Maleńki Jaś w sidłach chorób! Pomocy!

Jan Jarosiński
Zbiórka zakończona

Maleńki Jaś w sidłach chorób! Pomocy!

Cel zbiórki:

Rehabilitacja, leczenie, koszty wizyt u lekarzy i dojazdów, sprzęt, leki

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Jan Jarosiński, 2 latka
Lipnica Murowana, małopolskie
Miopatia wrodzona
Rozpoczęcie: 14 Lipca 2022
Zakończenie: 23 Sierpnia 2023

Opis zbiórki

Jaś – nasz największy skarb! Na pierwszy rzut oka zdrowe dziecko. Niestety prawda jest dużo bardziej brutalna...

U Jasia zdiagnozowano miopatię wrodzoną – chorobę, która powoduje zanik mięśni oraz zaburza rozwój fizyczny i umysłowy! Synek potrzebuje rehabilitacji oraz prawdopodobnie terapii genowej w przyszłości. Koszty będą ogromne. Obecnie czekamy na kosztorysy, ale kwota zbiórki może sięgnąć nawet 200 tys. zł!

Jaś jest moim najmłodszym synkiem. Urodził się w maju 2021 roku. Niedługo po porodzie dowiedziałam się o tym, że jest bardzo chory. Oprócz miopatii ma szereg innych chorób. Synek zmaga się z opóźnionym rozwojem nerwowym, jest po leczeniu wrodzonych stóp końsko-szpotawych. Zdiagnozowana również została w znacznym stopniu astma oskrzelowa, która wymaga leczenia. Tak trudno się pogodzić z tym, że te wszystkie choroby dotknęły moje maleńkie dziecko.

Jan Jarosiński

Od momentu diagnozy robię wszystko, żeby pomóc Jasiowi. Jego los jest przecież w moich rękach. Jaś wymaga codziennej intensywnej rehabilitacji w ośrodkach rehabilitacyjnych i w domu. Z tego powodu nie mogę podjąć pracy, ponieważ synek wymaga stałej opieki, a oprócz niego mamy jeszcze dwójkę dzieci.

Pracuje tylko mąż, ale jego pensję pochłaniają w znacznym stopniu koszty leczenia, dalszej diagnostyki czy wizyt u specjalistów. Dotychczasowa rehabilitacja nie przynosi znacznych rezultatów. Mimo swojego wieku Jaś nie jest w stanie sam siedzieć czy bawić się obiema rączkami, ponieważ posiada niedowład prawej strony ciała.

Bardzo ważne w prawidłowym rozwoju Jasia są wyjazdy na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne. To one dają największą szansę na prawidłowy rozwój i zwiększenie sprawności. 

Z całego serca proszę o pomoc dla Jasia, abyśmy mogli zapewnić mu jak najlepsze warunki w walce o sprawną przyszłość!

Ewa, mama Jasia

*Kwota zbiórki jest kwotą szacunkową. 

Obserwuj ważne zbiórki