrowa, że choroba nie będzie zagrażała jej życiu w tak ogromnym stopniu... 

Irena Strzębała

Dzisiaj dalej walczymy ze skutkami choroby – z afazją i prawostronnym niedowładem. Choć wkrótce minie rok, żona wciąż potrzebuje rehabilitacji i wsparcia. Intensywna i systematyczna praca pozwala jej na samodzielne poruszanie się o kuli. Choć prywatna opieka zdrowotna nas nie zawiodła, to jednak koszty nas przerastają. Nie jesteśmy nawet w połowie drogi ku odzyskaniu sprawności, a już brakuje nam środków, by zapewnić dalszą, niezbędną rehabilitację.

Chciałbym dla Irenki wszystkiego, co najlepsze – przede wszystkim, by wróciła do stanu sprzed udaru. Była aktywna zawodowo, zawsze uśmiechnięta, energiczna. Wierzę, że znowu taka będzie, a choroba będzie jedynie wspomnieniem, z którego zwycięsko wyszła z pomocą życzliwych i kochających ją ludzi.

mąż Irenki

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0164418
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki