Zbieramy na karetkę dla Medivalu

Maciek Berger
organizator skarbonki

Uwierzcie nam ale przełamanie się aby taką skarbonkę zrobić czy poprosić innych o pomoc, jest bardzo ale to bardzo ciężkie.

Maciek Berger
Grupa Ratownicza MEDIVAL. Z Białegostoku :)
Jesteśmy grupą zapaleńców, wolontariuszy, którzy sami pomagają ile mogą innym. Utrzymujemy się z tego co zarobimy na różnych eventach (a jak wiadomo - teraz trudno o to) a personalnie poświęcamy swój czas całkowicie za free. Pomagamy bezdomnym, szkolimy dzieciaki itp. Mamy dwie wysłużone karetki, z których korzystamy. W zeszłym roku dostaliśmy od motocyklistów pierwszy na Podlasiu motoambulans - ledwie 125ccm ale zawsze to dwa koła a nie cztery. Szybciej dojedzie w razie W.

Maciek Berger

Ale do rzeczy:
Jedna karetka to stary Fiat Ducato (2003 rok produkcji). W sumie jeździ ale często zawodzi, rdza ją pomału zżera, siada elektryka, mechanika... Ogrzewania prawie nie ma a o klimie można zapomnieć.

Maciek Berger


Niestety kolejne inwestycje w Fiata są nieopłacalne, bo zdecydowanie przewyższą wartość pojazdu. Auto niebawem zapewne trafi na złom.
Druga: Mercedes VITO (2002 rok produkcji) - sypiąca się skrzynia biegów i masa innych mankamentów związanych z tak leciwym samochodem. Ale jeździ, trochę w nią teraz włożymy i nadal będziemy używać.

Maciek Berger

No ale aby Grupa Ratownicza mogła dalej jakoś funkcjonować, potrzebuje "nowego" pojazdu ("nowego" bo nowa fabryczna karetka kosztuje grubo powyżej 100 tys. złotych).
Zbierana kwota 40 tys. pozwoli nam Medivalowi na zakup używanej karetki z częściowym wyposażeniem w stanie zapewniającym jej użytkowanie bez ciągłych napraw.

Maciek Berger

Jako wolontariusze GR Medival liczymy na Wasze wspracie!

Wszelkie informacje o grupie znajdziecie na stronie www.medival.org.pl i na naszych social-mediach czyli najpopularniejszym obecnie Facebooku: https://www.facebook.com/medivalbialystok/

Z góry DZIĘKUJEMY!

Wsparli

100 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Paweł

20 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

Dacie radę

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do:
1%
785,21 zł Wsparło 21 osób CEL: 40 000 ZŁ
Wesprzyj