Pomimo paraliżu Janusz pragnie aktywnie żyć! Daj mu na to szansę!

Janusz Hałas

Pomimo paraliżu Janusz pragnie aktywnie żyć! Daj mu na to szansę!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0185082
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Wózek inwalidzki

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja VOTUM
Janusz Hałas, 59 lat
Ruda Wołoska, lubelskie
Stan po wypadku - paraliż kończyn dolnych
Rozpoczęcie: 21 Lutego 2022
Zakończenie: 23 Stycznia 2024

Opis zbiórki

35 lat doszło do wypadku, w którym utraciłem sprawność. Paraliż nóg zmusił mnie do poruszania się na wózku. Dzisiaj wózek to moje nogi, które pozwalają mi dotrzeć tam, gdzie chcę i muszę.

Byłem bardzo młodym człowiekiem, kiedy wydarzył się wypadek – miałem 23 lata. Wychodziłem z wojska, miałem mnóstwo planów i marzeń. Chciałem być zawodowym kierowcą, kochałem sport, przede wszystkim piłkę nożną.

Janusz Hałas

Początki życia na wózku były niezwykle trudne. Od początku jednak postanowiłem sobie, będę spełniał swoje marzenia - nawet te związane ze sportem. Brałem udział w maratonach dla osób z niepełnosprawnościami, grałem w koszykówkę. Moje serce jednak nie wytrzymało – przeszedłem zawał, mam wszczepione bajpasy – musiałem zwolnić.

Każdego dnia poruszam się na wózku, który lata swojej świetności ma za sobą. Z wiekiem też mi samemu jest trudniej, a nowoczesne wózki są bardzo drogie. Ten wózek, który potrzebuję jest bardzo wytrzymały, a jednocześnie z lekkiego tworzywa. Sam mógłbym go spakować do auta i dalej ruszyć w drogę.

Samodzielność to podstawa mojego życia i chciałbym jak najdłużej ją zachować. Los miał dla mnie różne plany, ale ja zawsze mam na to odpowiedź – przede wszystkim taką, by się nie poddać!

Janusz

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0185082
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki