Tragiczny wypadek odmienił całe jego życie❗️POMOCY❗️

Kacper Łata

Tragiczny wypadek odmienił całe jego życie❗️POMOCY❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0408831
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Wstawaj Alicja
Kacper Łata, 24 lata
Lublin, lubelskie
Stan po upadku z wysokości - złamanie kręgosłupa th12 ze zwichnięciem na poziomie th11/th12, wiotkie porażenie kończyn dolnych, stan po ostrej niewydolności oddechowej
Rozpoczęcie: 11 Grudnia 2023
Zakończenie: 7 Marca 2024

Opis zbiórki

Nasz syn Kacper to 23-letni chłopak, który uwielbia sport i aktywny tryb życia. Niestety w ułamku sekundy utracił całą swoją dotychczasową, poukładaną codzienność, którą przy naszej pomocy próbuje odzyskać. Jest bardzo trudno, ale Kacper każdego dnia walczy, by wypadek mógł stać się jedynie przykrym wspomnieniem.

16 sierpnia 2023 roku to najgorszy dzień w naszym życiu. Właśnie wtedy Kacper spadł z wysokości około 5 metrów, doznał licznych złamań w obrębie kręgosłupa (złamanie kręgów Th10, Th12) wraz z porażeniem kończyn dolnych. Z energicznego, pełnego pasji mężczyzny stał się walczącym o życie i sprawność pacjentem jednego z lubelskich szpitali.

Kacper Łata

Z uwagi na doznanie licznych obrażeń ciała przeszedł wielogodzinną operację kręgosłupa. Przez kilka dni był utrzymywany w śpiączce i podłączony do respiratora. Miał problemy z oddychaniem, odmę płucną, liczne złamania żeber i mostka. Gdy jego stan się ustabilizował, mógł zostać przeniesiony do Kliniki Rehabilitacji, w której przebywa do dziś.

Każdego dnia ciężką pracą wykonywaną zgodnie z zaleceniami lekarzy i rehabilitantów stara się zbliżyć do wyznaczonego sobie celu – powrotu do samodzielności, odzyskania dawnego zdrowia i życia. Niestety rehabilitacja na oddziale zapewnia mu minimum, które jest niewystarczające, aby Kacper mógł z powrotem stanąć na nogi.

Kacper Łata

Nasz syn zawsze pasjonował się sportem, zdrowym trybem życia. Wyremontował pomieszczenie w starym domu, gdzie urządził własną siłownię, na której trenował razem z przyjaciółmi. Całe jego życie, plany, marzenia, pasje zamieniły się w walkę o życie i sprawność. Na szczęście Kacper, mimo przeciwności losu nie stracił determinacji i woli walki.

Widzimy już pierwsze efekty rehabilitacji, jednak są to małe kroczki, których Kacper będzie musiał postawić jeszcze bardzo wiele.

Kacper Łata

Niestety przed nim bardzo długa droga do odzyskania pełnej sprawności – wielomiesięczna kosztowna rehabilitacja. Jest ona szczególnie ważna w pierwszych miesiącach, gdy uraz jest jeszcze świeży, a rdzeń kręgowy regeneruje się po wypadku. Odzyskanie funkcji chodu jest możliwe poprzez kompensacje, czyli zastąpienie funkcji sparaliżowanych mięśni innymi sprawnymi i pośrednio wznowienie funkcji niesprawnych.

Niestety jego pobyt w klinice dobiega końca. Kontynuowanie rehabilitacji jest niezbędne, dlatego musimy zrobić wszystko, by opłacić synowi pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym. Kwota, którą trzeba pokryć to 20 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE. Kacper potrzebuje wielu takich miesięcy… Do tego dochodzi również dostosowanie domu i zakup sprzętu rehabilitacyjnego Koszty są olbrzymie, a sytuacja tym trudniejsza, bo dotknęła nas znienacka.

Kacper Łata

Dlatego z całego serca prosimy o wsparcie. Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy, darowiznę, każde udostępnienie tej zbiórki. Wasza pomoc jest dla nas niezmiernie cenna. Wiemy, że macie ogromne serca, które potrafią zdziałać cuda. Prosimy, podarujcie Kacprowi ten cud — marzymy, by mógł znów stanąć na nogi.

Rodzice Kacpra

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0408831
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki