Pozostało tylko 1,2 kilograma❗️Jaś – jeden z bliźniaków walczy z SMA! POMOCY!

Jan Czarnecki
Zbiórka zakończona

Pozostało tylko 1,2 kilograma❗️Jaś – jeden z bliźniaków walczy z SMA! POMOCY!

Cel zbiórki:

leczenie, rehabilitacja, sprzęt medyczny, dojazdy, zakwaterowania.

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Jan Czarnecki, 2 latka
Pajęczno, łódzkie
SMA - rdzeniowy zanik mięśni
Rozpoczęcie: 3 Listopada 2022
Zakończenie: 25 Kwietnia 2023

Rezultat zbiórki

Jaś otrzymał terapię genową! W jego żyłach płynie najdroższy lek świata! 

Jeszcze do końca nie możemy w to uwierzyć. Walczyliśmy o ten dzień codziennie! 
Zbiórka była bardzo męcząca, wymagała od nas wielu nowych rzeczy na które nie byliśmy przygotowani... Wiedzieliśmy, że musimy zrobić wszystko, aby Jaś otrzymał lek, aby dostał nowe życie.

Dziękujemy Wam wszystkim za obecność i wsparcie. To nie koniec walki Jasia, przed nami czas odpoczynku po podaniu, a gdy tylko dostaniemy zielone światło, ruszamy z intensywną rehabilitacją! 

Jan Czarnecki


Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.

Opis zbiórki

Dlaczego to przytrafiło się nam? To pytanie pozostanie na zawsze bez odpowiedzi… Kocham ich tak samo, ale tylko Staś ma siłę, by objąć mnie swoimi małymi rączkami. Moje serce pęka, kiedy patrze na jedno z dzieci, które codziennie słabnie. W tym czasie brat bliźniak Jasia wesoło bawi się, chodzi, raczkuje. SMA zaatakowało tylko jedno z naszych dzieci, ale to, jak niszczy życie Jasia, jest przerażające! 

Jan Czarnecki

Nasza sytuacja jest dramatyczna! W chwili, kiedy media rozpisują się o refundacji najdroższego leczenia na świecie, nasz synek zostaje bez pomocy! Jaś ma 17 miesięcy – nie kwalifikujemy się do refundacji i sami musimy zebrać kolosalną kwotę na leczenie! To przerażające, że Jaś to jedno z ostatnich dzieci, których nie objęło badanie przesiewowe pod kątem SMA. Jesteśmy załamani, ale musimy walczyć i błagać was o pomoc w tej walce! 

Kiedy dowiedziałam się, że zostanę mamą bliźniąt, byłam naprawdę szczęśliwa. To taki dar od losu, kiedy zamiast jednego, na świat przychodzi dwoje dzieci! Oczami wyobraźni widziałam to, jak w przyszłości wszystko robią razem, jak wspólnie się bawią, rozrabiają, chodzą do szkoły. Szczęście razy dwa i podwójna miłość – tak to wszystko miało wyglądać, jednak los miał inne plany… Pewnego dnia stało się coś strasznego…

Dwa tygodnie temu u Jasia stwierdzono, że choruje na SMA. Jasiu, do roku rozwijał się prawidłowo tak samo, jak jego brat bliźniak, lecz po roku zaczęło nas niepokoić, że pomimo że samodzielnie siada i raczkuje, nie podejmuje żadnych prób wstawania. Każdy powtarzał nam, że Jasiek ma jeszcze czas,  przecież każde dziecko rozwija się w swoim tempie, lecz nie dawało nam to spokoju i postanowiliśmy udać się do neurologa, który stwierdził brak odruchu kolanowego i skierował nas na badania w kierunku SMA. Niestety 13 października Nasz świat się zawalił… 

Jan Czarnecki

Od diagnozy choroba przyspieszyła. Nasz synek już nawet nie raczkuje. Kiedy patrzę, jak Jaś ledwo się porusza, a w pamięci mam chłopców, którzy rozwijali się w ramię w ramię, łzy płyną mi po policzkach.

Jasiu, kwalifikuje się wyłącznie do leczenia refundowanym lekiem, którego pierwsze trzy dawki podawane są co dwa tygodnie dolędźwiowo następnie czwarta za miesiąc, a potem co 4 miesiące i tak do końca życia. Jest dla Jasia szansa na zaoszczędzenie bólu poprzez przyjęcie terapii genowej, która  podawana jest tylko raz,  lecz jest bardzo kosztowna i niestety, ale bez pomocy ludzi o dobrych sercach nie jesteśmy w stanie sami jej sfinansować. 

Mamy ekstremalnie mało czasu – do górnej granicy, przy której można podać lek (13,5 kg), Jasiowi brakuje tylko 1,5 kilograma! Ta zbiórka to właściwie wyścig za czasem o życie naszego synka! 

Jan Czarnecki

Sami skazani jesteśmy na porażkę, ale z Wami nam się musi udać! Jako matka mam tylko jedno marzenie, aby mój chory synek otrzymał terapię i zaczął rozwijać się jak brat, zaczął gonić to, co do tej pory zabrała mu choroba! 

Chciałabym pomóc swojemu dziecku, jak tylko potrafię, nie chce dłużej patrzeć na to, jak z dnia na dzień traci umiejętności które wcześniej zdobył. Na chwilę obecną Jasiu stracił umiejętność raczkowania, a wykonanie każdej innej czynności zaczęło sprawiać mu duży wysiłek. Jeśli nie zdobędziemy pieniędzy i nie wdrożymy leczenia, Jaś straci znacznie więcej. Błagam Was o pomoc! 

Mama

–––––––––––––

LICYTACJE –> KLIK

FANPAGE –> KLIK

INSTAGRAM –> KLIK

TIKTOK –> KLIK

ALLEGRO CHARYTATYWNI –> KLIK

DOBRY KLIK –> KLIK

––––––––––––––

MEDIA:

TVP3 ŁÓDŹ –> KLIK

ONET –> KLIK

PYTANIE NA ŚNIADANIE –> KLIK

TVP POZNAŃ –> KLIK

TVP ŁÓDŹ – KLIK

Obserwuj ważne zbiórki