Ciężko mu nawet oddychać... – Pomóż Kacperkowi!

Kacperek Kołosowski

Ciężko mu nawet oddychać... – Pomóż Kacperkowi!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0288738
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Kacperek Kołosowski, 4 latka
Prochowice, dolnośląskie
Zaburzenia ekspresji mowy, przetwarzania słuchowego, integracji senso-motorycznej, astma oskrzelowa
Rozpoczęcie: 12 Czerwca 2023
Zakończenie: 13 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Jak trudno wyrazić wdzięczność… Wasza pomoc przerosła moje najśmielsze oczekiwania! W zaledwie kilka dni pasek się zazielenił – DZIĘKUJĘ. To cudowne, jakim dobrem obdarzyliście mojego synka. 

Postanowiliśmy działać dalej i zoptymalizować leczenie Kacperka. Dzięki Wam mamy już fundusze na codzienne zajęcia u neurologopedy, terapię SI dwa razy w tygodniu i zajęcia z sensoryki. To ogromny sukces. Ten etap otworzyliśmy na turnusy rehabilitacyjne, które dają szybkie kolosalne postępy. Dziękujemy za każde otwarte serce!

Poznaj historię Kacperka:

Kacperek cierpi na afazję. Występuje u niego całkowity brak komunikacji werbalnej. Porozumiewa się z nami głównie za pomocą gestów, mimiki, postawy ciała. Jego kilka pojedynczych słów, jest niezrozumiałych dla otoczenia. 

U mojego synka wykryto zaburzenia przetwarzania słuchowego. Rozumie nasze polecenia, jednak trzeba zazwyczaj powtórzyć je kilka razy. Zaburzenia czynnościowe, takie jak oddychanie, połykanie, żucie niosą za sobą u niego całą kaskadę zaburzeń poznawczych jak i morfologicznych twarzy. Jest już po wycięciu trzeciego migdała, a czeka go jeszcze w najbliższym czasie zabieg skrócenia wędzidełka języka. Kacpruś cierpi na zaburzenia integracji sensomotorycznej. Ma problem z planowaniem ruchowym, koordynacją wzrokowo-ruchową, separacją ruchów. 

Kacper Kołosowski

Duża część trudności widocznych u syna wynika z zakłóceń w odbiorze i przetwarzaniu bodźców sensorycznych pochodzących głównie z układów bazowych: przedsionkowego, prioprioceptywnego o charakterze podwrażliwości. Zmaga się również z nadwrażliwością dotykową, przez co często jest nerwowy. Przez swoją nadruchliwość i obniżoną koncentrację ciężko mu się skupić. Obniżony próg bólu wskazuje na zaburzenia czucia głębokiego. Do tego dochodzi jeszcze astma oskrzelowa i alergie, które dodatkowo utrudniają mu funkcjonowanie, gdyż przez kilka miesięcy w roku ma zatkany, swędzący nosek i kaszel. 

Kacperek jest kochanym, uśmiechniętym, pogodnym dzieckiem, które bardzo, ale to bardzo chciałoby już mówić. Niestety bez intensywnej terapii nie ruszy do przodu, a wręcz przeciwnie. Kacper potrzebuje na już skrócenia wędzidełka języka, elektrostymulacji, intensywnej terapii neurologopedycznej i senso-motorycznej, fizjoterapii, Tomatis, EEG Biofeedback, potrzebuje także stymulatorów MFS. Kacper przyjmuje na stałe leki na astmę i alergię. Jest pod stałą opieką alergologa i pulmonologa. Co pół roku jeździmy na badania kontrolne do Karpacza. Synek ma także przepisane przez neurologa leki na poprawę pracy mózgu. 

Kacper Kołosowski

Koszty leczenia syna, a nawet same codzienne dojazdy na terapię, zaczęły nas przerastać. Codzienne życie, utrzymanie 5-osobowej rodziny w tych czasach jest bardzo drogie. Zaczyna nam brakować funduszy na przywrócenie Kacperkowi zdrowia, aby miał szansę dogonić rówieśników. Jesteśmy zmuszeni prosić Państwa o pomoc, bo niestety nasza służba zdrowia nie jest w stanie nam pomóc. Kacper w ramach zajęć wczesnego wspomagania rozwoju, tzw. WWR ma dostać kilka darmowych wizyt u specjalistów. Jest to jednak kropla w morzu jego potrzeb. 27 czerwca mamy komisję ds. orzekania o niepełnosprawności – czekamy już 2 miesiące. 

Kacper potrzebuje kosztownych turnusów rehabilitacyjnych, których koszt jest ogromny. Turnus z mikropolaryzacją mózgu to koszt prawie 18 000 zł. Turnus dla dzieci z zaburzeniami sensomotorycznymi to prawie 12 000 zł. Na takich turnusach zabiegi i ćwiczenia trwają kilka godzin dziennie, dlatego przy tak intensywnej pracy efekty są kolosalne. Już pomogliście uzbierać nam środki na codziennie zajęcia. Wierzę, że i tym razem się uda!

Karolina, mama

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0288738
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki