PILNA operacja ocali jej życie❗️Oddalibyśmy własne serca, by serce Jagódki mogło bić❗️

Jagoda Siemaszko

PILNA operacja ocali jej życie❗️Oddalibyśmy własne serca, by serce Jagódki mogło bić❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0081992
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

II etap operacji serca w Genewie

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Jagoda Siemaszko, 3 latka
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
Skorygowane przełożenie pni tętniczych, ubytek w przegrodzie między komorami, artrezja zastawki tętnicy płucnej, niedomykalność zastawki mitralnej
Rozpoczęcie: 15 Września 2023
Zakończenie: 18 Lutego 2024

Opis zbiórki

Nasza córeczka Jagoda przyszła na świat w 2020 roku z bardzo złożoną wadą serca pod postacią skorygowanego przełożenia pni tętniczych, atrezją tętnicy płucnej oraz z dużym ubytkiem międzykomorowym. Jedynym ratunkiem dla jej życia była niezwykle skomplikowana operacja "double switch" połączona ze wstawieniem sztucznej tętnicy płucnej (contegry).

Po wielu konsultacjach i poszukiwaniach udało nam znaleźć ratunek w Genewie, gdzie tego typu operacje są wykonywane z sukcesem i świetnymi rezultatami. Dzięki Waszej pomocy udało nam się zebrać ogromną kwotę na sfinansowanie operacji. 3 lutego 2021 roku Jagoda przeszła operację pełnej korekty swojej wady serca. Wyniki były rewelacyjne. Chwili, gdy pierwszy raz ujrzeliśmy nasze dziecko po udanym zabiegu nie zapomnimy do końca życia. Praktycznie od razu po operacji jej usta i paluszki z sinych stały się różowe jak u zdrowego dziecka. Dopiero wtedy zdaliśmy sobie sprawę jak bardzo jej to pomogło.

Z dziecka na skraju śmierci Jagoda stała się pełną energii, piękną dziewczynką. Dzięki wspaniałej opiece w Genewskiej klinice i sprawnie przeprowadzonej operacji Jagoda bardzo szybko stanęła na nogi i wróciła do domu, aby żyć tak jak każde zdrowe dziecko bez ograniczeń.

Jagoda Siemaszko


Jednak już wtedy wiedzieliśmy, że stan serca Jagody należy regularnie obserwować. Przy tak złożonych wadach serca nawet po pełnej korekcie może dojść do nieprzewidzianych komplikacji. Dzięki wizytom u kardiologów w Polsce, którzy są w kontakcie z Genewską kliniką byliśmy pewni, że gdy przyjdzie potrzeba, będziemy mieli większe szanse zareagować w porę.

Jakiś czas temu nasza beztroska brutalnie się zakończyła, gdy podczas rutynowej kontroli, kardiolog zauważył problem w postaci przewężenia w kanale wychodzącym z lewej komory serca. Przewężenie to powoduje obciążenie pracy lewej komory, co w dłuższej perspektywie może uszkodzić mięsień sercowy i zniszczyć zastawkę aorty. Krótko mówiąc, serce Jagody stanie się niewydolne, a ona zacznie tracić energię i bez pomocy kardiochirurgicznej jej życie będzie w wielkim niebezpieczeństwie. Do niedawna zwężenie nie wpływało na tyle niekorzystnie na stan serca, dlatego też czekaliśmy, aby zainterweniować w odpowiednim momencie, kiedy Jagoda urośnie i będzie lepiej znosiła trudy kolejnej operacji na otwartym sercu. Takie były zalecenia kardiologów prowadzących. Przez ten czas wykonaliśmy badania diagnostyczne w Polsce (rezonans, echa serca) i przesłaliśmy je do genewskiej kliniki.

Ostatnie echo serca ujawniło zmiany, które zaalarmowały lekarzy i dały jasny sygnał, że już nie ma na co czekać i należy pomóc Jagodowemu sercu.

Jagoda Siemaszko

Najlepszą szansą dla zdrowia i życia Jagody jest powrót do Genewy i oddanie się w ręce tego samego człowieka, który ponad dwa lata temu dokonał czegoś niezwykłego i uratował nasze dziecko od śmierci. Po korekcie wady, serce Jagody ma bardzo skomplikowaną budowę. Dodatkowo, oprócz usunięcia przewężenia w kanale z lewej komory serca należy już wymienić contegrę, czyli naczynie, które zastępuje dla Jagody tętnicę płucną. Niestety nie rośnie ono razem z nią. Gdy Jagoda urośnie jeszcze więcej, a contegra nie będzie wymieniona na większą, koszmar sinicy, martwych ust i palców oraz niedotlenienia całego organizmu wróci do nas i zagrozi jej życiu. Nie możemy pozwolić, aby cokolwiek z tego czarnego scenariusza się wydarzyło, dlatego musimy działać szybko.

Jagoda Siemaszko


      

Skontaktowaliśmy się z Genewską kliniką. Otrzymaliśmy kwalifikację do operacji i kosztorys niestety przekraczający nasze możliwości finansowe. Operaca Jagody została wyceniona na około 600 tysięcy złotych.
Dlatego też jeszcze raz musimy prosić Was o pomoc w uzbieraniu tej ogromnej kwoty. Jagoda jest pięknym, pogodnym i pełnym energii dzieckiem. Ma szanse na zdrowe i pełne życie bez żadnych ograniczeń. Jednak potrzebuje pomocy aby ono trwało. Głęboko wierzymy, że i tym razem dzięki Wam uda się uzbierać na czas kwotę, która pozwoli pokryć koszty operacji i hospitalizacji Jagody w Genewskiej klinice.
Z nadzieją,
Michał i Karolina. Rodzice Jagódki.

–––––––––––––––

Strona FACEBOOK –> KLIK

Jagoda Siemaszko

LICYTACJE –> KLIK

Jagoda Siemaszko

 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0081992
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki