Dziecko wyrwane śmierci ponownie czeka na pomoc!

Jędrzej Korczak

Dziecko wyrwane śmierci ponownie czeka na pomoc!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0095596
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Jędrzej Korczak, 4 latka
Namysłów, opolskie
Stan po pneumokokowym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu, wodogłowie
Rozpoczęcie: 9 Września 2022
Zakończenie: 4 Października 2023

Opis zbiórki

Od ponad półtora roku zmagamy się z okrutnymi następstwami choroby, którą w wieku 4 miesięcy przeszedł Jędruś. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli możemy zapewnić synkowi przede wszystkim regularne wizyty na terapii w komorze hiperbarycznej, dzięki której Jędrek zrobił niesamowite postępy.

Zaczęło się całkiem niewinnie zwykłą gorączką. Kiedy temperatura przez kilka dni nie spadała, trafiliśmy do szpitala. Po ciężkiej nocy stan synka jeszcze bardziej się pogorszył. Lekarze odesłali nas do specjalistycznej placówki. Jadąc karetką, nie byliśmy świadomi, jak ciężki jest stan naszego dziecka. 

Jędrzej Korczak

Byliśmy przerażeni jak wszyscy rodzice, którzy wiozą swoje dziecko do szpitala... 

Lekarze podejrzewali zapalenie opon mózgowych i sepsę. Co chwilę zabierali synka na jakieś badania. W trakcie jednego z nich Jędruś dostał silnych drgawek, a lekarze zdecydowali o wprowadzeniu go w stan śpiączki farmakologicznej. Po kilku dniach  okazało się, że synek jest zarażony pneumokokami. 

Te groźne bakterie zaatakowały układ nerwowy naszego synka i jego mózg. W głowie Jędrusia zaczęły tworzyć się ropnie i wodniaki. Pomimo leczenia nie było poprawy. Po kolejnym tygodniu spędzonym na OIOM-ie lekarze wybudzili naszego synka ze śpiączki i założyli mu zastawkę komorowo- otrzewnową.

Choć nikt nie dawał naszemu synkowi zbyt wielu szans ani na przeżycie, ani na bycie sprawnym, on cały czas walczy. Jędruś skończył właśnie rok, ale w dalszym ciągu nie potrafi siedzieć ani wstać. Długa droga przed nami, ale wierzymy, że się uda.

Jędrzej Korczak

Teraz chcielibyśmy jeszcze raz prosić o pomoc, aby spróbować eksperymentalnej terapii, która mogłaby wspomóc rozwój intelektualny naszego synka. Chcielibyśmy dać mu wszystko, co oferuje dzisiaj medycyna, aby dać mu szansę na przyszłość, w której on radzi sobie sam.

Tlenoterapia w połączeniu z komórkami macierzystymi jest dla Niego ogromną szansą na sukces i nie wybaczylibyśmy sobie, gdybyśmy tego nie spróbowali.

Dlatego z całego serca prosimy o pomoc.

Rodzice Jędrusia

––––––––––––––––

 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0095596
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki