
W dniu otrzymania diagnozy beztroskie dzieciństwo naszej córeczki nagle się skończyło... POMOCY!
Cel zbiórki: Zakup pompy insulinowej wraz z osprzętem
Wpłać, wysyłając SMS
Przekaż 1,5% podatku
Przekaż 1,5% podatku
Stała pomoc
Tu może pojawić się Twoja Stała Pomoc.
Wspieraj co miesiącCel zbiórki: Zakup pompy insulinowej wraz z osprzętem
Opis zbiórki
Karinka zawsze była dzieckiem zdrowym, pełnym energii, zawsze uśmiechniętym. Nigdy nic poważnego jej nie dolegało, rozwijała się jak najbardziej prawidłowo. Pod koniec kwietnia 2026 roku zauważyliśmy jednak, że córka bardzo dużo pije. Gdy tylko byliśmy ze starszą córką u lekarza, zgłosiliśmy to pediatrze. Specjalista zbadał poziom cukru Karinki. Wynik przekraczał 500 mg/dl!
Dostaliśmy natychmiastowe skierowanie do szpitala, na miejscu od razu została zdiagnozowana cukrzyca typu 1. Pierwsze 3 dni córeczka była podłączona do pompy, która podawała jej insulinę. Kolejne 6 dni uczyliśmy się, jak podawać Karince zastrzyki, mierzyć cukier, przeliczać dawki... Uczyliśmy się nowej rzeczywistości, która w praktyce okazała się znacznie trudniejsza.
Karina jest jeszcze dzieckiem, ciężko jej zrozumieć, że musi na siebie uważać, że musi przestrzegać diety, rezygnować ze słodyczy i nadmiernej aktywności fizycznej. Córeczka ma gwałtowne skoki i spadki poziomu cukru we krwi. Nieustannie śledzimy wyniki w aplikacji, jednak sensory bywają zawodne, o czym niedawno się przekonaliśmy...
Pewnej nocy Karinka miała spadek, którego wadliwy sprzęt po prostu nie wykrył. Jej poziom cukru spadł do 40 mg/dl! Nie mogliśmy dobudzić naszej córeczki... Ta sytuacja jasno pokazała nam, że nie możemy czekać miesięcy na refundowaną pompę, musimy zakupić ją teraz, by uchronić nasze dziecko przed niebezpieczeństwem i negatywnymi skutkami choroby.
Niestety zakup takiego sprzętu jest bardzo kosztowny i opiewa na kwotę ponad 10 000 złotych! Jesteśmy rodzicami trójki dzieci, z czego jedno z nich zmaga się z autyzmem. Syn wymaga stałej terapii, która również jest bardzo droga. Przy codziennych ogromnych już kosztach bardzo ciężko nam odłożyć na zakup potrzebnego sprzętu, jakim jest pompa insulinowa wraz z osprzętem. Dlatego z całego serca prosimy o wsparcie! Każdy gest ma wielkie znaczenie!
Rodzice Karinki
- Wpłata anonimowa20 zł
- Wpłata anonimowa50 zł
Dużo siły!!!💕💕
- Mikołaj200 zł
- Dagmara30 zł
- Wpłata anonimowa20 zł
- Wpłata anonimowa3,50 zł