Razem postawmy Kubę na nogi! Operacja to jego jedyna szansa!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 568 osób
156 441,64 zł (100,22%)
Zbiórka na cel
Operacja nogi w Paley European Institute

Jakub Fangrat, 12 lat

Rawa Mazowiecka, łódzkie

Wrodzony staw rzekomy lewej piszczeli

Rozpoczęcie: 22 Maja 2020
Zakończenie: 30 Listopada 2020

Pierwszy rok życia Kubusia upłynął nam pod znakiem nieograniczonej miłości i szczęścia. Nic nie zapowiadało problemów, które miały nas spotkać. W 2009 roku u mojego synka zdiagnozowano staw rzekomy lewej piszczeli. Kiedy jego rówieśnicy zaczynali stawiać swoje pierwsze kroki, Kubuś napotkał przeszkodę, której sami nie możemy pokonać aż do dzisiaj… Największą szansę daje jedynie droga operacja.

Jakub Fangrat

W miarę jak syn rósł, wada stawała się bardziej widoczna. Sprawiała też coraz większy ból. Jako matka nie jestem w stanie patrzeć, jak moje dziecko cierpi. Niestety nie umiem w żaden sposób mu ulżyć... Do 9. roku życia, w wyniku trzech operacji Kuba funkcjonował w miarę normalnie. Oczywiście, nigdy nie była to pełna sprawność i syn zauważał, że różni się od rówieśników, ale 3 lata temu wszystko się dosłownie posypało.

W 2017 roku kość pękła, kiedy Kuba był w szkole. Jakiż to był dla niego i nas wszystkich cios. Dwie przeprowadzonej od tamtej pory operacje nie przyniosły spodziewanego efektu.  Kość się nie zrasta, a syn przestał samodzielnie chodzić i porusza się jedynie o kulach. Dla 12-letniego chłopaka to dramat. Przecież to jest wiek, w którym dorastające dziecko wręcz roznosi energia, a sprawne nogi pomagają coraz lepiej poznawać świat. 

Noga wygląda coraz gorzej, a my stale odbijaliśmy się od drzwi. Wada Kubusia jest na tyle rzadka, że wielu lekarzy boi się podjąć operacji. Jedyną nadzieję dano nam w Paley European Institute w Warszawie, który specjalizuje się w przypadkach takich, jak nasz. Noga ma zostać wzmocniona prętem teleskopowym, dzięki czemu Kuba mógłby znowu zacząć chodzić o własnych siłach.

Niestety, koszt operacji jest ogromny, dlatego z wielką wiarą w powodzenie proszę Cię o pomoc. Proszę dla mojego dziecka. Dla chłopca, który dobrze wykorzysta daną mu szansę. Każda matka zrobiłaby to samo na moim miejscu. 

Mama Kuby, Aneta

---

Możesz pomóc poprzez LICYTACJE

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 2 568 osób
156 441,64 zł (100,22%)