Lokalizacja

  • Cała Polska
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
Polska Akcja Humanitarna
Polska Akcja Humanitarna

Pomóżmy ludziom, którzy musieli opuścić swoje domy

Każda osoba - niezależnie od swojego pochodzenia, płci, koloru skóry czy narodowości - zasługuje na godne i bezpieczne warunki do życia. Tymczasem 1 na 73 osoby na całym świecie jest zmuszona do opuszczenia swojego domu. Szacuje się, że obecnie ok. 107,5 mln osób na całym świecie to uchodźcy. Z tego 71,1 mln osób – najwięcej w historii – to osoby wewnętrznie przemieszczone. Ponad połowa z nich pochodzi z Syrii, Afganistanu oraz Ukrainy.  Przyczyny uchodźstwa są złożone, ale ich wpływ na życie ludzi jest zawsze bardzo dotkliwy. Najczęstsze powody porzucenia domu to:- wojny,- kryzys klimatyczny,- klęski żywiołowe,- łamanie praw człowieka,- prześladowania.Ale to tylko niektóre z przyczyn masowych przemieszczeń. Osoby, które są zmuszone do opuszczenia swoich domów często z dnia na dzień tracą wszystko, w tym poczucie bezpieczeństwa ale też przedmioty codziennego użytku, często niezbędne do przetrwania. Pomóżmy im w odbudowie swojego życia! Ukraina, fot. Agata Grzybowska/PAH Konflikty zbrojne, takie jak w Ukrainie, to jeden z głównych powodów, dla których ludzie opuszczają swoje domy. Miliony osób uciekają także przed skutkami katastrof naturalnych oraz postępującymi zmianami klimatu. W krajach Rogu Afryki okresy dotkliwej suszy przeplatają się z gwałtownymi powodziami, które w 2023 roku miały miejsce np. w Somalii.  To zapewne mało znany fakt, ale zdecydowana większość osób, które zostają zmuszone do opuszczenia swoich domów, nie przekracza granic swojego kraju. Sudan Południowy, fot. PAH Maroko, fot. PAH W większości krajów, w których prowadzimy nasze działania, pomoc kierujemy do osób przemieszczonych. W jaki sposób wspieramy je na co dzień? ➡️ zapewniamy bezpieczne schronienie (odbudowujemy domy, dystrybuujemy namioty, koce, materace, odzież zimową, tworzymy punkty czasowego pobytu), ➡️ umożliwiamy dostęp do wody i godnych warunków higienicznych (budujemy i naprawiamy punkty poboru wody, dostarczamy wodę cysternami, dystrybuujemy pakiety higieniczne, stawiamy oraz remontujemy toalety i prysznice),➡️ zapewniamy dostęp do żywności (dystrybuujemy paczki żywnościowe, udzielamy grantów na zakup nasion i narzędzi rolniczych),➡️ udzielamy pomocy finansowej, ➡️ oferujemy wsparcie psychologiczne.  W tym rekordowo trudnym roku bardzo prosimy Państwa o wsparcie i wpłaty na tę zbiórkę. Tylko dzięki Państwu wszelkie nasze działania są możliwe.  LICYTUJ DLA TYCH, KTÓRZY MUSIELI OPUŚCIĆ SWOJE DOMY! Nasze działania możesz wspierać także poprzez licytację na Allegro. Sprawdź, jakie przedmioty możesz kupić lub zostań wystawcą i dodaj własne dzieła. Zebrane w taki sposób środki raz w miesiącu zasilają konto kampanii i przesuwają pasek postępu do realizacji celu. 

63 029 zł
Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska
Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska

Edukacja ratuje, zabawa uczy! Nauczmy dzieci ratować życie innym.

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał...  Wyobraźcie sobie rzeczywistość, w której każdy może czuć się bezpiecznie. Każdy ma pełną świadomość, że jeśli zdarzy się sytuacja zagrażająca życiu lub zdrowiu, otrzyma natychmiastowo PROFESJONALNĄ PIERWSZĄ POMOC!  Taki właśnie świat chcemy stworzyć dzięki warsztatom Mały Bohater!  Wspólnie z Fundacją Ratownictwo Motocyklowe Polska od 7 lat uczymy dzieciaki, że udzielanie pierwszej pomocy jest ważne i potrzebne, a sama nauka może być znakomitą zabawą. Przez ten czas z naszych warsztatów skorzystało ponad 30 000 młodych ludzi!Kontakt z edukacją w zakresie udzielania pierwszej pomocy już na etapie przedszkola sprawia, że podstawowe umiejętności i pojęcia są dla dzieci znane i zrozumiałe. Zajęcia w formie przystępnej i angażującej zabawy dopasowanej do wieku, pozwalają na przyswojenie wiedzy na długie lata. Oswajając możliwe sytuacje zagrożenia zdrowia i życia już od najmłodszych lat i ćwicząc odpowiednie zachowania, budujemy fundament dla dalszej, pogłębionej edukacji w kolejnych latach.  Twoje wsparcie pozwoli nam dalej prowadzić nasze BEZPŁATNE warsztaty. Wierzymy, że wspólnie oswoimy najmłodszych z perspektywą niesienia pomocy i stworzymy społeczeństwo pełne prawdziwych Superbohaterów! Kliknij "wesprzyj" i dołącz się do wielkiej fali pomocy!  Dziękujemy za każdy przekazany grosz i do zobaczenia na bezpiecznych ulicach!

1 650 zł
Fundacja Muzeum Motoryzacji Wena
Fundacja Muzeum Motoryzacji Wena

Wspieraj z nami chore dzieci z całej Polski!

RAJD KOGUTA to cykliczna impreza, która od 7 lat wspiera potrzebujących w całej Polsce.Co roku w weekend Bożego Ciała miłośnicy dawnej motoryzacji zjeżdżają do Oławy, aby wystartować w rajdzie i wspólnie zbierać środki na pomoc dla chorych dzieci.Impreza organizowana jest przez Fundację Muzeum Motoryzacji w Oławie. Tegoroczny rajd będzie 8 edycją wydarzenia.  Do tej pory udało się zebrać ponad 4 402 000 zł. Charytatywny rajd jest prawdopodobnie jednym z największych tego typu imprez w Europie. Co, gdzie, kiedy?W 2024 roku RAJD KOGUTA pojedzie z Oławy do... Mrągowa w województwie warmińsko-mazurskim. Start: 30.05, OławaMeta: 01.06, MrągowoBędzie się działo! Cel wyprawyWydarzenie ma charakter w 100% charytatywny. Zebrane środki trafią do osób i organizacji charytatywnych z powiatu oławskiego oraz do 500 dzieci z całej Polski. Listę potrzebujących tworzą sami uczestnicy wydarzenia. Zasady udziału:1. Założenie jest proste: w Rajdzie Koguta brać mogą udział pojazdy wyprodukowane w Polsce lub w bloku wschodnim, które mają min. 20 lat oraz wszelkie inne pojazdy wyprodukowane do roku 1994. W rajdzie jadą więc wiekowe nysy, fiaty, volkswageny, a nawet małe ciągniki.2. Zgłoś udział swojej ekipy na www.zabytkowe.com.pl.(rejestracja została zakończona, osiągnięto limit 2.500 pojazdów) 3. Załóż SKARBONKĘ, wspieraj i udostępniaj informacje o naszej zbiórce. Pomóż nam zebrać jak największą kwotę na wsparcie dla dzieci! RAJD KOGUTA to przede wszystkim ludzie! Pełni pasji miłośnicy zabytkowej motoryzacji, którzy łączą zabawę z pomaganiem. Nie ścigamy się – pomagamy. I jest nas coraz więcej! Razem Wielką Mamy MOC! Regulamin RAJD KOGUTA 2024 Zobacz zapowiedź Rajdu Koguta 2024:

26 664 zł
Fundacja Siepomaga
12 dni do końca
Fundacja Siepomaga

Gala Biznes Boxing Polska 27/04/24 POZNAŃ

Biznes Boxing Polska to największa organizacja boksu "białych kołnierzyków" w Polsce. Wydarzenie łączy ludzi ze świata sportu i biznesu. Gala jest także wyjątkową  platformą do wspierania fundacji i organizacji charytatywnych. Cel charytatywny:Podczas gali Biznes Boxing Polska w Poznaniu zbierane będą środki dla Akademii Judo Poznań. Kogo wspieramy?Poznańska Akademia Judo funkcjonuje od 2009 roku. Od wielu lat to właśnie tutaj promowana jest aktywność fizyczna i wspierane są sportowe talenty. Judo to styl życia i wartości. To społeczność, która wspiera się nawzajem. W związku z  planami infrastrukturalnymi Miasta Poznań dotychczasowa siedziba akademii musi zmienić swoje dotychczasowe miejsce. Akademia Judo Poznań zbiera środki na budowę nowego obiektu sportowego w Poznaniu! Potrzebne są aż 2 miliony złotych. Nowy obiekt będzie pierwszym tego typu miejscem w Polsce. Dzięki Twojej pomocy ponad 1400 dzieci będzie miało gdzie ćwiczyć i realizować swoją pasję. Jak możesz pomóc?1. Trenuj, walcz, pomagaj! Zostań zawodnikiem na gali i załóż swoją indywidualną Skarbonkę.2. Wesprzyj zawodnika, którego znasz i któremu kibicujesz.Znajdź dedykowaną Skarbonkę i wpłać na nią swoją darowiznę. *Pamiętaj, minimalna kwota, którą musi uzbierać zawodnik wynosi 250 zł* 3. Wpłać darowiznęWpłać środki korzystając z czerwonego przycisku “wesprzyj”. Udostępnij link do zbiórki i pomóż nam zebrać jeszcze więcej. Termin gali:Uroczysta gala odbędzie się 27 kwietnia w Poznaniu (AWF CITYZEN). Poza walkami podczas wydarzenia odbędą się także licytacje, z których wszystkie zebrane środki zostaną przekazane Akademii Judo Poznań. Bądźcie z nami tego wieczoru! Razem Wielką Mamy MOC!

16 301 zł
Fundacja Siepomaga
Fundacja Siepomaga

Podaruj im chwilę wytchnienia... Oddział dla pacjentów wentylowanych mechanicznie pilnie potrzebny❗️

Codzienność rodzin osób oddychających przez respiratory jest niewyobrażalna. To niekończąca się odpowiedzialność za życie ukochanych osób. Właśnie dla nich robimy co w naszej mocy, by pozyskać środki na wyposażenie oddziału dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. By zyskali realną pomoc. By dać im możliwość, choć chwili wytchnienia. Już wkrótce udostępnimy bardzo ważny reportaż, który pokaże rzeczywistość tych ludzi. Szczerze i bez tabu. To musi zobaczyć KAŻDY! Choroba dopada z zaskoczenia i nikt nie jest na nią gotowy. Już teraz poznaj ludzi, których życie możemy odmienić. Stacjonarne wsparcie dla osób wentylowanych mechanicznie w Polsce jest skrajnie niedofinansowane. Powstawanie oddziałów przypomina walkę z wiatrakami. Po co płacić za opiekę nad człowiekiem, który nigdy nie wyzdrowieje? Po co zajmować się podtrzymywaniem przy życiu ludzi umierających i przedłużać ich cierpienie? To się nie opłaca. Ciężko wejść w buty kogoś, dla kogo medycyna nie zna ratunku oraz rodziny, która całe życie poświęca na opiekę. Łatwiej nie patrzeć… bo samo wyobrażenie takiej sytuacji budzi dyskomfort.  Czy wiesz, że w Poznaniu nie istnieje ŻADEN podmiot leczniczy, który umożliwia opiekę stacjonarną dla pacjentów wentylowanych mechanicznie?  Pacjent wentylowany mechanicznie to osoba, która z różnych powodów straciła możliwość samodzielnego oddychania. Zgodnie z prawem, tacy ludzie nie są przyjmowani na oddziały, bo ich stan jest stabilny. Wystarczy specjalny sprzęt do podłączenia w domu. Tylko gdy dojdzie do sytuacji bezpośrednio zagrażającej życiu, pacjenci trafiają na OIOM. Oczywiście na jak najkrótszy czas, bo pobyt na OIOM-ie jest bardzo drogi… Przypominamy! Taka osoba nie jest w stanie samodzielnie wziąć oddechu❗ Każdy, nawet najdrobniejszy incydent może spowodować śmierć! Cała odpowiedzialność spada na żonę, męża, córkę, syna… ludzi bez ŻADNEGO medycznego wykształcenia!  To wymaga czujności 24h na dobę. Jakiekolwiek wsparcie jest luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić… A trzeba wyjść na zakupy, zająć się domem, wyspać się… często ratować swoje zdrowie. Większość  z opiekunów pracuje, mają dzieci, swoje rodziny. Na te rzeczy nie ma czasu. Opiekunowie ledwo się trzymają na nogach. Są silni, ale to nie jest sytuacja, którą ktokolwiek byłby w stanie udźwignąć. Nie skarżą się, pomimo że największą ich obawą, która nawet nie przechodzi im przez myśl, jest perspektywa, że może ich kiedyś zabraknąć…  Dla takich rodzin wraz z Towarzystwem Wspierania Chorych i Potrzebujących im dr. Kazimierza Hołogi Pelikan chcemy stworzyć pierwsze w Poznaniu miejsce, w którym pacjenci wentylowani mechanicznie otrzymają profesjonalną opiekę. Będzie to pierwszy w Poznaniu oddział dla pacjentów wentylowanych mechanicznie. Powstanie on w Zakładzie Opiekuńczo-leczniczym przy ul. Mogileńskiej. Poza sprzętem, który pozwala im przeżyć, pacjenci otrzymają możliwość komunikacji, a co za tym idzie - prawdziwego życia. Najbliżsi zyskają coś, co do tej pory było nierealne - opcję wytchnienia i możliwość zajęcia się swoim zdrowiem ze świadomością, że ukochane osoby mają dobrą opiekę i są w pełni bezpieczne.  To ogromny komfort i ogromna zmiana. By wyposażyć oddział w niezbędny sprzęt potrzebujemy więcej pieniędzy, niż jesteśmy w stanie pozyskać z dofinansowań. Potrzebujemy armii dobrych ludzi, którzy wesprą tę inicjatywę i pozwolą na realizację naszych planów. Prosimy w imieniu chorych, którzy nie są już w stanie samodzielnie zabrać głosu, ale także ich rodzin, których krzyk do tej pory był ignorowany. Proszę, wesprzyj naszą zbiórkę!  Jak możesz pomóc?  ➡️ Kliknij przycisk wesprzyj i przekaż dowolną kwotę  ➡️ Dołącz do Licytacji na Allegro charytatywni  ➡️ Załóż własną skarbonkę internetową i zbieraj wśród swoich znajomych  ➡️ Udostępnij zbiórkę dalej i pozwól, by więcej osób dowiedziało się o naszej misji  ➡️ Gość Wieczoru WTK  ➡️ TVP3 Poznań Teleskop "Oddział dla pacjentów oddychających mechanicznie. Brakuje 1,5 mln zł"

63 995,00 zł ( 3,99% )
Brakuje: 1 536 005,00 zł
Fundacja Siepomaga
Fundacja Siepomaga

Gala Biznes Boxing Polska 22/06/24 RADOM

Zapraszamy wszystkich do wspierania Naszych zawodników, którzy będą przygotowywali się przez 8 tygodni do 3 rundowej bokserskiej walki w ringu przed setkami osób! Na gali Biznes Boxing Polska będziemy zbierali pieniądze dla Fundacji Siepomaga która przekaże całą zbiórkę do Fundacji Krwawy Sport. Poza walkami odbędą się wspaniałe licytacje, z których pieniądze zostaną w pełni przekazane na konto Fundacji Bądź! Uroczysta gala odbędzie się 22 czerwca w Radomiu. Bądźcie z nami tego wieczoru!

2 997 zł
Fundacja Siepomaga
Pilne!
Fundacja Siepomaga

Zbiórka dla chłopców z DMD – śmiertelną chorobą, którą może zatrzymać najdroższy lek świata❗️

Dystrofia Mięśniowa Duchenne’a – do niedawna nieuleczalna choroba, dotykająca głównie chłopców. Powoduje stopniowy zanik mięśni, prowadząc do śmierci – często chorzy umierają przed osiągnięciem dorosłości. W ostatnim etapie już nie mogą zupełnie się ruszać. Przykuci do łóżka, oddychający za pomocą respiratora, mogą już tylko czekać na najgorsze… Do samej choroby dochodzi mnóstwo powikłań, również niebezpiecznych w przypadku DMD. Nierzadko także śmiertelnych.  Dziecko chore na DMD stopniowo traci sprawność. Około 8. roku życia siada na wózek inwalidzki, z którego już nie wstanie. Mięśnie stopniowo umierają, nieuchronnie prowadząc do śmierci.  Dla chorych i ich rodzin jednak pojawiła się nadzieja! 22 czerwca 2023 FDA zatwierdziła w USA nowy lek – terapię genową, mająca na celu zatrzymać lub maksymalnie opóźnić postęp Dystrofii Mięśniowej Duchenne’a.  ➤ INFORMACJE NA TEMAT TERAPII źródło: Sarepta Therapeutics  Na ten moment możliwość podania leku możliwa jest wyłącznie dla dzieci między 4 a 5 rokiem życia (przed ukończeniem 6 lat).  I tutaj zaczyna się dramatyczna walka z czasem o lek, który obecnie jest najdroższym lekiem świata! Koszt terapii i wszystkich związanych z wylotem i podaniem leku kosztów oscyluje w granicach 15 milionów złotych. Dla każdego z dzieci. Kwota niewyobrażalna… Obecnie na Siepomaga.pl o swoją szansę na zatrzymanie śmiertelnej choroby walczą: Krzyś Zawada Michał Bień Olaf Krasnowski Bruno Osłowski Adaś Orlik Staś Zieliński Wiktor Franczak Mikołaj Szlachta   Chłopcy są w różnym wieku i z różnym stopniem zaawansowania choroby. Łączy ich jednak jedno – każdy z nich może otrzymać terapię genową, która zatrzyma postęp DMD! Mogą dostać szansę na sprawność, na samodzielność, na długie życie, którego przedwcześnie nie zabierze śmiertelna choroba! Niestety, przeszkodą są GIGANTYCZNE kwoty za lek dający nadzieję na życie… To ogólnopolska zbiórka dla wszystkich tych chłopców. Wpływy z niej będą systematycznie dzielone po równo między aktualnie trwające zbiórki dla dzieci z DMD, które zbierają na terapię genową.  Mimo że to bardzo trudna misja, wierzymy, że z Waszym wsparciem się uda i wszyscy chłopcy: Krzyś, Michaś, Olafek, Bruno i Adaś dostaną terapię genową! Bo razem wielką mamy MOC!

35 265 zł
Poland Helps
Poland Helps

Razem dla Bohaterów z Charkowa

Głęboko w sercu wojny, tam, gdzie nieśmiało wschodzi nadzieja, są Bohaterowie - Strażacy z Charkowa, którzy z ogromną odwagą trwają u boku rannych i poległych. Każdego dnia piszą historię o niezłomności ludzkiego ducha. Po każdym ataku na Charków, to właśnie oni stają się pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscu, gotowi służyć pomocom i wsparciem, dążąc do ratowania życia i niosąc nadzieję w najtrudniejszych chwilach. Stawiając czoło niebezpieczeństwu, pomagają rannym i poszkodowanym. Są prawdziwymi bohaterami, na których wsparcie liczy całe miasto. Jednak teraz to oni stają się obiektem ataków, których celem jest zastraszenie i złamanie ich ducha❗ W ostatnich tygodniach rosyjscy żołnierze atakują miejsca, które chwilę wcześniej były celem dronów lub rakiet. To okrutne i bezlitosne działania wojenne, które nie mogą pozostać bez odpowiedzi. W jednym z tych ataków zginęło trzech strażaków z jednostki DSNS Charków. To byli nasi bracia, z którymi pracowaliśmy ramię w ramię od ponad roku.Dlatego teraz zbieramy środki, aby pomóc rannym strażakom i rodzinom poległych bohaterów. Fundacja Poland Helps, chce przekazać pomoc, bez pośredników, aby dotarła tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. To nie tylko wsparcie materialne, ale także wyraz naszego braterstwa i solidarności z ukraińskimi strażakami. Nie jesteśmy obojętni na los bohaterskich strażaków z Charkowa! Pamiętamy o tych, którzy niosą pomoc innym, narażając własne życie.Dziękujemy za każdy gest wsparcia i solidarności. W jaki sposób zamierzamy nieść pomoc?  1. W przypadku rodzin ofiar śmiertelnych:➡️ Wsparcie będzie udzielane przy aktywnej współpracy z jednostką straży pożarnej w celu dokładnej weryfikacji potrzebnych beneficjentów oraz ich obecnej sytuacji rodzinnej➡️ Pomoc może przybrać formę finansowego wsparcia dla rodzin, obejmującego na przykład remont domu, pokrycie kosztów edukacji dzieci czy inne niezbędne wydatki.  2. W przypadku rannych osób:➡️ Wsparcie procesu rehabilitacji oraz powrotu do pełnej sprawności fizycznej i życiowej. 🇺🇦 Разом для героїв з Харкова: допоможемо пожежникам та їхнім родинам! Глибоко у серці війни, куди боязко проникає надія, є герої, пожежники з Харкова, які з великою мужністю стоять на боці поранених і полеглих. Кожен день вони пишуть історію про незламність людського духу. Після кожного обстрілу Харкова вони першими прибувають на місце події готові допомогти та підтримати, врятувати життя та подарувати надію у найважчі хвилини. Зустрічаючись з небезпекою, вони допомагають пораненим і постраждалим. Це справжні герої, на підтримку яких розраховує все місто. Однак тепер вони стають об’єктом атак, спрямованих на залякування та зламання сили духу. Останніми тижнями російські військові атакують міста, які раніше були обстріляні безпілотниками або ракетами. Це жорстокі та безжальні воєнні дії, які не можуть залишитися без відповіді. В одному з таких обстрілів загинули троє пожежників з частини ДСНС міста Харків. Це були наші брати, з якими ми працювали пліч-о-пліч понад рік. Тому зараз ми збираємо кошти на допомогу постраждалим пожежникам та родинам загиблих героїв. Фонд Poland Helps хоче надати допомогу без посередників, щоб вона дійшла туди, де потрібна найбільше. Це не лише матеріальна підтримка, а й прояв нашого братерства та солідарності з українськими пожежниками. Нам не байдужа доля харківських пожежників! Пам’ятаймо про тих, хто допомагає іншим, ризикуючи власним життям. Дякуємо за кожен жест підтримки та солідарності.   Як ми плануємо допомагати? 1. У випадку сімей загиблих:➡️ Підтримка надаватиметься в активній співпраці з пожежно-рятувальним підрозділом з метою ретельної перевірки необхідних бенефіціарів та їхньої актуальної сімейної ситуації➡️ Допомога може мати форму фінансової підтримки для сімей, включаючи, на приклад, ремонт будинку, покриття витрат на навчання дітей або інші необхідні витрати 2. У випадку поранених:➡️ Підтримка процесу реабілітації та повернення до повної життєдіяльності

370,00 zł ( 0,37% )
Brakuje: 99 630,00 zł
Fundacja UNAWEZA
7 dni do końca
Fundacja UNAWEZA

UWAGA❗️ Kryzys zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

Samobójstwo jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Dane za 2022 rok wskazują, że aż 2.093 młodych ludzi próbowało odebrać sobie życie, a 150 podjętych prób zakończyło się śmiercią. Jak pomóc dziecku w kryzysie zdrowia psychicznego? Co możemy zrobić? Fundacja UNAWEZA zainicjowała projekt „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, w ramach którego przeprowadzono największe w Polsce badanie stanu zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości dzieci oraz młodzieży. Ankiety wypełniło ponad 180 tysięcy uczniów w wieku 10-19 lat w całym kraju. Wyniki badań jednoznacznie pokazują, że potrzebujemy konkretnych działań. Co trzecia pytana młoda osoba wskazała, że nie ma chęci do życia, a stres życia codziennego przeraża aż 80% ankietowanych uczniów. Połowa przebadanych uczniów ma skrajnie niską samoocenę, a co trzecia osoba jest swoim największym krytykiem, odchudza się i ćwiczy ponad swoje siły. W ramach projektu przygotujemy: ➡️ kampanię edukacyjną o stanie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży➡️ ogólnopolski program profilaktyczny, adresowany do dzieci, rodziców i nauczycieli, który będzie mógł być realizowany w szkołach w ramach godziny wychowawczej ➡️„Złoty standard” pomocy psychologicznej – czyli konkretne rozwiązania służące ochronie zdrowia psychicznego uczniów w szkołach ➡️ kompendium wiedzy o zdrowiu psychicznym (www.mlodeglowy.pl). Wszystkie treści będą podzielone i dostosowane dla trzech grup odbiorców: dzieci, rodziców i nauczycieli➡️ rekomendacje, pakiety wsparcia i treści edukacyjne opracowane we współpracy z ekspertami Projekt „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” powstał po to, żeby USŁYSZEĆ GŁOS NASZYCH DZIECI, żebyśmy pozwolili im się wypowiedzieć: co myślą o sobie, z czym mają największe problemy, a przede wszystkim, gdzie poszukują wsparcia. Wyniki są przejmujące i wskazują na absolutne poczucie bezradności wśród młodych. Stres je przerasta i czasem próba samobójcza wydaje się jedynym sposobem, by przerwać cierpienie. Mówią: „Chciałbym / chciałabym zniknąć”. Dlatego tak ważna jest nasza uważność i uświadomienie im, że zawsze warto prosić o pomoc. Czasem wystarczy drobny gest lub jeden mądry, wspierający dorosły obok.Młodzi ludzie potrafią rozwiązywać skomplikowane równania matematyczne, znają cały okres rozwojowy pantofelka, a tak niewiele wiedzą o sobie samych, o swoim zdrowiu czy potrzebach. Często nadal często pokutuje stereotyp, że do psychologa w szkole idzie się „za karę”, a rodzice wstydzą się przyznać, że ich dziecko mierzy się problemami. Chcemy to zmienić. Zaprosiliśmy do współpracy szereg ekspertów, fundacji, organizacji pozarządowych i instytucji, bo tylko razem możemy wypracować najlepsze rozwiązanie. Dane zebrane podczas badania umożliwią podjęcie długofalowych działań profilaktycznych, które będą odpowiedzią na realne potrzeby młodzieży w naszym kraju. Na stronie www.mlodeglowy.pl można znaleźć treści pomocowe z konkretnymi narzędziami dla młodych, rodziców i nauczycieli, pobrać cały raport z badań oraz zapisać szkołę do programu profilaktycznego. Wesprzyj zbiórkę, która pozwoli sfinansować szereg działań wspierających edukację w zakresie zdrowia psychicznego. Twoja pomoc wspiera wielką zmianę — to jeden z najpilniejszych tematów dla nas wszystkich! Głęboko wierzymy, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! 💚 MŁODE GŁOWYOtwarcie o samotności.Otwarcie o braku wiary w siebie.Otwarcie o depresji.Otwarcie o zaburzeniach odżywiania.Otwarcie o bliznach i samookaleczeniach.Otwarcie o przemocy. Z rodzicami, przyjaciółmi, nauczycielami, psychologami, lekarzami.
ZACZNIJMY OTWARCIE ROZMAWIAĆ O ZDROWIU PSYCHICZNYM.

45 337,00 zł ( 56,67% )
Brakuje: 34 663,00 zł

Obserwuj ważne zbiórki