Wzrok Janka poważnie zagrożony! Pomóż, nim będzie za późno!

Janek Laskowski
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Operacja, rehabilitacja, sprzęt medyczny potrzebny do walki z zaćmą

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Słoneczko
Janek Laskowski, 15 lat
Gdynia, pomorskie
Zaćma lewego oka
Rozpoczęcie: 14 Lutego 2020
Zakończenie: 18 Marca 2020

Rezultat zbiórki

Dziękujemy Wam Wszystkim  za okazaną pomoc, zainteresowanie, moc pozytywnej energii!

Jesteśmy zaskoczeni, wzruszeni tak szybką i skuteczną pomocą! Dzięki Wam zbiórka została ukończona i prawdopodobnie już w tym miesiącu Janek będzie mógł przystąpić do kolejnej operacji. My, rodzice, jesteśmy spokojni, że Janek będzie miał możliwość leczenia, a także  rehabilitacji na najwyższym poziomie. Dzięki Waszemu wsparciu Janek będzie mógł prowadzić ćwiczenia oczu w warunkach domowych jako kontynuacji rehabilitacji prowadzonej w klinice w Chorzowie. Jest to niezwykle istotne w przypadku jego schorzenia. Każdy dzień ćwiczeń nie tylko poprawia widzenie Janka, ale również nie pozwala cofać się uzyskanej korekcji widzenia.

Dziękujemy!

Rodzice - Agata i Maciej Laskowscy

Opis zbiórki

Janek ma dopiero 11 lat, a jego życie jest piekłem walki z chorobą! Zamiast cieszyć się dzieciństwem boi się, że straci wzrok… Chłopiec od urodzenia zmaga się z zaćmą lewego oka. Pilnie potrzebna jest pomoc… Już niewiele brakuje, by dać Jankowi szansę!

Osobom, które nigdy nie miały problemu z oczami, ciężko sobie wyobrazić, jak to jest… Gdy kształty rozmywają się, zamiast konturów są kolorowe plamy, a cały świat jest rozmazany. Gdy ciężko przeczytać litery, a każdy dzień staje się wyzwaniem. To jak patrzeć na świat przez brudną szybę… Nasz synek Janek żyje tak na co dzień.

Zaćma to zmętnienie soczewki. Zazwyczaj dotyka starsze osoby, rzadko zdarza się, że cierpi na nią dziecko… Soczewka przepuszcza do oka mniej promieni świetlnych, przez co wzrok robi się mniej ostry, barwy bledną, zlewają się w jedno. Nieleczona prowadzi do całkowitej ślepoty.

Janek Laskowski

Żadne dziecko nie powinno znać szpitalnej samotności ani pooperacyjnego bólu… Koszmaru choroby, strachu, wykluczenia, znojów rehabilitacji. Janek ma za sobą 3 operacje. Od urodzenia nosi soczewki stabilnokształtne i codziennie się rehabilituje. Walce z chorobą podporządkowane jest całe nasze życie.

Wcześniej chore było tylko lewe oczko. Niestety, z prawym też nie jest dobrze. Janek nosi soczewkę stabilnokształtną. W marcu czeka go kolejna operacja. Dodatkowo musi mieć dobraną nową soczewkę na prawe oko.

Janek, jako trudny przypadek, jest leczony przez okulistów w Chorzowie. Na co dzień mieszkamy w Gdyni. Gdy jedziemy na wizytę, przemierzamy całą Polskę. Dojazdy wraz z noclegami są bardzo kosztowne. Nie ma jednak innego sposobu, by pomóc naszemu synkowi.

Nigdy wcześniej nie prosiliśmy o pomoc, radziliśmy sobie, jak mogliśmy... Dotarliśmy jednak do ściany. Mimo ciągłych działań, wzrok Janka się pogarsza. Synek ciągle wymaga dalszego leczenia, rehabilitacji, a także specjalistycznych soczewek. Przyszedł moment, w którym nie jesteśmy już w stanie udźwignąć finansowo tak poważnego leczenia. Dlatego prosimy - pomóż nam!

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki