Lepsze jutro dla Julka – nasza walka trwa!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 21 osób
533 zł (3,81%)
Brakuje jeszcze 13 433 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Roczna rehabilitacja i terapia sensoryczna, wizyty lekarskie

Julian Świtaj, 4 latka

Bojanowo, wielkopolskie

Padaczka, wada układu moczowego

Rozpoczęcie: 15 Września 2020
Zakończenie: 30 Grudnia 2020

Poprzednie zbiórki

4 412 zł (100,45%)
Roczna rehabilitacja dla Juliana

94

06.12.2019 - 15.09.2020

Roczna rehabilitacja dla Juliana

94

4 412 zł

06.12.2019 - 15.09.2020

Dwójka dzieci to podwójny obowiązek, ale przede wszystkim podwójna dawka miłości. Wiemy coś o tym, bo jesteśmy rodzicami Julka i Niny – dwojga bliźniąt. Niestety Julek urodził się ze wszystkimi oznakami wcześniactwa. Wiedzieliśmy, że przed nami walka o jego zdrowie. Dziś mamy za sobą mnóstwo wizyt lekarskich, badań, rehabilitacji i terapii i przed sobą dalszą walkę o zdrowie Julka. 

Już w brzuchu było widać, że synek jest dużo mniejszy od córki. Na początku obawialiśmy się bardzo, że zdarzy się najgorsze i Julek nie będzie rozwijał się i rósł. Na szczęście nasze obawy nie potwierdziły się. Julian rósł, ale cały czas odbiegał od Niny.

Pod koniec pierwszego trymestru ciąży dowiedzieliśmy się, że jego nerki nie rozwinęły się, jak należy. Wyglądały źle, jakby toczył się w nich proces zapalny. Po urodzeniu miało rozstrzygnąć się, co dalej z nimi. Poród dla Julka był bardzo ciężki, jego siostrze poszło zdecydowanie łatwiej. Bliźniaki urodziły się o czasie, w 39 tygodniu ciąży. Niestety Julek wykazywał wszystkie oznaki wcześniactwa. 

Julian Świtaj

U Julka zdiagnozowano też padaczkę – kolejny problem, który spędza nam sen z powiek. W międzyczasie pojawiły się też problemy z mówieniem. Pierwsze swoje słowa Julek wypowiedział, dopiero gdy miał 3,5 roku. Jest za niski, jak na swój wzrost, ma niedobory hormonu wzrostu. Jego nerki i układ moczowy wymagają leczenia, aby w przyszłości uniknąć dializ i przeszczepu nerek.

Dzięki pomocy cudownych ludzi w ubiegłym roku mogliśmy kontynuować rehabilitację. Obserwujemy poprawę napięcia mięśniowego i lepszą koordynację ruchową, mniejszą wrażliwości na dotyk oraz, co dla nas niezwykle ważne, przyzwyczajenie się do zajęć tego typu przez synka. Rehabilitacja ruchowa i integracja sensoryczna dają jednak efekty tylko, gdy prowadzone są latami, dlatego musimy je kontynuować.

Tylko rehabilitacja i odpowiednio dobrane leczenie mogą sprawić, że Julek w przyszłości będzie sprawny i że dogoni swoją siostrę oraz inne dzieci w jego wieku. Dlatego prosimy o pomoc, abyśmy mogli tego dokonać...

Rodzice Julka

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 21 osób
533 zł (3,81%)
Brakuje jeszcze 13 433 zł
Wesprzyj Wesprzyj