Jeden z nas potrzebuje pomocy. Darek stanął do walki o zdrowie.

Elżbieta Śmietana
organizator skarbonki

Elżbieta Śmietana

Elżbieta Śmietana

W dniu 26 stycznia tego roku nasz kolega, przyjaciel, sportowiec uległ bardzo poważnemu wypadkowi w parku trampolin w Polsce w Tarnowie, gdzie był ze swoim 4 letnim synem.  W ułamku sekundy zawalił się świat Darka Świerkosza, człowieka, który całe życie był związany ze sportem.  W wyniku niefortunnego upadku nastąpiło uszkodzenie rdzenia kręgowego na odcinku c4/c5 i porażenia czterokończynowego, a oddech wspomagany jest respiratorem. Zaraz po wypadku Darek nie czuł nic, dziś czuje nie tylko dotyk w nogach, ale poruszył palcami od stopy a więc trzeba walczyć.

Elżbieta Śmietana

Elżbieta Śmietana

Darek w chwili obecnej ma 37 lat, dwóch cudownych synów rocznego Leona i  4 letniego Janka oraz wspaniałą żonę Justynę, która walczy każdego dnia o ich lepszą przyszłość.  Jego największą miłością życia są synowie i żona i to dla nich codziennie walczy. Darek wierzy, że kiedyś znów weźmie synów na ręce i stanie na własnych nogach.  Drugą miłością jest sport, który nadał mu sens życia, pokazał mu czym jest pasja, radość i zwycięstwo.  Dariusz Świerkosz urodził się 22.12.1981 r. w Zabrzu. W 1990 r. rozpoczął treningi zapasów stylu wolnego w sekcji zapaśniczej jeszcze ówczesnego Górnika Zabrze i kontynuował  z sukcesami w Slavii Ruda Śląska. W latach 1996-2003 zdobywa wiele medali Mistrzostw Polski kadetów, juniorów oraz młodzieżowców. W roku 2006 po emigracji na Wyspy Brytyjskie rozpoczyna przygodę z walkami MMA dorabiając się rekordu 4-1, a osiedliwszy na stałe w Irlandi (Nenagh) otwiera klub Warriors Nenagh. Kontynuuje starty w zapasach i wszelkiego rodzaju zawodach grapplingowych i MMA  osiągając w roku 2016 tytuł  Mistrza Irlandii  ADCC 2016.

Oprócz osiąganych wyników sportowych, pracy zawodowej Darek jest ciepłym, kochającym tatą i mężem który znajdował również czas na pracę  na rzecz lokalnej społeczności.
W swoim klubie trenował dzieci, także te wymagające czasami większej uwagi, a one go uwielbiały odwdzięczając się nie tylko ogromną sympatią ale również sukcesami sportowymi.

Elżbieta Śmietana

Jest człowiekiem bardzo życzliwym i pogodnym, zawsze wpierający osoby potrzebujące i nawet w obecnej sytuacji nie poddaje się. Lekarze jednogłośnie mówią, że Dariusz wymaga kompleksowej, długotrwałej i kosztownej rehabilitacji, która musi rozpocząć się natychmiast aby przyniosła jak najlepsze wyniki. Na początek potrzebny jest 6 miesięczny intensywny turnus rehabilitacyjny, który będzie odbywał się w Polsce. 

Proszę Was zatem o pomoc, ludzi o dobrych sercach, pomoc, która nie kosztuje wiele, wystarczy podać rękę, czasem trzeba w nią coś włożyć – niekoniecznie dużo. Ważne, żeby pomocnych rąk było wiele bo wiadomo, że kropla to nic, ale krople tworzą ocean.

Jeśli sam nie możesz pomóc, powiedz innym, może oni będą mogli. Pokażmy, ze siła i wiara jest w ludziach, którzy mogą pomóc innym. Pokażmy, ze razem potrafimy zawalczyć o człowieka, który tak dużo dobrego może zrobić dla społeczeństwa.

Zawalczmy o lepsze jutro dla Darka.

 

Elżbieta Śmietana

Elżbieta Śmietana

 

Wsparli

200 zł

Anonimowa Pomagaczka

X zł

Aaaaaa

50 zł

Lusi847

40 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

Dacie radę

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
19%
41 624,50 zł Wsparło 790 osób CEL: 212 000 ZŁ