Wypadek sprzed lat nie daje o sobie zapomnieć! Pomóż!

Jerzy Hakenberg

Wypadek sprzed lat nie daje o sobie zapomnieć! Pomóż!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0185009
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Jerzy Hakenberg, 59 lat
Piaseczno, mazowieckie
Stan po wypadku
Rozpoczęcie: 14 Marca 2022
Zakończenie: 7 Marca 2024

Opis zbiórki

Tak bardzo chciałbym wrócić do życia sprzed wypadku. Nie czuć bólu, być niezależnym i sprawnym człowiekiem. Niestety w tej chwili praktycznie nie mogę normalnie się poruszać, chodzę o kulach, w kuchni korzystam z chodzika. Problem zaczął się w 2002 roku.

Jerzy Hakenberg

Byłem właścicielem ośrodka jeździeckiego w Gliwicach. Pewnego dnia prowadząc trening jeździecki, koń na którym galopowałem, poniósł mnie i musiałem natychmiast zatoczyć koło, aby zatrzymać konia. Nie zdawałem sobie sprawy, że z dużą prędkością wjeżdżam na zaorane pole pokryte cienką warstwą śniegu.

Koń zapadł się przednimi nogami w grząskim gruncie, ja spadłem przez jego szyję na ziemię, a koń ważący ok. 450 kg przewrócił się i przygniótł mnie. Trafiłem do szpitala, w którym, jak wówczas myślałem, zajmą się mną specjaliści. Po wyjściu ze szpitala i rehabilitacji wróciłem do pracy i normalnych zajęć.

Niestety, po czasie stan mojego zdrowia zaczął się bardzo pogarszać. Zdjęcie RTG wykazało, że mam skręconą w prawo i obniżoną miednicę podwichniętą kość krzyżową oraz ubytek jednej panewki stawu biodrowego. W konsekwencji tego stanu mam zniszczone obydwa stawy biodrowe. 

Jerzy Hakenberg

Ponieważ leczenie zachowawcze nie dało rezultatów, konieczne jest zastosowanie endoprotez. Na sfinansowanie zabiegu w ramach NFZ i dobrą protezę, a także rehabilitację nie mam co liczyć, dlatego bardzo proszę o pomoc. Tylko dzięki Wam mam szansę znów stać się sprawnym człowiekiem!

Jerzy

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0185009
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki