❗️Ta wada może zniszczyć mu życie na zawsze. Ratuj rączki Kacperka!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
7 dni do końca
Wsparło 2 606 osób
136 226,80 zł (41,57%)
Brakuje jeszcze 191 425,20 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0102715 Kacper
Zbiórka na cel
Leczenie operacyjne w Baltimore

Kacper Eljasiński, 6 miesięcy

Nurzec-Stacja, podlaskie

Hemimelia promieniowa po stronie lewej, hipoplazja palca dłoni prawej oraz lewej

Rozpoczęcie: 14 Grudnia 2020
Zakończenie: 31 Stycznia 2021

“Synku, uratujemy cię” - to nasza obietnica dana dziecku, której bez względu na wszystko musimy dotrzymać. Niestety, cena realizacji danego słowa, zwala z nóg. By zapewnić Kacperkowi sprawność potrzebujemy pomocy! 

Takich dzieci, jak nasz synek rodzi się niewiele. Dla niektórych to jeden na 80 tysięcy przypadków, a dla nas, ukochane dziecko, dla którego jesteśmy w stanie zrobić wszystko. 

Choć nic na to nie wskazywało, a wszystkie badania zostały przeprowadzone zgodnie z zaleceniami, to jednak tuż po porodzie okazało się, że nasz synek może już do końca życia zmagać się z niepełnosprawnością i ograniczeniami wynikającymi z choroby. Hemimelia promieniowa to schorzenie występujące niezwykle rzadko, ale to powoduje, że leczenie jest wyzwaniem, nawet dla wykwalifikowanych specjalistów. A jeśli chodzi o nasze dziecko i jego przyszłość, istnieje tylko jedna możliwość: zaufanie najlepszym lekarzom. 

Kacper Eljasiński

Najgorsze jest to, że rączka to nie tylko rosnące ograniczenia związane z chwytaniem czy rozwojem ruchowym, ale też ogromne zagrożenie dla całej postawy. Bo jeśli ręka nie będzie działać prawidłowo, Kacperek mając kilka lat może zacząć się przekrzywiać w jedną stronę, a to może doprowadzić do skoliozy albo znacznie poważniejszych konsekwencji, które będą wymagać kolejnych operacji.

Poszukiwania ośrodka, w którym moglibyśmy znaleźć pomoc zdawały się dłużyć w nieskończoność… Zjeździliśmy Polskę wzdłuż i wszerz, wszystko po to, by usłyszeć, że wszystko będzie dobrze. Niestety, nikt nie miał dla nas pomysłu na to, jak pomóc Kacprowi. Dopiero nawiązanie kontaktu z zagraniczną rodziną pozwoliło nam określić kierunek dalszych działań - specjaliści z USA dają realne szanse na sprawność Kacperka! Rodzina z Czech potwierdziła, że ich córeczka po 3 latach od skomplikowanej operacji jest w stanie samodzielnie trzymać przedmioty, a nawet użyć perfum, co wbrew pozorom wymaga dużej sprawności. 

Już teraz wiemy, że niebawem i my moglibyśmy mieć tę jedną, jedyną szansę na ratowanie sprawności naszego synka. Niestety, realizacja tego marzenia ma ogromną cenę - koszt operacji to setki tysięcy złotych! Kwota, której nie jesteśmy w stanie zdobyć sami. Środki, bez których nie mamy szans ani nadziei na lepsze jutro. 

Czeka nas trudna droga - zdajemy sobie sprawę, że nasz synek będzie cierpiał, że rehabilitacja i dojście do siebie po operacji pochłonie mnóstwo czasu i energii. W walce o lepsze jutro Kacperka jesteśmy gotowi na każde poświęcenie - potrzebujemy tylko szansy!  

Czuję jakbym prowadziła trudną walkę od dawna, a tak naprawdę to dopiero początek… Opieka nad maleńkim dzieckiem, przygotowanie do operacji, codzienna rehabilitacja - lista zadań każdego dnia zdaje się nie mieć końca, a jednak każdego dnia rozpoczynam wszystko od nowa. Wiem, że my nie możemy stracić nadziei. Nam nie wolno się poddać! Proszę, bądź z nami - pomóż! 

____

Walkę Kacpra można śledzić na Facebooku: Kacper Eljasiński

____

Zbiórkę można wspierać biorąc udział w licytacjach prowadzonych w grupie: Licytacje Dla Kacperka <3
 
 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
7 dni do końca
Wsparło 2 606 osób
136 226,80 zł (41,57%)
Brakuje jeszcze 191 425,20 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0102715 Kacper