Jesteśmy po to, by pomagać

Siepomaga.pl to serwis charytatywny, który zapewne dobrze znasz. Czy wiesz jednak, że Siepomaga.pl to również:
 • akcje charytatywne, w których może brać udział cała Polska;
 • 2 549 294 128 zł przeznaczonych na cele pożytku publicznego;
 • Fundacja Siepomaga - podlegająca kontroli MAiC, biorąca odpowiedzialność za wiarygodność i rzetelność publikowanych zbiórek
 • jedne z największych w historii polskiej charytatywności kanały społecznościowe;
 • wkład w zakup sprzętu do szpitali i rozwój polskiej medycyny
Siepomaga.pl to wszystko, co musisz wiedzieć o pomaganiu.

Skutecznie weryfikujemy zbiórki

Na Siepomaga.pl możesz być spokojny o bezpieczeństwo swoich darowizn. Zbiórki weryfikowane są trzyetapowo i publikowane z pełną odpowiedzialnością. Dlatego zaskoczeniem może być dla Ciebie, że uruchamiamy akcje pomocowe nawet w 24 godziny od otrzymania dokumentów. Pozwala nam na to dziesięcioletnie doświadczenie oraz wypracowane przez nas procedury.

Etap 1 odbywa się na poziomie fundacji, do której przynależy osoba Potrzebująca.
Jeśli Podopieczny należy do Fundacji Siepomaga – fundacja jest w posiadaniu dokumentów potwierdzających dane osobowe oraz historię choroby osoby zgłaszanej. Jeśli natomiast Podopieczny należy do innej Organizacji Pozarządowej - fundacja partnerska ma obowiązek zweryfikowania zgłoszenia Potrzebującego. Akceptacja zgłoszenia jest jednoznaczna z posiadaniem przez organizację niezbędnych dokumentów weryfikujących.

Etap 2 to ustalenie kwoty i celu zbiórki.
W celu ustalenia celu oraz kwoty zbiórki weryfikowane są dokumenty kwalifikujące do leczenia bądź zakupu sprzętu medycznego, np.: faktura pro forma, kwalifikacja do leczenia, faktury za rehabilitację na ustalony okres poprzedzający zbiórkę itp.

Etap 3 – rozmowa.
W razie konieczności Redaktor Siepomaga.pl kontaktuje się z osobą Potrzebującą, bądź jej opiekunem, przed publikacją zbiórki. Rozmowa ma na celu opisanie zmagań osoby Potrzebującej z chorobą. Jest jednak również świetnym momentem na zweryfikowanie potrzeb czy rozwianie ewentualnych wątpliwości.

Przekazuj darowizny na Siepomaga.pl i korzystaj z ulg podatkowych

Siepomaga.pl prowadzone jest przez Fundację Siepomaga, dlatego każda wpłata na Siepomaga.pl to darowizna na cele pożytku publicznego. Dzięki temu przy rozliczeniu podatku możesz skorzystać z ulgi podatkowej, pomniejszając kwotę dochodu do 6% (osoby fizyczne) lub 10% (firmy). Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj dla PIT i tutaj dla CIT .

Zaświadczenie o darowiznach przekazanych przez Siepomaga.pl jest wysyłane automatycznie na adres e-mail podany przy tworzeniu konta w serwisie po zakończeniu roku podatkowego. Jeśli nie otrzymałeś zaświadczenia za ubiegły rok przejdź tutaj.

Pytania i odpowiedzi

W jaki sposób mogę dokonać darowizny?

Siepomaga bardzo prosto!

Jesteś gotowy do działania? To bardzo dobrze, ponieważ MOC Siepomaga to właśnie tacy ludzie jak Ty. Stworzyliśmy prosty i szybki system niesienia pomocy, by zawsze zdążyć na czas Wejdź na stronę interesującej Cię akcji. Kliknij „Wesprzyj” i wybierz najbliższą Ci formę niesienia pomocy.
 • Płatności on-line – szybki przelew, płatność kartą płatniczą, BLIK, ApplePay, Google Pay czy PayPal to najbardziej nowoczesne, dostępne w Polsce metody płatności. Dzięki nim możemy niezwykle szybko nieść pomoc nawet tam, gdzie czas nie gra z nami w jednej drużynie.
 • Przelew tradycyjny – po wejściu w zakładkę ujrzysz informacje potrzebne do dokonania darowizny. Każdy Potrzebujący ma przypisany indywidualny numer rachunku bankowego - przelewy są automatycznie księgowane na wsparcie danej osoby.

Pomoc SMS

Dzięki hojności operatorów Fundacja Siepomaga otrzymała numer charytatywny 75365, z którego 100% przychodu przekazywane jest na cele fundacji. Koszt SMS to 6,15 zł brutto (w tym VAT). Umowa z operatorami o SMS charytatywny obowiązuje jedynie na terenie Polski.

Jak może pomóc firma?

Firma może przekazać darowiznę w takiej samej formie jak osoba fizyczna. Jeśli potrzebujesz umowy darowizny, napisz do nas: darowizny@siepomaga.pl Jeśli masz pomysł na połączenie pomagania z działalnością firmy albo pomysłu nie masz, ale za to jest chęć – napisz do nas koniecznie na siepomaga@siepomaga.pl .

Co jeszcze mogę zrobić, by pomóc?

 • Załóż Skarbonkę i zaangażuj swoich znajomych w akcję, za którą trzymasz kciuki.

  Ratunek dla dziecięcego serca zamiast ślubnych kwiatów? Bieg w imię życia? Twoja urodzinowa impreza na pomoc niepełnosprawnym dzieciom? Każda okazja jest dobra, by nieść pomoc i uczyć jej innych. Wybierz osobę Potrzebującą, kliknij „Zbieraj”, w prosty sposób załóż skarbonkę. Poinformuj znajomych o swojej inicjatywie. Niech na Twoją prośbę pomagają tam, gdzie chcesz zmieniać Świat.
 • Udostępnienia są na wagę złota!

  Pomóc może tylko ten, kto wie, że jest potrzebny. Korzystaj z mocy social media, by informować znajomych o pilnych akcjach – Internet to ogromna siła! Informując o zbiórkach na swoich kanałach społecznościowych dajesz nam dodatkową siłę przebicia. Angażuj otoczenie, osoby opiniotwórcze i obserwowane przez nie tysiące ludzi. Gdy wieść się niesie, pomoc nadciąga ze zdwojoną siłą.
 • Wspieraj Stałą Pomocą organizacje, których działania są bliskie Twojemu sercu.

  Stała Pomoc to regularne, odnawiające się co miesiąc, wsparcie wybranej przez Ciebie Organizacji. Dla wielu z nich - szczególnie tych mniejszych - stały budżet to być albo nie być. Wejdź na stronę Organizacji, wybierz odpowiadającą Ci kwotę i przyłącz się do programu comiesięcznej Stałej Pomocy.
 • Organizacje możesz wspierać także w aplikacji Spark.
  W każdej chwili możesz przekazywać darowizny jednej z ponad 50 organizacji w aplikacji Spark. Mając zainstalowaną aplikację wraz z dodaną kartą płatniczą, należy przejść do sekcji "Usługi", następnie tapnąć w "Wesprzyj" i wybrać organizację, której chcesz przekazać darowiznę.
  Wraz z końcem roku otrzymasz potwierdzenie darowizn dokonanych przez Spark, aby móc skorzystać z ulgi podatkowej (dowiedz się więcej na temat odliczania darowizn od podatku).

Czy powinienem się rejestrować na serwisie?

Pomocy możesz udzielać bez rejestracji. Z rejestracją czy bez – dobrze, że jesteś. I wiemy, że wrócisz, gdy będziesz potrzebny.

Co się dzieje, jeśli cel nie zbierze 100%?

Jeśli mamy możliwość, by zbiórkę przedłużyć, robimy to i walczymy dalej! W przypadku pilnych akcji raczej się to nie zdarza. Mamy ogromne szczęście do Pomagaczy, którzy nigdy nie pozostają obojętni, gdy zagrożone jest życie.

Jak mogę się dowiedzieć, czy udało się pomóc?

Na stronie zbiórki zamieszczamy tzw. rezultat zbiórki, czyli np. efekt podjętego leczenia bądź moment otrzymania sprzętu medycznego przez osobę Potrzebującą. Warto pamiętać jednak, że zielony pasek 100% na zbiórce to dla wielu osób nie koniec, a początek walki o zdrowie. Wpływ na to, kiedy posiadamy nowe informacje do publikacji, zależy od wielu czynników. Zdarza się, że musimy poczekać na termin operacji albo że efekty leczenia można określić dopiero za jakiś czas. Dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. A jeśli nie możesz się doczekać, napisz do nas na siepomaga@siepomaga.pl

Co się dzieje z zebraną na dany cel nadwyżką?

Zdarza się, że cel już się zakończy, a wpłaty jeszcze spływają. Nadwyżka, w pierwszej kolejności, przeznaczana jest na dalsze potrzeby osoby Potrzebującej, będącej bohaterem zbiórki (np. rehabilitację, dodatkowy sprzęt medyczny).

Co w sytuacji, gdy cel zbiórki nie może zostać zrealizowany?

Na stronie zbiórki zawsze zamieszczamy informacje o realizacji celu. Bywa, że ze względu na okoliczności cel zostaje zmieniony (najczęściej, gdy pojawiają się nowe, lepsze możliwości leczenia). W przypadkach dla nas niezwykle smutnych, jak śmierć Podopiecznego, zebraną pomoc przekazujemy na inną osobę potrzebującą.

Chciałbym skontaktować się z którymś z podopiecznych. Czy możecie podać mi jego numer telefonu?

Wyślij do nas wiadomość, a my ją przekażemy. Ze względu na ochronę danych osobowych nie mamy możliwości przekazania kontaktu bezpośrednio do osoby Potrzebującej.

Czy mogę przekazać pomoc rzeczową?

Serwis siepomaga.pl nie posiada funkcjonalności pozwalającej na rzeczowe przekazywanie pomocy. Natomiast warto, żebyś się z nami skontaktował, a być może będziemy mieli akurat namiar na prężnie działający bazarek, na którym sprzedaż rzeczy pozwala zorganizować pomoc dla osób potrzebujących.

Co to jest skarbonka? W jaki sposób mogę ją założyć i na jaki cel?

Skarbonka to Twoja prywatna inicjatywa na rzecz zbiórki lub organizacji współpracującej z Siepomaga.pl. Może być stworzona z okazji urodzin, ślubu, maratonu lub dowolnie wybranej przez Ciebie okazji. Ty wymyślasz cel i treść skarbonki. Ty promujesz inicjatywę i Ty pomagasz zbierać środki tak, jak chcesz.

Czy mogę wykorzystać Wasz logotyp na plakacie lub ulotce?

Nasz logotyp jest prawnie chronionym znakiem towarowym, dlatego musisz posiadać naszą zgodę, by go użyć. Podeślij swój projekt graficzny na adres siepomaga@siepomaga.pl wraz z podstawowymi informacjami o miejscu i celu dystrybucji materiałów, a udzielimy Ci informacji o możliwości wykorzystania.

Chcę wystawić puszkę w sklepie/w szkole/w pracy/na imprezie. Czy możecie mi w tym pomóc?

Nasze możliwości, w zakresie przyłączania się do eventów charytatywnych Podopiecznych poza działaniami w Internecie, zawsze omawiamy indywidualnie. Skontaktuj się z redaktorem swojej zbiórki. On przedstawi Ci ścieżki współpracy skrojone na miarę Twojego wydarzenia.

Nie znalazłeś na tej stronie informacji, której szukałeś?

Sprawdź na stronie z informacjami dla Potrzebującego , napisz do nas na siepomaga@siepomaga.pl lub zadzwoń na +48 61 278 77 88