Móc wyjść z domu i być jak najdłużej samodzielnym! Janek potrzebuje naszej mocy!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 214 osób
8 217 zł (100,3%)
Zbiórka na cel
Przystawka elektryczna do wózka inwalidzkiego

Jan Karaszewski, 33 lata

Czerwonak, wielkopolskie

Porażenie mózgowe czterokończynowe

Rozpoczęcie: 31 Grudnia 2019
Zakończenie: 7 Marca 2020

Od kiedy pamiętam, jeżdżę na wózku. Nie znam innego życia, bo urodziłem się z mózgowym porażeniem czterokończynowym. Niechcianym prezentem, który otrzymałem od losu. Nie wybierałem sobie takiego żywota, nie miałem na to żadnego wpływu. Musiałem nauczyć się funkcjonować, akceptując swoje ograniczenia, bo co mi innego pozostało?

Jan Karaszewski

Wózek to moje nogi, mój środek transportu, to moje okno na świat. Przez te wszystkie lata nauczyłem się żyć ze swoją niepełnosprawnością, choć rzeczywistość dla takich osób jak ja bywa trudna. Wystarczy krzywy chodnik, albo zbyt wysoki krawężnik i moja, wydawałoby się, łatwa wyprawa, może stać się drogą przez mękę… Staram się być jak najbardziej samodzielny, ale przez niedowład prawej strony ciała wiele czynności sprawia mi problem. Na co dzień muszę liczyć na pomoc innych, chociażby przy ubieraniu się.

Przez przebytą żółtaczkę i problemy z wątrobą mam coraz słabsze ręce i poruszanie się na wózku sprawia mi coraz więcej trudności. Dostawka elektryczna do wózka bardzo ułatwiłaby mi poruszanie się i wyjście z domu. Mógłbym sam, bez pomocy pojechać do lekarza i na zakupy nie męcząc przy tym rąk i nie angażując innych. Ten sprzęt to niestety bardzo duży, przekraczający moje możliwości wydatek. Nigdy nie będzie mnie stać na niego. Dlatego zwracam się o pomoc.

Jan Karaszewski

Nie chcę, by moja choroba zamknęła mnie w czterech ścianach i pozbawiła, choć namiastki normalności. Chcę być samodzielny jak najdłużej, a ta dostawka mi to umożliwia. Każda nawet najmniejsza kwota do dla mnie ogromna pomoc. Mój los jest w Twoich rękach. Mam nadzieję, że nie zostanę z tym sam… Z góry dziękuję za wsparcie. Dobro powraca!

Janek

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 214 osób
8 217 zł (100,3%)