
Koszmar 12-letniego chłopca❗️Pęknięte szkło pocięło mu głowę, twarz i krtań❗️
Cel zbiórki: Operacja korekcji blizn, leczenie i rehabilitacja
Wpłać, wysyłając SMS
Przekaż 1,5% podatku
Przekaż 1,5% podatku
Stała pomoc
Tu może pojawić się Twoja Stała Pomoc.
Wspieraj co miesiącCel zbiórki: Operacja korekcji blizn, leczenie i rehabilitacja
Opis zbiórki
2 września 2025 roku. Dopiero skończyły się wakacje, zaczynał rok szkolny, Tego samego dnia nasz Jonatan wpadł na nieoznakowaną szklaną szybę! Był krzyk, krew i strach. Milimetry dzieliły go od tragedii…
Impet był na tyle duży, że szkło „odłamało się” i pocięło skórę na twarzy i krtani. Syn doznał uległego urazu twarzy, miał otwarte rany wargi, jamy ustnej, liczne głowy i szyi. Szkło było zdecydowanie zbyt blisko tętnicy… Co więcej, tylko fakt, że Jonatan miał na sobie okulary, uchronił go przed kolejnym poważnym urazem.
Konieczna jest operacja plastyczna, nie tylko ze względów fizycznych (dysproporcja twarzy po bliznach, napięte mięśnie, problemy z mówieniem), ale też psychicznych. Jonatan ma prawie 13 lat, a w tym wieku otoczenie bywa okrutne. Syn chodzi do szkoły i nawet jeśli nie słyszy komentarzy, czuje na sobie wzrok innych. Funkcjonuje, jest bardzo dzielny, ale zamyka się w sobie, każdego dnia jest coraz bardziej wycofany.
Zabieg może mu pomóc, chociaż Jonathan bardzo się go boi. Dla niego to kolejne cięcia, szwy, blizny i bandaże na twarzy, które tak bardzo bolą. Ale syn jest też świadomy, że to realna szansa, by było mu lepiej, by nie wstydził się siebie i mógł powoli zapomnieć o tamtym strasznym dniu.
Niestety koszty są ogromne. Już teraz mamy kosztorys na ponad 20 000 złotych, a do tego trzeba doliczyć wydatki na leki, dojazdy oraz terapię blizn po operacji. Ale nie jesteśmy w stanie sami uzbierać takiej kwoty, ponieważ termin zabiegu zaplanowany jest na koniec sierpnia/początek września.
Nie mamy dużo czasu. Stąd nasza prośba o wsparcie. Jonatan wraca myślami do tamtego strasznego dnia, ilekroć widzi swoje blizny na twarzy. Chcemy mu z całego serca pomóc, by mógł dalej funkcjonować i być po prostu sobą. Bardzo prosimy o pomoc. Każdy gest się liczy!
Rodzice
- 10 zł
- Wpłata anonimowaX zł
- 5 zł
- Wpłata anonimowa50 zł
Bądź dzielny!!!
- Wpłata anonimowaX zł
- Wpłata anonimowaX zł
3majcie się ciepło.