Serce Julki potrzebuje mocy Waszych dobrych serc, by dalej bić❗️Ratujmy małe życie!

Julia Tomza
Zbiórka zakończona

Serce Julki potrzebuje mocy Waszych dobrych serc, by dalej bić❗️Ratujmy małe życie!

Cel zbiórki:

Złożona operacja serca w Bostonie, przeloty, pobyt, rehabilitacja pooperacyjna

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Julia Tomza, 11 lat
Świecie, kujawsko-pomorskie
Wrodzona wada serca
Rozpoczęcie: 6 Grudnia 2022
Zakończenie: 4 Września 2023

Opis zbiórki

BARDZO PILNE❗️By serce Julki mogło bić, potrzebujemy Was - tysięcy osób o dobrych sercach, które dadzą szansę temu jednemu, choremu! Stan Julki pogarsza się, a brak operacji zagraża jej życiu... Julka ma 10 lat, kocha zwierzęta - w przyszłości chce zostać weterynarzem. Aby tak się stało, musi jednak dorosnąć, musi żyć!

Dzięki operacji w Bostonie bije serce Mateusza, Jasia, Kuby...  Serce Julci też może bić! Operacja  musi odbyć się JAK NAJSZYBCIEJ... Prosimy o pomoc!

Mama Julki: Kiedy inne mamy z radością szykowały wyprawki dla swoich przyszłych dzieci, ja modliłam się, aby moja ukochana córeczka dała radę... Prenatalnie zdiagnozowano u Julii złożoną wadę serca. Gdy córeczka przyszła na świat, bardzo słabo oddychała. Konieczne było wykonanie dwóch sztucznych oddechów... Sekundy trwały wieczność!

Julia Tomza

Po narodzinach usłyszeliśmy inną diagnozę niż postawioną wcześniej. Julka ma przełożenie wielkich pni tętniczych z inwersją komór, duży ubytek międzykomorowy w sercu i zwężenie odpływu z lewej komory do tętnicy płucnej. To rzadka i złożona wada serca. Do tego wszystkie narządy są odwrócone jak w lustrzanym odbiciu.

Wiedziałam, że będziemy żyć w cieniu zagrożenia, jakim jest wada serca... Wiedziałam też, że zrobię wszystko, żeby ocalić moją córeczkę i dać jej szansę na wspaniałe życie. Początkowo lekarze chcieli zrobić Julce serca jednokomorowe. Po cewnikowaniu serca, które zrobiono w okolicach drugich urodzin Julci, porzucono jednak ten pomysł - lekarze zakwalifikowali córeczkę tylko do obserwacji.

W kwietniu Julka skończyła 10 lat. Niestety, widzimy, że jej serduszko słabnie i nie daje rady pompować krwi... Bardzo źle toleruje wysiłek fizyczny. Od urodzenia mierzymy jej saturację, czyli poziom nasycenia krwi tlenem. Zdrowy człowiek ma je na poziomie około 100%. U Julci, podczas ostatniej choroby, saturacja spadła do 76%! Zwężenie płucne powoli, ale stopniowo się powiększa...

Julia Tomza

Niestety, leczenie w naszym kraju tak skomplikowanej i niezwykle rzadkiej wady serca nie jest możliwe. Dla Julci jest szansa, ale w USA, gdzie leczy się małe serduszka, którym nikt inny nie daje szans. Julia została zakwalifikowana do operacji przez z jednego z najwybitniejszych  kardiochirurgów na świecie - profesora Pedro J. del Nido. Jest on szefem kardiochirurgii w Boston Children's Hospital. Zoperuje serce Julki metodą anatomicznej naprawy - Double-Switch. Serce Julki po operacji w USA będzie nieprzerwanie bić!

Bez operacji stan Julci będzie się pogarszać... Brak leczenia zagraża jej życiu. Julia jest narażona na liczne powikłania, spowodowane przez mieszanie krwi pomiędzy częścią płucną i systemową układu krążenia. To może prowadzić do powstania zatorów... Zwężenie płucne się nasila, ograniczając napływ krwi do płuc. Niedotlenienie pogłębia się. Bez operacji prawa komora przestanie sobie radzić. Julia za kilka lat może stać się zupełnie niewydolna!

Doktor chce zoperować Julkę w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Cena za leczenie przeraża... Świadomość, że za kilka lat mogę stracić ukochaną córkę, przeraża mnie jeszcze bardziej. 

Julia Tomza

Nigdy nikogo o nic nie prosiłam, teraz proszę Was o ratunek dla Julki. O to, by można było uratować jej życie i zdrowie. O to, byście mogli za kilkanaście lat odwiedzić wspaniałą panią weterynarz, która będzie pomagać Waszym zwierzętom, a której serce będzie biło dzięki Wam...

Potrzebujemy tysięcy ludzi o dobrych sercach. Prosimy o pomoc, o wpłacanie choćby złotówki, o podanie dalej, o udostępnienie. O ratunek dla Julki.

Wdzięczna mama Julki

Julia Tomza

➡️ Strona Julci na FACEBOOKU

➡️ Julci możesz pomóc też przez udział w licytacjach na FACEBOOKU

Obserwuj ważne zbiórki