Każdy mały gest dla Karolka jest szansą na lepsze życie!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 125 osób
5 005 zł (100,1%)
Zbiórka na cel
Intensywny turnus rehabilitacyjny

Karol Łopatka, 2 latka

Września, wielkopolskie

Opóźniony rozwój psychomotoryczny

Zakończenie: 26 Marca 2021

Karol urodził się 14 września 2018 roku. Niestety już od początku pojawiły się u niego kłopoty ze zdrowiem. Nasz synek musiał zmagać się z obniżonym napięciem mięśniowym i wiotkością tchawicy. Dodatkowo pojawiły się problemy z jedzeniem, z czym wiązało się odwodnienie i brak przyrostu masy ciała. Widok naszego ukochanego Karolka, dokarmianego przez sondę żołądkową, był jednym z najtrudniejszych, które było nam dane zobaczyć. Karolek jest pod opieką wielu specjalistów. Nieustannie musi przechodzić przez wymagające badania. Dotychczasowe wyniki wykazały lekki obustronny niedosłuch, zez i oczopląs, asymetrię i zmiany w mózgu.

Pomimo tak licznych badań, nie udało się uzyskać dokładnej odpowiedzi, co mogło spowodować opóźnienie rozwoju psychomotorycznego naszego synka. Mimo to, terapie: neurologopedyczna, pedagogiczna oraz sensoryczna pomagają Karolkowi robić postępy. Nasz synek w wieku 18 miesięcy mógł już samodzielnie usiąść, kilka tygodni później zaczął także czworakować. Widok Karolka podejmującego próby chodu na krótkie dystanse podtrzymuje naszą nadzieję na powrót do zdrowia. Karolek ma jednak w dalszym ciągu problemy z mówieniem. Gaworzenie sprawia mu ogromny trud.

Nasz synek jest już po kilku turnusach rehabilitacyjnych, po których widać znaczną poprawę rozwoju. Coraz częściej udaje mu się wymówić słyszalne dźwięki „a” oraz „i”. Udaje mu się już naśladować gesty i proste czynności. Potrafi także dłużej skupiać uwagę na różnych przedmiotach. Każdy postęp wywołuje w naszych sercach niezmierną radość. Chcielibyśmy, aby nasz syn rozwijał się jak najlepiej i miał wspaniałe, beztroskie dzieciństwo. To coś, o czym marzy każdy rodzic. Kolejne turnusy wymagają ogromnych kosztów. Bardzo prosimy Was o pomoc. Każdy mały gest dla Karolka jest szansą na lepsze życie!


Rodzice

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 125 osób
5 005 zł (100,1%)