Dwie córeczki proszą – "Mamusiu, wracaj do nas!". Tętniak prawie zabił Iwonę!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 689 osób
106 809 zł (100%)
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
4-miesięczny turnus rehabilitacyjny

Iwona Mąka, 38 lat

Walim, dolnośląskie

Stan po pęknięciu tętniaka

Rozpoczęcie: 26 Czerwca 2019
Zakończenie: 26 Czerwca 2020

19 Sierpnia 2019, 14:45
Pilne❗️Iwonka wraca do zdrowia, ale brakuje pieniędzy na leczenie❗️

Iwona walczy o to, by odzyskać zdrowie! Zaczyna jeść i wychodzić na spacery. Nadal jednak potrzebuje ciągłej pomocy najbliższych!

Tętniak mógł ją zabić! Iwona ciężko ćwiczy, aby odzyskać samodzielność, ale do tego jeszcze długa droga. Marzymy, aby na święta Bożego Narodzenia mogla być z nami w domu i na nowo cieszyć się swoim życiem!

Prosimy Was o pomoc!

Iwona Mąka

Do końca zbiórki pozostało 43 tys. zł!

Aby nasze i Iwonki marzenie mogło się spełnić, nadal potrzebna jest rehabilitacja, na którą są potrzebne ogromne środki finansowe.

Bez Waszego wsparcia nie będzie to możliwe.

18 maja wydarzyła się tragedia. Pogotowie ratunkowe zabrało Iwonke z podejrzeniem udaru. Kilka godzin później okazało się, że jest gorzej – tętniak w głowie! Pierwsza operacja ratująca życie powiodła się, ale dwa dni póżniej tętniak niestety pękł...

Iwonka walczyła o życie, silny obrzęk mózgu, a lekarze mówili tylko jedno – Tu potrzebny jest cud! I cud się wydarzył. Bogu niech będą dzięki!

Iwona Mąka

Iwonka przeżyła, niestety przez miesiąc przebywała w śpiączce. Dalej walczyliśmy razem z nią, aby do nas wróciła i wybudziła się. Tęskniły za nią córeczki, płakały, chciały zobaczyć mamę, którą choroba nagle zabrał im z oczu. Parę dni temu Iwonka wybudziła się, jest z nami, żyje, a jej córeczki nadal mają swoją mamę, jednak wybudzenie to dopiero początek tej arcytrudnej drogi do zdrowia!

Niestety tętniak zrobił swoje. Iwonkę czeka długa i kosztowna rehabilitacja. Jesteśmy i będziemy walczyć razem z Iwonka, ale koszty leczenia przekraczają nasze możliwości finansowe.

Wiemy i wierzymy, że chętnych do pomocy będzie z każdym dniem przybywać. W imieniu jej córeczek, które czekają na mamę, prosimy, przekazujcie tę informację dalej.

Już teraz dziękujemy za Wasze serce, wsparcie, pomoc, bo sami nie zdołamy zrobić dla Iwonki tyle ile potrzeba. 

Od miesiąca żyjemy w całkiem innej rzeczywistości. To, co się wydarzyło, zupełnie powaliło nas na kolana. Niestety rzeczywistość przyniosła jeszcze gorszy scenariusz. Kolejny raz modliliśmy się, żeby to był jedynie stan przejściowy. Kolejny raz Bóg nas wysłuchał i Iwonka się przebudziła. Niestety po tętniaku pozostały ogromne zniszczenia w mózgu. 

Szansą dla mojej żony, aby wrócić do nas, jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Nie byliśmy przygotowani, że coś takiego spotka nas w życiu. Koszt 4-miesięcznego turnusu rehabilitacyjnego to ogromne pieniądze. Wiem, że to szansa dla mojej żony i zrobię wszystko, żeby do nas wróciła!

Iwona Mąka

Iwona przed wypadkiem był bardzo energiczną osobą, lubiła angażować się w różne akcje, a także i chętnie służyła pomocą innym. Uśmiechnięta, dusza towarzystwa, wiecznie w rozjazdach, zawsze znalazła czas na dobrą książkę i lenistwo z córeczkami. Iwonka ma dwie córki 9 i 13 lat, które niestety w tym roku Dnia Mamy nie wspominają dobrze. Rodzina wspiera dziewczynki jak może, ale to nie zmienia faktu, że bardzo tęsknią i pytają, kiedy mogą zobaczyć mamę. Ta tęsknota do najważniejszej istoty w życiu przyprawia o dreszcze. Nie można zastąpić im mamy, ale można odwrócić ich uwagę na czas, w którym Iwonka do nas wróci.

Teraz w wakacje dużo łatwiej zorganizować jakieś zajęcia, aby dziewczynki nie myślały za dużo o tej sytuacji, ale niedługo wrzesień – przecież to zawsze mama kupowała zeszyty, wspólnie wybierały piórnik, czesała włosy na rozpoczęcie roku.

Mamo, wracaj do nas – chcemy, żeby było jak dawniej...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 1 689 osób
106 809 zł (100%)
Wesprzyj Wesprzyj