Diagnoza przyszła nagle i uwięziła Janinę we własnym domu! Pomóż!

Janina Zalewska

Diagnoza przyszła nagle i uwięziła Janinę we własnym domu! Pomóż!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0294629
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Likwidacja barier architektonicznych, roczna rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Janina Zalewska, 69 lat
Mielnik, podlaskie
Stwardnienie zanikowe boczne, wiotkie porażenie czterokończynowe, stan po operacji endoskopowego usunięcia przepukliny L4/L5, zmiany zwyrodnieniowo-dyskopatyczne kręgosłupa szyjnego, nadciśnienie
Rozpoczęcie: 23 Czerwca 2023
Zakończenie: 23 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Nasza mama ma 69 lat. Ponad rok temu zdiagnozowano u niej SLA – stwardnienie zanikowe boczne. Niestety, choć od poznania diagnozy minęło niewiele czasu, choroba szybko postępuje.

Dodatkowo poruszająca się do tej pory przy pomocy chodzika mama, niedawno złamała nogę. Z uwagi na te wydarzenia jest teraz osobą leżącą. Przemieszcza się jedynie przy pomocy wózka inwalidzkiego. 

Dom, w którym dotychczas mieszkała, nie jest przystosowany do jej niepełnosprawności. Wysokie progi, wielopoziomowa podłoga oraz brak podjazdu na zewnątrz domu niemal całkowicie wykluczyły mamę z możliwości poruszania się.

Mama całe dnie spędza w pokoju, w łóżku, co bardzo źle wpływa na jej kondycję fizyczną. Z czasem pojawiły się problemy z samodzielnym jedzeniem. Do tego doszło załamanie psychiczne. Wczoraj trafiła do szpitala z zapaleniem płuc. Jest bardzo wycieńczona i zmęczona całą tą sytuacją.

Chcielibyśmy pomóc jej w tej trudnej sytuacji. Chcielibyśmy, by znów się uśmiechała, bez problemu poruszała się po domu czy wyjechała na ogród. Niestety, wybudowanie podjazdu, wypoziomowanie podłogi oraz połączenie pokoju mamy z pokojem jej opiekunki to kosztowna inwestycja. Nie mamy wystarczających środków, by przeprowadzić remont.

Choroba mamy przyszła tak nagle i wszystkich bardzo zaskoczyła. Pęka nam serce, gdy widzimy, jak z każdym dniem mama coraz bardziej traci chęci do życia. Każda przekazana złotówka to szansa, by przywrócić jej utraconą radość!

Dzieci Janiny

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0294629
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki