Stowarzyszenie na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie "Karkonoskie Iskierki"

Stowarzyszenie na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie "Karkonoskie Iskierki"

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Szklarska Poręba, dolnośląskie

Stowarzyszenie Karkonoskie Iskierki powstało w maju 2014 r. aby podejmować działania na rzecz dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie oraz wychowanków, którzy już go opuścili. Zostało założone przez pracowników i członków ich rodzin - wszyscy pracują społecznie jako wolontariusze. 

Dlaczego jest potrzebne?

Środki finansowe pochodzące z budżetu państwa są bardzo niewielkie w stosunku do potrzeb. Pieniądze te wystarczają jedynie na przetrwanie, na zapewnienie absolutnego minimum (rachunki, pensje, wyżywienie itp.)- o wycieczkach, wakacyjnych wyjazdach dla wszystkich dzieci, porządnych prezentach urodzinowych czy gwiazdkowych, stworzeniu prawdziwego placu zabaw można tylko pomarzyć.

A to jedynie niektóre potrzeby- nasi podopieczni chcieliby przecież żyć tak samo jak ich rówieśnicy.

Nie mamy innych źródeł finansowania, pracownicy Domu Dziecka i ich przyjaciele postanowili więc założyć stowarzyszenie, aby podejmować działania, które dotąd były niemożliwe.

Chcielibyśmy organizować imprezy dla dzieci (np. dzień dziecka, Mikołajki, dzień wiosny), wycieczki, wyjazdy wakacyjne, umożliwiać dzieciom rozwijanie zainteresowań przez dostęp do różnorodnych zajęć i warsztatów (np. sportowych, tanecznych itp.), a także zapewniać bardzo potrzebną specjalistyczną pomoc m.in. psychologiczną i logopedyczną.

Działania te będą prowadzone w oparciu o środki pozyskane ze składek członkowskich, od sponsorów, z organizowanych zbiórek i rozmaitych akcji.

Zależy nam również na współpracy z innymi domami dziecka w regionie oraz kształtowaniu wśród społeczeństwa świadomości czym naprawdę jest dom dziecka i jak wygląda życie w nim.

Mimo obiegowych opinii i obrazu przekazywanego przez media jest to bowiem DOM, w którym można szczęśliwie dorastać.