Mały Jędruś ma szansę na sprawną przyszłość! Pomożesz?

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 525 osób
51 690 zł (10,88%)
Brakuje jeszcze 423 364 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0099507 Jędruś
Zbiórka na cel
Dwie operacje rączki w Paley European Institute

Jędruś Sielawko, 8 miesięcy

Karlikowo, pomorskie

Atrezja przełyku, brak kości promieniowej i prawego kciuka

Rozpoczęcie: 5 Stycznia 2021

Jędruś to nasze oczko w głowie! Jest taki śliczny, delikatny, bezbronny. Niestety, przyszedł na świat z kilkoma poważnymi wadami - jedna z nich była naprawdę niebezpieczna. Wada przełyku została zoperowana chwilę po narodzinach, dzięki czemu zagrożenie życia minęło. Teraz podjęliśmy się starań, by dać synkowi szansę na sprawną przyszłość. Zbieramy na operację rączki w Paley Institute - niestety, ich koszt jest bardzo duży, dlatego prosimy o pomoc.

Jędrek przeszedł już kilka operacji, dzięki którym żyje. I chociaż wycierpiał już tak wiele, to przed nim wciąż długa droga do lepszego jutra. Stan synka jest stabilny, wiemy, że to najlepszy czas, by zawalczyć o jego sprawność, by mógł rozwijać się jak jego rówieśnicy. Na szali leży przyszłość naszego synka.

Od 12 tygodnia ciąży było wiadomo, że Jędruś nie jest zdrowy. Potwierdziły to badania jeszcze w 28 tygodniu. Ciąża była zagrożona, więc musiałam leżeć w szpitalu. Ważne było, by jak najdłużej ją utrzymać, by synek miał większe szanse.

Jędruś Sielawko

Nasz Jędruś urodził się 17 lipca 2020 roku, w zaledwie 32 tygodniu ciąży z wieloma wadami. Najpoważniejsze z nich to atrezja przełyku i brak kości promieniowej. Od razu zaczęła się walka o życie, bo były problemy z bezdechem. Po serii operacji, dzięki którym synek jest z nami, przyszedł czas na walkę o sprawną prawą rączkę.

Nie jest znany powód, dla którego występują te wady. Lekarze wykluczają chorobę genetyczną czy czynniki środowiskowe. Nasz starszy synek przyszedł na świat zupełnie zdrowy, dlatego nie mogliśmy nawet podejrzewać, że Jędruś będzie miał tyle problemów. Ale wierzymy, że uda nam się je pokonać!

Na forach internetowych trafialiśmy często na jedno nazwisko - dr Dror Paley. Wiemy, że operuje także w Polsce. W październiku zeszłego roku trafiliśmy na konsultację do Warszawy i otrzymaliśmy zielone światło na leczenie operacyjne, które pomoże Jędrusiowi rozwijać się prawidłowo. Synek nie ma kości promiennej i prawego kciuka w prawej rączce, która dodatkowo jest źle ustawiona.

Dwie pierwsze operacje, na które zbieramy, otworzą nam drogę do sprawności Jędrka! Niestety, ich cena jest niezwykle wysoka… Bardzo chcielibyśmy dać synkowi najlepszą szansę, jaka istnieje, dlatego prosimy o pomoc. Z góry za wszystko dziękujemy.

Rodzice Jędrusia

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 525 osób
51 690 zł (10,88%)
Brakuje jeszcze 423 364 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0099507 Jędruś